7 Zasady zwiększenia atrakcyjności

0
90
jak być interesującym

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak być bardziej atrakcyjnym? Atrakcja to nie tylko wygląd.

Atrakcyjni ludzie mają pewien pierwotny magnetyzm.

Oczywiście, możemy być fizycznie przyciąga do kogoś, ale jesteśmy częściej uwagę na ich zaufanie, pasję i osobowość. Bycie atrakcyjnym to coś więcej niż tylko wygląd.

Nie tylko atrakcja jest podstawą do znalezienia romantycznego partnera, ale jesteśmy również…

 • przyciąga do pracy z określonymi osobami
 • przyciągnięty do pewnych przyjaźni
 • uwagę na pewne rodzaje pomysłów
 • do niektórych kawiarni, ponieważ podoba nam się ich klimat, ich menu lub ich lokalizacja

Atrakcyjność jest istotnym elementem zrozumienia, co Motywuje Ludzi.

Jeśli chcesz, aby ludzie chcieli Cię, jeśli chcesz być atrakcyjny, jeśli chcesz zrozumieć ludzi, musisz się nauczyć:

Prawo przyciągania

Chcę na nowo zdefiniować prawo przyciągania. Atrakcja polega na byciu dostępnym i przyciąganiu odpowiednich ludzi, pomysłów i możliwości dla Ciebie.

Pierwszym co to jest atrakcja? Atrakcją jest, gdy jesteśmy zainteresowani, zaintrygowani, lub czuć chęć gravitate do czegoś lub kogoś.

Kiedy czujemy się przyciągani, chcemy wiedzieć więcej. Chcemy być wokół kogoś więcej. Atrakcja sprawia, że czujemy się zaangażowani i żywi.

Jak możemy być bardziej atrakcyjni dla innych? Oto moje najlepsze wskazówki:

Przestań być nudny

Nasze mózgi są jak naprawdę głodny maluchy, są one łatwo znudzony i wymagają, aby być karmione zabawne bryłki. Bycie “gorącym” po prostu nie wystarczy.

New York Times autor bestsellerów i rozwoju biolog molekularny, John Medina, odkrył, że mózg ma bardzo krótki czas koncentracji uwagi. Nasze mózgi przyciągają ludzi i rzeczy, które są intrygujące, interesujące i angażujące. Na szczęście jesteś intrygującą, interesującą, wciągającą osobą!

Tak, spotkałem tysiące ludzi na imprezach, konferencjach i imprezach networkingowych i Nigdy nie spotkałem nudnej osoby.

Czasami zachowujemy się nudno, ponieważ boimy się być postrzegani jako “dziwni” lub “różni”. Więc mamy ten sam umysł paraliżująco nudny skrypt społeczny “co robisz?” i “skąd jesteś?” Nie dzielimy się tym, jak się naprawdę czujemy, ukrywamy nasze dziwactwa i staramy się pasować. Ale wiesz co? Montaż w bani. To nudne i nieatrakcyjne.

Nasz strach przed niedopasuwaniem sprawia, że jesteśmy nudni.

Badania naukowe pokazały nam, że istnieją narzędzia, których możemy użyć do walki z nudami, zwiększenia naszej atrakcyjności i uczynienia nas bardziej niezapomnianymi. Jak to robimy? Uczymy się, jak być interesującym.

Krok akcji: Poznaj 5 kroków, aby być bardziej interesującym.

↑ Spis treści ↑

Masz 30 sekund; Przejdź!

Nie pozwól nikomu powiedzieć inaczej. Ludzie oceniają cię w chwili, gdy wchodzisz do pokoju.

Jeśli pozbędziemy się społecznych uroków i zejdziemy do nauki, przyciąganie dzieje się w ciągu pierwszych 30 sekund. I, jak nie lubimy się do tego przyznać, nasz mózg niemal natychmiast decyduje, czy przyciąga nas ktoś inny.

Badania pokazują, że wiemy, czy chcemy “spać z” kimś w pierwszych trzydziestu sekundach spotkania z nimi.

