7 stygmatów otaczających singli

0
143
Kobieta w tłumie

Prawie 4 lata temu byłem w londyńskim pubie ze znajomym-przyjacielem, po prostu wychodziłem. Rozmawialiśmy o związkach (obaj byliśmy samotni) i zapytał mnie, ile związków byłem wcześniej. Miałem wtedy 27 lat.

“Żaden”, powiedziałem żarliwie.

Jego twarz paled. “… Żaden?” – powtórzył. “Jak nigdy wcześniej nie byłeś w związku?”

“Tak, był samotny całe moje życie,” I ćwierkał, ignorując grób spojrzeć na jego twarz. Byłem w kilku krótkoterminowych relacji do tego czasu, ale były to trywialne szkoły, które trwały nie więcej niż 1-2 tygodnie, więc nie liczyć. Podczas gdy byłem na randkach i byłem w początkujących romansów przed, żaden z nich nie zakończył się do niczego, więc uważałem się za zawsze jeden.

Znajomy zatrzymał się. Wziął łyk z napoju, prawie tak, jakby musiał odzyskać spokój z tego, co właśnie usłyszał. Potem powiedział: “Wiesz, weź to jako przyjaciela udzielającego rad. Kiedy następnym razem spotykają się z facetami, zwłaszcza facetami, których lubisz, nie mów im, co mi powiedziałeś.”

“Co masz na myśli?” Zapytałem, starając się nie wyglądać obrażony i zraniony. “Jak nie mów chłopakom, że zawsze byłem singlem?”

” Tak. Nie mów, że nigdy nie byłeś w związku. Podaj dowolną liczbę, jeden lub dwa. Po prostu nie zero.”

Zatrzymałem się, starając się ukryć mój niedowierzający wygląd, podczas gdy ostrożnie piecing razem dyplomatycznej odpowiedzi. “Ale nie zamierzam Kłamstwo i powiedz ludziom, że byłem w związkach, kiedy nie mam. To nie jest to, kim jestem.”

Wzruszył ramionami. “Tak, ale jeśli powiesz chłopakom, że zawsze byłeś singlem, to nie pomoże. Zaufaj mi, jestem facetem. I mam wielu przyjaciół faceta.”

Rozmowa szybko przesunęła się na coś innego, ale przypomniałem sobie, że czułam się lekceważona jako kobieta, kiedy tego wieczoru odeszliśmy. Kłamstwo na temat mojego singla? Dlaczego? Dlaczego muszę ukrywać historię związku? Dlaczego powinno się tego wstydzić? To nie pomogło, że mój znajomy-przyjaciel był reprezentacyjnym facetem w jego 30s, który zostawił mnie zastanawiać, czy są naprawdę inni faceci, którzy myślą w ten sposób też.

Szybko do przodu 3 lata, a ja od tego czasu poznałem i ożenił się z moją bratnią duszą. 🙂 I nie, nigdy nie musiałem kłamać ani prezentować frontu, ponieważ zawsze wiedziałem, że to nie jest właściwy sposób na przyciągnięcie prawdziwej miłości. Gry dotrą tylko do tej pory; prawdziwa miłość jest o wiele wspanialsza.

Teraz, gdy jestem teraz żonaty, zawsze byłem bardzo pasjonatem pomaganie singlom, aby przyciągnąć miłość, na którą zasługują. Dlatego obecnie chodzę na kursie premium Dusza bratnia podróż aby pomóc singlom przyciągnąć miłość, na jaką zasługują. Jeśli jesteś jednym, prawdopodobnie zostały poddane kontroli i negatywnego osądu od innych ze względu na swoje singlehood i chcę, żebyś wiedział, że CZUJĘ, ŻE! Jak liberalne nasze społeczeństwo stało się, nadal istnieje wiele piętna przeciwko singli dziś chcę wybuchnąć z pitchfork. Niektóre są do tyłu; niektóre są po prostu nieprawdziwe. Oto siedem wspólnych piętna otaczających singli – czy możesz się do nich odnosić?

Stygmat #1: Nie kwalifikujesz się / nie pojmujesz

Czy kiedykolwiek czułeś, że ludzie zmniejszają swoją wartość tylko dlatego, że jesteś singlem? W końcu wszystko w życiu jest w parach. Nasze oczy, uszy, usta, ręce, nogi, płuca i nerki. Bycie przywiązanym /żonatym zawsze było postrzegane jako de facto życie. Być singlem, nie tak bardzo.

