Byłem zraniony – jak przywrócić wiarę w siebie?

0
115
Złamane serce

(Zdjęcie: znudzony-teraz)

“Drogi Celes, nie pamiętam, jak znalazłem ciebie i twojego bloga. Co pamiętam jest jak wzruszony czułem, kiedy czytam serię na Jak poruszać się z Heartbreak. W tym czasie byłem w podobnej dwuznacznej romantycznej-jeszcze-nie-w-relacji pozycji, że byłeś z G, i z powodzeniem przeniósł się z niego. Napisałem “Dziękuję” w odpowiedzi.

Teraz, trzy lata później, po prostu przeniósł się z relacji, która wybuchła z powodu niewierności i zdrady. Jednak, po tym, jak zostałem wcześniej zdradzony, boję się, że znowu zostaniesz zdradzony. Wiem, że nie mogę żyć w przeszłości, ale moja przeszłość zmieniła mnie w osobę, którą jestem, w tym wszystkie moje obawy i niepewność w związkach.

Zgodnie z twoimi znakami, już przeszedłem z mojego poprzedniego związku. Wybaczyłem całą niewierność i zdradę, szukałem zamknięcia z moim ex i ruszył dalej. Nie obwiniam już mojego ex lub mojej przeszłości, ale wiesz, emocje są prawdziwe, nawet jeśli nie chcesz, aby istniały. Jak mogę znowu iść dalej z pełną wiarą w relacje?” — Anna

Cześć Anna, po pierwsze, przykro mi słyszeć, że zostałeś wcześniej zdradzony. Po drugie, jestem naprawdę szczęśliwy dla ciebie, że już przeniósł się. To nie była łatwa rzecz do zrobienia, ale zrobiłeś to. Teraz chodzi o zrobienie kolejnego kroku naprzód.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ruchu, przeczytaj Jak przeniosłem się z heartbreak (seria).

Strach przed zdradą jednego doświadczenia po niewierności może być ze względu na traumatyczne doświadczenie tej męki. Jednakże, biorąc pod uwagę, że powiedziałeś, że przeniósł się na (i brzmi to jak masz, ponieważ pracował przez wszystkie kroki w ruchu dalej), ale strach nadal utrzymuje się, 10 strach – lub przynajmniej źródłem tego strachu – może również nie mieć nic wspólnego z tej niewierności. Raczej, może wynikać z przed tym incydentem – zanim zostały oszukane, zanim jeszcze się razem z ex.

Innymi słowy, niewierność twojego ex nie spowodowała strachu przed zdradą. To po prostu przyniósł go do świadomości. Dokładniej, jest to prawdopodobnie odzwierciedlenie głębszych lęków masz otaczającej miłości, relacje, a przede wszystkim, siebie.

Przykład: Moje doświadczenie z heartbreak

Na przykład, po tym, jak zostałem zawiedziony przez G na uniwersytecie, były chwile, kiedy zastanawiałem się, czy kiedykolwiek znajdę kogoś, kogo lubię. Moje podświadome wnioski z odcinka były takie, że nie byłem wystarczająco dobry, aby być kochanym, że nigdy nie mogłem znaleźć miłości i że być może miałem być sam. Doświadczenie polubienia kogoś, otwarcia serca na niego, a nie o moje uczucia requited zmiażdżył moje serce (i moi). W głębi duszy czułem się jak gówno, doświadczenie, które już szczegółowo opisałem w mojej przeprowadzce do serii.

Były chwile, kiedy myślałem, że wszystkie moje nieszczęścia relacji i samotności zostaną rozwiązane, jeśli wszystko wyszło z G z powrotem w szkole. Jednak nie minęło dużo czasu, zanim zdałem sobie sprawę, że te myśli – obawy – nie miał nic wspólnego z G lub nasze połączenie nie działa. Przeciwnie, mieli wszystko, co wspólnego z moją niższością o sobie i moim apelu jako kobiety – wszystko to, co już trzymałem lat przed spotkaniem z nim. Nigdy nie myślałem o nich głośno, ale podświadomie miałem już te hangups.