Antropolog z Rutgers University Helen Fisher przebadał setki zakochanych par i odkrył, że ludzkie ciało zna jedna sekunda czy ktoś jest atrakcyjny fizycznie. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nasz mózg dokonuje niezwykle dokładnych i długotrwałych osądów w pierwszych sekundach spotkania z nową osobą.

W świecie nie randki nauki przyciągania, badania pokazują, że mamy trochę więcej czasu, aby pierwsze wrażenie, ale nie przez wiele. Naukowe określenie pierwszych wrażeń jest cienko krojenie, termin ukuty przez Nalini Ambady z Tufts University. Ambady chciał sprawdzić, jak dokładne są nasze pierwsze wrażenia. Nagrała 13 nauczycieli i pokazała uczestnikom 30-sekundowe klipy. Poprosiła uczestników, aby ocenili skuteczność nauczycieli. Ambady następnie porównał te oceny do ocen nauczycieli na koniec semestru od rzeczywistych uczniów.

Uczestnicy dokładnie przewidzieli, którzy nauczyciele będą najbardziej skuteczni — od zaledwie 30 sekund wideo.

Ambady nawet skrócił klipy do 15 sekund, a następnie do sześciu. Ponownie, uczniowie mogli poprawnie przewidzieć najbardziej udanych nauczycieli. Więc masz 6 sekund, co z nimi zrobisz?

Krok akcji: Zostań mistrzem pierwszych wrażeń. Dowiedz się moje 8 kroków do podejmowania killer pierwsze wrażenie.

↑ Spis treści ↑

Jedna najbardziej atrakcyjna cecha

Co cię kręci… Oczy? Humor? Nogi? Badania pokazują, że najbardziej atrakcyjną cechą danej osoby jest ich dostępność. Jest to jednak jeden z najbardziej pomijanych aspektów pracy ludzi. I to jest ważne dla każdej dziedziny życia.

Cala Widuje się chodzi o dostępność fizyczną: “Czy ta osoba będzie ze mną kojarzyć?”

Cala Przyjaciele i długoterminowe romantyczni partnerzy chodzi o dostępność emocjonalną: “Czy ta osoba otworzy się na mnie?”

Cala Biznesowych chodzi o dostępność ekonomiczną i intelektualną: “Czy ta osoba będzie ze mną współpracować?”

Najlepszym sposobem na pokazanie dostępności — niezależnie od tego, czy jest to wydarzenie sieciowe, impreza, spotkanie biznesowe czy data, jest wykazanie dostępności. Pokaż osoby, z którymi chcesz się połączyć, porozmawiać i rozpocząć relację. Kobieta na imprezie zapytała mnie kiedyś: “Czy nie jest oczywiste, że jestem do dyspozycji? Jestem tutaj, prawda?”

Pokazywanie się nie wystarczy! Musisz pokazać ludziom, że jesteś emocjonalnie dostępny, aby się połączyć.

Krok akcji: Na następnym wydarzeniu towarzyskim, zrobić punkt mówiąc ludziom, dlaczego tam jesteś i czego szukasz. Coś w stylu: “Jestem podekscytowany, że mogę cię poznać, ponieważ miałem nadzieję nawiązać naprawdę interesujące połączenia na tym wydarzeniu.” Albo: “To wydarzenie idzie świetnie, przyszedłem chcąc wzbudzić jakiś biznes i już zemdlałem kilka wizytówek. Czy mogę ci dać jeden?” Nie zdajemy sobie sprawy, że nasza dostępność nie jest tak oczywista, jak nam się wydaje. Spróbuj pokazać to, a będziesz mile zaskoczony, jak gościnni i ciekawi ludzie są w zamian.

Innym sposobem można pokazać dostępność jest niewerbalny. Czytaj dalej:

↑ Spis treści ↑

Atrakcyjny język ciała

Jeśli chcesz wyglądać atrakcyjniej, nie musisz zmieniać swojego wyglądu, po prostu musisz zmienić język ciała.

Otwarty język ciała jest bardziej atrakcyjny niż jakikolwiek strój, fryzura lub ruch taneczny.