Więc kiedy ludzie widzą, że jesteś singlem, zwłaszcza gdy jesteś w wieku małżeńskim lub w przeszłości, niektórzy psychicznie dyskontują twoją wartość. Niektórzy zakładają, że musisz być niepożądany. Niektórzy zastanawiają się, czy coś jest nie tak z tobą, powodując, że pozostaniesz samotny nawet w twoim wieku.

Ale hej, czy to prawda? Nie, nie do końca. Niektóre single mogą być pojedyncze, ponieważ są one choiceful o tym, kto wejść w związek z. Na przykład, byłem singlem tak długo, bo nie chciałem wejść w związek z każdym dobrym facetem, ale kimś, z kim mam związek. Zajęło mi 28 lat, aby znaleźć prawdziwe dopasowanie mojego życia, i jak się okazuje, ten związek jest jedynym romantycznym związkiem, w jakim muszę być. 🙂

Dla innych, mogą one być priorytetem ich kariery lub samorozwoju obecnie. Wtedy masz singli może po prostu wolą być singlem na razie. Tylko dlatego, że ktoś jest singlem, nie oznacza, że jest niepożądany; w rzeczywistości, istnieje wiele bardzo kwalifikujących się singli tam, czekając na spotkanie ich “jeden”!

Stygmatyzacja #2: Masz problemy

Oto rzecz, i to może być niepopularne zdanie: prawdą jest, że niektóre single mają wewnętrzne bloki, które uniemożliwiają im przywiązanie. Podzieliłem się o własnych bloków przed w moim soulmzjadłem serię, która obejmowała poczucie, że nie jestem wystarczająco dobry i strach przed zranieniem. Dla innych singli, ich bloki mogą być przeszłości nie relacje powodując ich stracić wiarę w miłość, również poczucie, że nie są wystarczająco dobre, brak pewności siebie, negatywny obraz siebie, negatywne historie z dzieciństwa, a nawet ich własny sceptycyzm na temat miłości.

Ta zbiorowa mieszanka bloków prowadzi do tego, co nazywam “aurą jednościętości” – niewidzialnej “tarczy”, która blokuje singlom znalezienie prawdziwej miłości. (Więcej na temat aury singlehood i jak biust go w Dusza bratnia podróż.)

Smutna dziewczyna

Problem z tym piętnem polega na tym, że oznacza to, że single są łamane, niekompletne istoty, które potrzebują relacji, aby być całością, i że są porażkami za to, że nie są z kimś. To wcale nie jest prawda. Nie prawda w ogóle.

Kiedy mówię “problemy”, mam na myśli bloki, że każdy człowiek – ty, ja, twoja mama, moja mama, prezydent, Tony Robbins, Oprah Winfrey – ma. Każdy z nas ma problemy do przepracu, ale to nie czyni nas mniej kompletnymi niż inni. Osoby samotne mają problemy, dołączone pary mają problemy, podobnie jak małżeństwa. Każdy ma “rzeczy” do pracy, bez względu na to, kim jesteś. (Jeśli wziąć pod uwagę, że istnieje wiele żonatych ludzi tam oszukiwanie na ich innych połówek za plecami, nagle jest jasne, że niektóre pary prawdopodobnie mają więcej “rzeczy” do czynienia z niż niektóre single.)

Wiedz, że jesteś kompletny, a twoja samotność nie jest problemem sama w sobie. Wszyscy jesteśmy na naszych indywidualnych ścieżkach, a niektórzy z nas przyciągają miłość wcześniej, podczas gdy później. Podczas gdy miłość będzie w 100% podnieść swoje życie do następnego poziomu, zaczyna się od ciebie pierwszy uznając, że jesteś kompletny jak ty.

Stygmatyzacja #3: Twoje oczekiwania są zbyt wysokie

Dobrze jest mieć wysokie oczekiwania. Ale kiedy jesteś samotny i przeszłe małżeństwo wieku, niektórzy ludzie, zwłaszcza starsi dorośli, chide cię za zbyt wysokie oczekiwania. “Przestań być tak wybredny”, mówią. “Obniż swoje oczekiwania i rozlicz się z przyzwoitym facetem / dziewczyną, albo nie możesz już nikogo znaleźć.”