Dlaczego więc wydarzenie G ujawniło te obawy? Cóż, po raz pierwszy w życiu przyznałem sobie, że chcę być z kimś. Po raz pierwszy w życiu otworzyłem komuś serce. I po raz pierwszy w życiu, powodem mojej samotności nie było to, że “Nie ma nikogo, kto lubię w tej chwili” lub “Nie szukam teraz związku”, ale że “Osoba, którą lubię, nie chce być ze mną”. Aby mieć możliwość wielkiego związku zwisał przede mną, a następnie oszukany tak nagle tylko czuję surowe skutki rany nie zasługuje na miłość.

“Nie jestem wystarczająco dobry”

I

“Nie jestem wystarczająco dobry, aby być kochanym”

były moje głęboko zakorzenione przekonania, które pochodziły ryk z tego odcinka. Te ograniczające przekonania zawsze były we mnie odcinek po prostu przyniósł je na światło dzienne.

(I następnie pracował przez moje hangups wokół miłości na przestrzeni lat, jak już udokumentowane w następujących:

Doprowadziło mnie to do odnalezienia mojej prawdziwej bratniej duszy).

Głębsze korzenie pod twoimi lękami o związku

Teraz Anna, jeśli naprawdę przeniósł się z tej niewierności, szanse są strach przed zdradą ma głębsze korzenie, które Przed że niewierny związek. Korzenie te mogą pochodzić z twojej przeszłości lub z innych obaw o siebie. Jeśli tak, musisz spojrzeć poza tę niewierność, ponieważ twój strach nie ma (lub przynajmniej nie już ma) nic wspólnego z niewiernością. Musisz spojrzeć (1) wcześniej w swoją przeszłość, przed tym związkiem, i (2) głębiej w siebie, pod swoimi codziennymi myślami i uczuciami, dla twojej odpowiedzi.

Na przykład, Osoba X może doświadczyć zdrady i stwierdzić: “Mogę się zdradzić ponownie”, “Nie ma dobrego mężczyzny / kobiety tam na świecie”, i “10 nowy aspect / dziewczyna, którą właśnie spotkałem może wydawać się miły, ale kto wie, czy on / ona będzie oszukiwać na mnie po tym, jak się spotkamy?” Mogą a single wydawać się wspólne obawy, ale są just one w rzeczywistości terminalistyczne, oparte na strachu wnioski.

Jednak ktoś inny powiedzieć Particular person Y może doświadczyć zdrady też, ale odejść z następujących myśli, “To tylko ten jednorazowy – spotkam się z dobrym mężczyzną / kobietą, która będzie dla mnie prawdziwa”, “Istnieje wiele wielkich, uczciwych i lojalnych mężczyzn / kobiet na tym świecie i po prostu trzeba spotkać prawo jeden”, i “10 nowy side / dziewczyna właśnie spotkałem wydaje się wspaniałe! Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak sprawy się potoczą.”

Dlaczego radykalnie różnica w myśleniu między X i Y, pomimo tych samych okoliczności?

Jedną z możliwości jest to, że X zawsze był negatywnym przekonaniem o sobie przed zdradą, takim jak: “Nie jestem wystarczająco dobry, aby przyciągnąć osobę, którą lubię”, “Nie jestem zasłużony dla miłości” i “Nigdy nie znajdę kogoś, kto mnie kocha”. Wszystko to w wyniku negatywnej samooceny, braku pozytywnych doświadczeń z miłością, ciągłego postrzegania relacji zawodzą, lub wszystkich powyższych.

Stąd, gdy doszło do zdrady, X mógł zobaczyć tylko jej negatywne aspekty – negatywne aspekty, które potwierdziły jego swoje negatywne przekonania. Te negatywne obawy następnie wypełnił jego / jej świadomości i stał się dominującą częścią jego / jej myślenia. Chociaż może się wydawać, że te obawy są wynikiem zdrady, nie są. Są one jedynie odzwierciedleniem negatywnej samooceny X, która była tam od czasu przed zdradą.