Kobiecy i męski język ciała również się różnią. Oto przegląd kobiecego języka ciała, na który należy zwrócić uwagę:

Możesz również użyć mowy ciała, aby pokazać dostępność i zwiększyć atrakcyjność interakcji.

 • Otwórz tułów: Badania nad językiem ciała wykazały, że utrzymanie tułowia, klatki piersiowej i brzucha jest najlepszym sposobem na pokazanie dostępności. Skrzyżowane ramiona, trzymając kieliszek do wina przed brzuchem, sprawdzanie telefonu przed klatką piersiową lub przytulanie torebki do centrum to wszystkie sposoby, w jakie zamykamy nasz język ciała i wydajemy się niedostępne. Badania wykazały, że faktycznie zamykamy język ciała, kiedy czujemy się psychicznie zamknięci.
 • Ręce: Uwielbiamy widzieć ręce ludzi. Badania wykazały, że kiedy nie widzimy rąk ludzi, mamy problem z zaufaniem do nich. Kiedy wkładasz ręce do kieszeni, schowaj je pod stołem lub chowasz za płaszczem, twoja atrakcyjność maleje, ponieważ ludzie nie mogą się na Ciebie otworzyć.
jak być atrakcyjnym

Ciekawa opowieść o tym, jak otwarty język ciała i otwartość idą w parze: oglądałem ludzi na imprezie networkingowej i obserwowałem mężczyznę i kobietę na czacie. Na początku rozmowy kobieta trzymała torebkę przed klatką piersiową, a mężczyzna trzymał przed sobą kieliszek do wina. W pewnym momencie mężczyzna zażartował i oboje zaczęli się śmiać. Można było zobaczyć je emocjonalnie zrelaksować się i otworzyć. W tym momencie kobieta przesunęła torebkę na ramię i otworzyła swój język ciała. W następnej sekundzie mężczyzna położył kieliszek na stole koktajlowym obok nich i wyciągnął wizytówkę. Kontynuowali rozmowę przez resztę nocy.

* Jeśli chcesz dodać seksualność do swojej atrakcyjności można również odsłonić szyję (myślę Marilyn Monroe przechylając głowę do tyłu i śmiejąc się). Z punktu widzenia mowy ciała otwarta, odsłonięta lub pogłaskana szyja jest nie tylko bardziej zmysłowa, ale także uwalnia kuszące feromony. Zobacz więcej na ten temat w powyższym filmie.

Bądź szczery wobec siebie. Jak często stoisz z rękami skrzyżowanymi na imprezie? Sprawdź swój telefon z nerwowego nawyku? Te sprawiają, że wydaje się nieosiągalne i niedostępne, a zatem nieatrakcyjne. W następnym dniu lub na następnym wydarzeniu rzuć sobie wyzwanie, aby nie sprawdzać telefonu, trzymać rąk z kieszeni i odłączyć się od ramion.

Krok akcji: Przeczytaj nasz Przewodnik po języku ciała Ultimate, aby uzyskać niewerbalne sygnały na torze.

↑ Spis treści ↑

Jak to wiedzieć jeśli ktoś cię pociągnie

Język ciała jest niezbędnym składnikiem przyciągania. Kiedy mówimy o miłości, randkach i romansach, język ciała odgrywa dużą rolę.

Nie jesteś sam, jeśli zmagasz się z tymi podstawowymi pytaniami przyciągania:

 • Czy ona przyciąga do mnie?
 • Czy on mnie lubi?
 • Dlaczego nie zadzwonili?

Język ciała daje narzędzia, aby wiedzieć, gdzie stoisz.

Aby zrozumieć współczesne, niewerbalne sygnały przyciągania, warto spojrzeć na historię, skąd pochodzi nasz język ciała. Nasi przodkowie jaskiniowców używali tego samego języka ciała, którego używamy dzisiaj.