Czy single mają zbyt wysokie oczekiwania? Właściwie tak, niektórzy to robią. Niektórzy mają śmieszne ideologie o tym, jak ich partner powinien być jak, od wiedząc, jak wspinać się po górach, jest dowcipny i w stanie ich śmiać, do wiedząc, jak gotować, kochać psy, do przynależności do określonej wiary. Teraz indywidualnie te cechy są zdrowe, ale po połączeniu, nagle staje się prawie niemożliwe, aby znaleźć kogoś, kto pasuje do czegokolwiek na liście.

Jednak odkryłem, że takie single z bajkowymi ideologiami nie są powszechne. Zamiast tego, problem znalazłem z większością singli nie jest to, że mają Wysokiej oczekiwań, ale że mają one Nieodpowiednim Oczekiwania. Co mam na myśli? Wskazówka: Większość ludzi myśli, że to, czego chcą, zwykle nie jest tym, czego naprawdę chcą. Dlatego wciąż mają problemy ze znalezieniem swojego idealnego partnera – ponieważ nawet nie szukają odpowiedniego miejsca dla właściwych rzeczy! W związku z tym nie chodzi o Obniżenie twoje oczekiwania, które tylko sprawią, że będziesz nieszczęśliwy na dłuższą metę (bo będziesz po prostu “osiedlać się” wtedy i represjonować swoje prawdziwe chce), ale wyjaśniając swoje prawdziwe chce. (Chciałbym podzielić się więcej na temat głębokiego nurkowania i identyfikacji idealnego partnera w Dusza bratnia podróż.)

Stygmatyzacja #4: Jesteś wysokiej konserwacji / clingy

Jeśli chodzi o relacje, wysoka konserwacja oznacza bycie potrzebującym emocjonalnie i posiadanie wielu oczekiwań. Termin ten jest zwykle używany do opisania kobiet. Niektórzy mężczyźni zdają się myśleć, że jeśli kobieta zawsze była samotna, musi być szaloną, przylegającą kobietą, gdy jest przywiązana. Po tym wszystkim, ona nie ma dużego doświadczenia w związku, więc ona będzie zbyt * do * mnie po tym, jak się przywiązujemy. Trudno będzie mi później zerwać z nią. Lepiej omijać jasne, jest to, co niektórzy faceci mogą myśleć. Niektórzy mogą zakładać, że ponieważ kobieta jest samotna, to prawdopodobnie dlatego, że jest zbyt wymagająca, a zatem nie była w stanie spotkać się z nikim.

Niedźwiedź Koala

Clingy = Jak niedźwiedź koala jest do drzewa ♥

Cóż, widzę prawdy tu i tam. Rzeczywiście, niektóre długoletnie single mogą być bardzo niezależne przed związkiem, ale nagle włączyć 180 stopni i stać się bardzo wysokie nawleczone, wrażliwe i zaborcze po wiązanie się z kimś. Niektóre single mają szalone oczekiwania (patrz Stygmat #3), co uniemożliwia im zadowolenie z nikogo. Czasami jest to tylko droga, którą trzeba przejść, gdy wypracuje swoje potrzeby w związku i rolę związku w jego życiu.

Jednak “emocjonalna potrzeba” może się zdarzyć dla dziewcząt i facetów, w tym tych, którzy byli w wielu związkachs przed. Na przykład, wiedziałem, przyjaciel przyjaciela, który pójdzie psycho i powiedzieć swoim przyjaciołom o tym, jak jego dziewczyna oszukiwała go itp., kiedy nie odpowiadała na jego połączenia / teksty. (Nie, nie żartuję.) To się stanie dla każdej dziewczyny był z, choć nie wiem, czy pracował przez ten problem wewnętrznie. (A on szczyci się tym, że jest artystą pick-up i uczy mężczyzn, jak podnieść kobiety – idź postać?)