Więc co, jeśli zdrada nigdy nie miała miejsca, pytasz? Co zrobić, jeśli związek się wypracował i nigdy nie było żadnej niewierności? Cóż, jedną z możliwości jest to, że osoba naturalnie sobie sprawę, że jego / jej negatywne przekonania były fałszywe i puścić z nich. Dość mało prawdopodobne, choć. Bardziej dominującą możliwością jest to, że jego negatywne przekonania o sobie przejawiają się w inny sposób, nawet z kochającym i autentycznym partnerem. Czy możesz odnieść się do następujących?

  • Obawiaj się, że twój partner widzi kogoś za plecami, mimo że nigdy nie zrobił nic, aby zasłużyć na ten strach
  • Poczucie, że nie jesteś wystarczająco dobry dla swojego partnera, nawet jeśli on / ona nie myśli w ten sposób
  • Poczucie, że twój husband or wife nie kocha cię wystarczająco, mimo że zawsze był kochający do ciebie
  • Obawiaj się, że twój spouse opuści cię pewnego dnia, nawet jeśli nie ma żadnych oznak, że związek idzie źle
  • Zaborczość nad partnerem, ponieważ boisz się utraty go kiedyś
  • Uczucie, że twój lover coś przed tobą ukrywa, mimo że zawsze był z tobą prawdomówny

Z drugiej strony, Osoba B, nie mając istniejących negatywnych przekonań, zostaje zraniona z powodu zdrady, ale nie odchodzi z utrzymującym się strachem przed relacjami. Po przejściu z odcinka, on / ona odnowiła wiarę w relacje. On / ona widzi zdradę jako to, co to jest – jednorazowa zdrada zaufania przez kogoś, kogo / ona kiedyś kochać i ufać, w przeciwieństwie do dowodu, że on / ona nie zasługuje na miłość lub że on / ona będzie nadal zdradzony w przyszłych romansach. Incydent nie jest wysadzony w coś, co nie jest.

Odkryć i puścić tych negatywnych korzeni

Więc Anna, oto co polecam:

  1. Zidentyfikuj swoje ograniczające przekonania o miłości i związkach. Jakie są przekonania, które uniemożliwiają ci wejście w kochający związek? Strach przed zdradą jest jeden, ale prawdopodobnie jest ich więcej. Zapisz je. Dla tych z Was z Be a Far better Me in 30 Times Application, patrz Dzień 26: Zidentyfikuj swoje ograniczające myśli.
  2. Poznaj swoje historie z dzieciństwa, które napędzają te przekonania. Jak doszło do tych przekonań? Pod każdym przekonaniem kryje się historia, zwykle pochodząca z dzieciństwa. Jest to szczególnie ważne dla uporczywych, długotrwałych przekonań. Aby je złamać, musisz najpierw zrozumieć historie. Przeczytaj, jakie historie z dzieciństwa odtwarzasz dzisiaj?
  3. Puścić swoje historie z dzieciństwa. Zapoznaj się z krokami od trzech do pięciu ćwiczeń na końcu artykułu z opowieściami z dzieciństwa.
  4. Zamień na nowe, wzmacniające przekonania o miłości i związkach. Teraz, gdy puściłeś te historie, jakie u władzy przekonań można zastąpić swoje ograniczające przekonania? Na przykład: “Nie zasługuję na to, by być kochanym” można zastąpić “I deserve miłość jak każdy inny. W rzeczywistości Am miłość”. Inny przykład: “Nie jestem wystarczająco dobry, aby być kochanym” można zastąpić “Jestem doskonałością i nie ma we mnie nic złego ani brakuje”. Dla tych z Was z Be a Improved Me in 30 Times Method, patrz Dzień 27: Zamień na wzmacniające myśli.

Mam nadzieję, że to pomaga i życzę wam wszystkiego najlepszego w przezwyciężeniu tego strachu i znalezieniu miłości, na którą zasługujecie. ?

Oto związane post: Czy można puścić nieszczęśliwy przeszłości na zawsze?

Zdjęcie: Znak zapytania

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBoję się utraty moich rodziców.
Następny artykułWakacyjna randka z przyjaciółmi
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.