Oto wiadomości, które staramy się wysłać do potencjalnych kolegów z naszego języka ciała, i co jest postrzegane jako atrakcyjne:

 • Jestem otwarty
 • Jestem nieszkodliwy
 • Jestem zainteresowany
 • Jestem przystępny
 • Jestem płodny

Chcesz, aby twój niewerbalny pokazywał dwa sygnały atrakcyjności:

 • Dostępność: Zarówno mężczyźni, jak i kobiety uważają, że osoby z dostępnym językiem ciała są najbardziej atrakcyjne. Dostępny język ciała to uśmiechnięte, niekrzykowane ramiona, niekrzykowane nogi i patrzenie w górę (nie patrząc w dół na buty lub telefony).
 • Płodność: Z ewolucyjnego punktu widzenia, ludzie są dostrojone do sygnałów mowy ciała, które sygnalizują płodność i młodość. Na szczęście można je podkreślić językiem ciała. Dla mężczyzn, stojąc prosto, kwadratura ramion, sadzenie stóp nieco więcej niż szerokość ramion od siebie i wyświetlanie rąk wszystkie są oznakami płodności. Dla kobiety, utrzymanie włosów w dół, przechylanie głowy, aby odsłonić feromony i utrzymanie rąk i nadgarstków widoczne, aby wyświetlić miękką skórę nadgarstków są bardzo atrakcyjne dla mężczyzn.

Pomagają nam one również wiedzieć, kiedy ktoś nas przyciąga. Oto typowe znaki ktoś przyciąga do Ciebie:

 • Pochylają się.
 • Przechylają głowę, gdy mówisz (znak zaangażowania).
 • Uśmiechają się do ciebie.
 • Nawiązują z tobą kontakt wzrokowy.
 • Wyciągają rękę, rękę, plecy lub nogę.

Mężczyźni i kobiety mają również nieco inne wskazówki. Jak dowiedzieć się, czy kobieta jest przyciągany do Ciebie:

 • Odsłania szyję (uwalnia feromony).
 • Przechyla podbródek w dół i patrzy w górę przez rzęsy (zwane “kokieterią”).
 • Dotyka włosów (aby uwolnić feromony i zwrócić uwagę na jej zdrowie).
 • Dotyka ust, aby zwrócić uwagę na ich kształt.

Jak dowiedzieć się, czy człowiek jest przyciągany do Ciebie:

 • Twierdzą, że twoja przestrzeń przez drapowanie ramię na krześle lub ramionach.
 • Pochylają się w kierunku ciebie, kiedy mówisz.
 • Skorzystają z każdej okazji, aby cię dotknąć.
 • Pocierają podbródek lub kark (aby uwolnić feromony).

↑ Spis treści ↑

Jak być atrakcyjnym Nonverbally

Gdy nasz umysł zdecyduje, że lubimy kogoś jako potencjalnego partnera, nasze ciało automatycznie zaczyna się zmieniać fizycznie, aby przyciągnąć osobę. Nasze policzki równo, aby nas wyglądać jesteśmy pobudzony, nasze usta puchną wyglądać bardziej płodne, a nawet nasze feromony pompy, aby przyciągnąć drugą osobę. Możemy zrobić kilka rzeczy, aby przyciągnąć partnera z punktu widzenia mowy ciała.

 • Wychyl się w: Pochylanie się w kierunku kogoś jest niewerbalnym sposobem mówienia im, że jesteś zaangażowany. Działa to szczególnie dobrze, jeśli jesteś w grupie ludzi i jesteś zainteresowany jedną osobą w grupie. Sposobem na pokazanie im, że jesteś zainteresowany, jest pochylenie się w ich kierunku. To podświadomie pociągnie je w twoim kierunku.
 • Przechylanie głowicy: Przechylanie głowy wykazuje zainteresowanie i zaangażowanie. Jeśli rozmawiasz z kimś, daj mu znać, że jesteś obecny i zainteresowany, przechylając głowę i patrząc na nich. Pamiętaj, aby nie patrzeć na głowę lub wokół pokoju, to pokazuje brak zainteresowania i wrażliwości.