Oczywiście, czepianie się w związku jest bardziej zależne od osoby niż od historii relacji danej osoby. Niektóre single pozostają bardzo niezależne, nawet po wejściu w związek, ponieważ mieli tyle miejsca, aby wejść w swoje własne przed spotkaniem z kimś. Nigdy nie byłem czepiał się lub emocjonalne potrzebujących po tym, jak spotkałem się z moim chłopakiem / teraz-mąż (w rzeczywistości pozostał całkiem niezależny na chwilę przed przejściem do współzależności), i to samo dla moich wieloletnich pojedynczych przyjaciół, kiedy spotkali się ze swoimi chłopakami / teraz mężów. Tak więc, do każdego swojego własnego.

stygmatyzacja #5: Jesteś zdesperowany

Według Dictionary.com, rozpaczliwa oznacza “pilną potrzebę, pragnienie”, “uruchamiane przez poczucie beznadziejności”. Jeśli chodzi o randki, widzę zdesperowany jak …

  • Stale obsesyjnie być w związku
  • Bycie głodnym mężczyzn/kobiet
  • Stale patrząc na mężczyzn / kobiet, aby uderzyć, gdy jesteś na zewnątrz, w tym, gdy jesteś na weselach innych (i pogrzeby)
  • Uderzanie w wielu mężczyzn / kobiet (nawet jeśli ich nie lubisz) tylko po to, aby zwiększyć swoje szanse na przywiązanie
  • Wchodząc w związek z kimś, nawet jeśli go nie lubisz, tylko ze względu na to, że jesteś z kimś

Zdesperowani nie są

  • Dołączanie do agencji randkowych, wydarzeń singlowych i randki online. Są to po prostu drogi do tej pory i spotkać ludzi
  • Proaktywne poszukiwanie idealnego partnera
  • Angażowanie trenera randkowego
  • Dołączanie do kursu randkowego
  • Możliwość otwarcia na daty

Niektórzy single są zdesperowani, tak. Ale wielu nie. Tylko dlatego, że ktoś jest singlem, a tam spotkanie singli i dołączenie do wydarzeń singli, nie oznacza, że on / ona jest zdesperowany. Istnieje różnica między byciem Aktywne I Zdesperowany w miłości, i nadszedł czas, aby wyłowić przestarzałe widoki przez okno, w tym “miłość powinna się zdarzyć naturalnie” i “Powinienem zostawić miłość do losu (i nic z tym nie robić).”

Stygmatyzacja #6: Zostaniesz na półce (dla pań)

Bookshelf

Teraz mogę być stronniczy, ponieważ jestem kobietą, ale czuję, że kobiety wydają się być bardziej stygmatyzowane za to, że są samotne niż mężczyźni. To prawda, zwłaszcza w Azji.

Na przykład, tutaj kobiety wydają się być postrzegane jako najbardziej kwalifikujące się, gdy są w wieku 20 lat, ponieważ wtedy są (a) najbardziej atrakcyjne (zgodnie z definicją społeczeństwa) i (b) bardziej prawdopodobne, aby rodzić dzieci. Jak wprowadzić ich 30s, koniec lat 30., i poza nią, mają tendencję do “deprecjonować” w ich wartości jako kolega. To dlatego agencje randkowe w Singapurze zazwyczaj akceptują kobiety do wczesnych lat 30-tych. (W rzeczywistości dołączenie * tylko * gdy jesteś w wieku 30 lat może być nawet za późno, ponieważ dziewczyny w wieku 20 lat są preferowane ze względu na powyższy powód.) Starsze niż to i prawdopodobnie zostaniesz odrzucony. To nie jest tak, że agencje stygmatyzują te kobiety, ale że takie kobiety po prostu nie są w demografii, że ich klientela płci męskiej szuka.

Z drugiej strony, mężczyźni wydają się być postrzegane jako kwalifikujące się nawet wtedy, gdy są one w ich 30s, 40s, i poza nią. Pomyśl George Clooney, który był stale nazwany jako najbardziej kwalifikujących się kawaler w Ameryce aż ożenił się w zeszłym roku w wieku 53. Jest Leonardo Dicarprio, który pomimo 40 lat, nie wykazuje żadnych oznak ustatkowania się, gdy zmienia dziewczyny supermodelki częściej niż piję kawę. Jest też Donald Trump, który ożenił się po raz trzeci w 2005 r. w wieku 59, ze słoweńską modelką Melanią Knauss (która miała wtedy 35 lat)!

I należy wspomnieć Hugh Hefner, założyciel Playboy Enterprises, który niedawno ponownie ożenił się w 2012 roku w wieku 85 lat? A jego żona? Miała wtedy 25 lat i 28 w 2015 roku. (Ona jest jeszcze młodsza ode mnie.)