↑ Spis treści ↑

Przeczytaj subtelne znaki przyciągania

Dobrze jest być w stanie rozpoznać niektóre z bardziej subtelnych oznak przyciągania. Trzymaj je w tylnej kieszeni:

↑ Spis treści ↑

Zaczerwienienie i rumieniec

Kiedy jesteśmy przyciągani do kogoś, krew będzie płynąć do naszej twarzy, powodując nasze policzki, aby uzyskać czerwony. Dzieje się tak, aby naśladować efekt orgazmu, gdzie jesteśmy zaczerwienieni. Jest to ewolucyjny sposób, w jaki organizm próbuje przyciągnąć płeć przeciwną. Dlatego kobiety noszą rumieniec. Dzieje się tak również z ustami i oczami. Im bardziej zaczerwienić usta i bielsze oczy, tym bardziej płodny i atrakcyjny jest ktoś.

↑ Spis treści ↑

Moc torebki

Zachowanie torebki jest formą komunikacji niewerbalnej. W ten sposób ktoś wchodzi w interakcje ze swoim środowiskiem na podstawie Emocje. Torebka jest ciekawym wskaźnikiem niewerbalnego zachowania. Na przykład, jeśli kobieta czuje się nieswojo lub nie przyciąga do kogoś, albo będzie mocno ściskać torbę, albo umieścić ją przed lub zakrywając jej ciało. Kiedy kobieta jest przyciągana do mężczyzny, ona dosłownie i w przenośni nie chce nic stanąć na drodze między nią a jej mężczyzną. Jeśli ona luźno trzyma torebkę i nie blokuje jej przód, to pokazuje, że jest swobodnie i czuje się bardziej pociąg. Jeszcze lepiej, jeśli kładzie go na podłodze, pobliskim stole lub z tyłu krzesła, chce go z drogi dla jej interakcji z tobą. [Please note context here, if you are in a very public or potentially dangerous location, she could be gripping her purse for safety concerns, but in a casual place or on a date, this can be a good indicator.]

Byłem rzeczywiście na imprezie singli drugiej nocy i patrzył mężczyzna i kobieta mówić. Kobieta miała torebkę częściowo blokując jej ciało i trzymała uchwyt mocno pod pachą. Wtedy mężczyzna powiedział jej, że jest lekarzem, a kobieta dosłownie przekręciła torebkę w górę i przez ramię, z drogi. To było niesamowite.

↑ Spis treści ↑

Wzory bicia serca

“On sprawia, że mój wyścig serca” nie jest banał. Badania wykazały, że gdy ktoś jest w pobliżu atrakcyjnej osoby, ich tętno wzrasta. I to działa w obie strony. Naukowcy próbowali zwiększyć czyjeś tętno, a następnie umieścić go w pobliżu nieznajomego. To sztucznie sprawiło, że obcy wydawał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Ludzie wydają się bardziej atrakcyjni, gdy nasze serce się ściga. Nie polecam podejmowania czyjegoś impulsu na randce lub w barze, ale jeśli widzisz czyjś wzrost szybkości oddychania i możesz poczuć ciepło ich dłoni, gdy trzymasz rękę, możesz iść na pocałunek.

↑ Spis treści ↑

Ich stopy jak ty

Stopy służą jako bezpośrednie odzwierciedlenie postawy danej osoby. Kluczem jest rozpoznanie, gdzie osoby stopy są wskazał. Kiedy stopy są skierowane bezpośrednio w stronę innej osoby, jest to oznaką przyciągania, a przynajmniej prawdziwego zainteresowania. Jeśli, z drugiej strony, stopy są skierowane w kierunku wyjścia, to jest znak, że atrakcja prawdopodobnie nie ma.

Oto najważniejsze: Przyciąganie to nie tylko wygląd. Stajesz się bardziej atrakcyjny, gdy przyciągasz ludzi do swojej osobowości i swojej charyzmy. Atrakcyjne niewerbalne pomaga bardzo dobrze, jak również! Pamiętaj, aby korzystać z tych wskazówek, aby być bardziej atrakcyjne dla wszystkich można spotkać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo zrobić jeśli brakuje nam iskry?
Następny artykuł20 pomysłów na imprezę sylwestrową dla dwojga
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.