Ale to wszystko “pozostawione na półce”? Myślę, że to baloney i powinny być wyrzucane przez okno, ponieważ jest to przestarzały pogląd, który tylko tworzy presję na samotne kobiety, aby szybko poślubić, podczas gdy młody, co prowadzi do nich jest w związkach z kimś, kogo nie kochają. To później prowadzi do kłopotów małżeńskich, oszukiwanie, sprawy, rozwód, i co masz. (I dlatego masz usługi, takie jak Ashley Madison popping z stolarki.)

Tak pewnie, płodność kobiety zmniejsza się we wczesnych latach 30-tych i szybko po 35. Ale są kobiety, które mają children w późnych latach 30-tych. I nie wszystkie pary muszą mieć dzieci; niektórzy mają już dzieci z poprzednich związków. A jeśli jesteś po wieku rozrodczym, zawsze jest adopcja, a Bóg wie, ile osieroconych dzieci tam są, którzy mogą zrobić z domu. Żeby nie myśleć, że adopcja jest tylko dla kobiet, które nie mogą mieć dzieci, pomyśl jeszcze raz. Mamy Katherine Heigl, która ma dwoje pięknych adoptowanych dzieci z mężem. (Adoptowała je, gdy miała 30 i 33 lata). Mamy Angelinę Jolie i Brada Pitta, którzy mają razem sześcioro dzieci – 3 adoptowane, 3 biologiczne.

Moim zamieściem, że każdy ma inną podróż miłości. Niektórzy spotykają swojego kolegę w liceum. Niektórzy spotykają go w wieku 20 lat. Niektóre z nich po 30 lat. Niektórzy spotykają swoją bratnią duszę w wieku 40, a nawet 50 lat i później. Tylko dlatego, że pani nie jest dołączony / żonaty jeszcze nie oznacza, że jest skazany na lewo na półce. Jest to historia miłosna dla każdego z nas, tak długo, jak otwieramy się i robimy krok, aby tak się stało.

Stygmatyzacja #7: Jesteś gejem (dla facetów)

Teraz może się to wydawać zabawne, ale tak wielu myśli w ten sposób. Kiedy jesteś facetem i jesteś singlem przez długi czas, ludzie automatycznie zakładają, że jesteś gejem. W rzeczywistości, gdy moi przyjaciele i ja spotykamy faceta, który kwalifikuje się jeszcze jako singiel, pierwsze pytanie, które pojawia się, brzmi: “Czy jest gejem?” (I połowę czasu to prawda!)

Teraz mam przyjaciół gejów i są niesamowite. Nie ma nic złego w byciu gejem. Podczas gdy niektórzy geje udają, że są samotni (pomimo posiadania partnera) jako przykrywkę dla ich homoseksualizmu, istnieje wiele samotnych mężczyzn w wieku 30, 40 lat i starszych, którzy są hetero. Niektórzy z tych mężczyzn mogą koncentrować się na swojej karierze, pracować nad sobą lub po prostu nie znaleźli jeszcze swojego “jedynki”. Tak więc, tylko dlatego, że człowiek jest singlem nie oznacza, że jest gejem! Przestań nękać samotnych mężczyzn i zostaw ich w spokoju!

Dalej — zdjęcia z mojego ślubu w zeszłym roku! Kliknij: Dzień, w którym wyszłam za mąż ♥

Koniecznie przeczytaj następujące artykuły:

Teraz otwarte: Soulmate Podróż, aby pomóc Ci znaleźć miłość!

Dyryguję zupełnie nowym kursem bratniej duszy, aby pomóc Ci przyciągnąć bratnią duszę, tak jak ja. Jeśli jesteś poważnym singlem, który jest gotowy do znalezienia miłości, ten program jest dla Ciebie. Planowałem ten dzień i noc (mój mąż może to potwierdzić, to wszystko, o czym ciągle mówię) i nie mogę się doczekać, aby pracować z wami! Przeczytaj: Soulmate Journey Course, aby przyciągnąć swoją najwyższą miłość!

Aktualizacja 28 lutego: Klasa jest już pełna, a rejestracja jest zamknięta! Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie! 😀

Zdjęcie: Kobieta w tłumie, Smutna dziewczyna, Niedźwiedź Koala, Półka na książki

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak pozostać w kontakcie jako para przez święta
Następny artykułJak powiedzieć nie – Osobista doskonałość
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.