Co zrobić jeśli brakuje nam iskry?

0
102
Para całuje

Para całuje. Zdjęcie: stephen frith

“Hej Celes, niedawno zerwałem z moim chłopakiem i natknąłem się na twój blog site. Inspiruje mnie dużo i czuję, że mój proces jest coraz łatwiejsze z czytania bloga. W każdym razie, mój chłopak zerwał ze mną, ponieważ czuł, że nie lubię fizycznej intymności (jak całowanie, przytulanie lub nawet więcej) i nie czuł się doceniany i nie był już zmotywowany widząc mnie ze względu na moje zachowanie.

Prawda jest taka, że nie jestem tak bardzo osobą fizyczną… i to mnie boli, bo myślałem, że możemy połączyć się emocjonalnie i wspierać się nawzajem w trudnych czasach, tylko wiedzieć, że nie widział mnie w 10 sam sposób. Powiedział mi, że chociaż wsparcie emocjonalne jest ważne, czuł, że związek nie będzie długi bez fizycznej intymności i skarżył się na brak iskry między nami. Zdałem sobie sprawę, że jest w jego wczesnych lat 20-tych, więc fizyczna intymność prawdopodobnie ma dla niego znaczenie … ale to również uświadomiło mi, że naprawdę mnie nie kochał (i to trochę boli, jak również).

Czy mogę zapytać, jak radziłeś sobie z tego rodzaju rzeczami, kiedy byłeś singlem? Czy którykolwiek z tych problemów przeszkadza ty i Ken? Dziękuję!” – Madaline

Drodzy Madaline, przykro mi słyszeć o swoim rozpadzie. Mam nadzieję, że dobrze się uzdrawiasz i że przeczytałeś już moje przejście do serii, w której dzielę się wskazówkami dotyczącymi przejścia od związku.

Więc po pierwsze, dla wszystkich pań i mężczyzn, nigdy nie powinieneś, nigdy nie czuć się pod presją fizycznej intymności ze swoim chłopakiem lub partnerem. Nie ma znaczenia, jak bardzo tego chce, jak bardzo próbuje cię przekonać i jak mocno się z tym czuje. Jeśli twój chłopak chce być fizycznie intymny, ale nie, to nie. Nawet jeśli grozi zerwaniem, to nadal nie. Jeśli w ogóle, mu grożąc lub zmieniając jego ton / zainteresowanie po zaprzeczyć mu intymność jest czerwona flaga jego priorytetów i prawdziwe zainteresowanie tobą. Fizyczna intymność powinna wynikać z twojego pragnienia i zainteresowania, aby być intymnym ze swoim partnerem, a nie z presji ze strony niego.

Nie podzieliłeś się szczegółami na temat “braku iskry” twój były chłopak wspomniał, więc mam zamiar zrobić kilka założeń tutaj.

  • Czy chciał więcej fizycznej intymności, ale tego nie dostał? Czy chciał intymności seksualnej (lub więcej), ale nie dostał?
  • A może dostał fizycznej intymności, jeśli chodzi o rodzaj intymności i częstotliwości, ale w tych czasach odczuwał brak chemii?

Tak czy inaczej, pozwólcie, że odpowiednio się do nich zajmę.

4 Elementy relacji

Widzę, że każdy związek ma 4 składniki: umysł, ciało, serce i duszę.

  • Umysł jest kompatybilnością intelektualną, psychiczną możliwość dzielenia się pomysłami, mówienia o nich.
  • Serca jest kompatybilność emocjonalna zdolność do otwierania się i bycia podatnym na zagrożenia, dzielenia się emocjami i łatwego empatii ze sobą.
  • Duszy jest zgodność duchowa, która, jak sądzę, nie jest zbyt istotna dla celów tego artykułu, a także jest nieco abstrakcyjna, więc nie zamierzam się do tego zagłębiać.
  • Ciała odnosi się do fizycznej zgodności, która obejmuje fizyczne przyciąganie do partnera i zgodność seksualną. Przez przyciąganie fizyczne, nie mam na myśli “miłość od pierwszego wejrzenia”, ponieważ w przeciwieństwie do powszechnej opinii, przyciąganie fizyczne Cna rosną z czasem, gdy kogoś znasz, nawet jeśli nie znalazłeś odpowiedniego. Pisałem o tym wcześniej tutaj: Czy wygląda ważne w decyzji małżeństwa?

Dla każdego romantycznego związku z postępem, musi mieć kompatybilność w co najmniej jednym obszarze — Umysł, Ciało, Serce, Dusza. Jeśli istnieje zgodność emocjonalna, tworzy stabilną podstawę dla zgodności, która ma być zbudowana w innych obszarach: umyśle, ciele i/lub duszy. To samo, jeśli istnieje zgodność umysłowa pozwala na kompatybilność, która ma być zbudowana w obszarach ciała, serca i / lub duszy. To samo dotyczy zgodności fizycznej.

Zauważ, że mam na myśli potencjał romantycznego związku z postępem, a nie kryteria małżeństwa, które jest czymś innym.

Weźmy na przykład, że ktoś jest silnym intelektualnym dopasowaniem do ciebie (zgodność umysłowa), ale jest kompletnym tyłkiem. Z drugiej strony, chcesz wrażliwego partnera, który dba o swoje uczucia. Oczywiście nie ma tu kompatybilności emocjonalnej.

Ale być może jest miłym człowiekiem w sercu i za jego tępymi słowami są dobre intencje. Może nie jest świadomy swojej tępoty, a jeśli ma szansę, chce wyrazić siebie w bardziej wrażliwy sposób. Tutaj istnieje potencjał do kompatybilności emocjonalnej. Nawet jeśli nie ma teraz kompatybilności emocjonalnej, to nie znaczy, że nie będzie w przyszłości. To nie koniec tego połączenia, a chodzi o pielęgnowanie go, aby zobaczyć, jak może się rozwijać.

Ale co zrobić, jeśli istnieje zarówno emocjonalne i psychiczne zgodności, ale nie fizycznej zgodności? Co należy zrobić?

Gdy brakuje fizycznej iskry

Trzy rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

  1. To zależy od tego, jak ważna jest dla Ciebie zgodność fizyczna.
  2. To zależy od twoich natychmiastowych “oczekiwań” dla tego związku, czy patrzysz na to krótko, czy długoterminowo.
  3. Musisz wziąć pod uwagę, że każdy ma zdolność do wzrostu, więc co ważniejsze jest osoba pragnienie wzrostu i jego / jej zainteresowanie w tej dziedzinie. To, że ktoś nie jest teraz fizycznie z tobą kompatybilny, nie oznacza, że nie będzie na zawsze.

Tutaj robi się subiektywnie. Są ludzie, dla których intymność fizyczna jest bardzo, bardzo ważna. Potrzebują fizycznej intymności, łączą się ze swoimi partnerami za pomocą seksu jako języka miłości, a być może jako formy uwolnienia, i nie mają żadnego pojęcia o seksie przedmałżeńskim lub przeciw. Więc dla tych ludzi, ONS (jedna noc stoi) i rzuca są normą, i widzą intymności seksualnej na początku w związku jako normalne i konieczne. Jeśli jesteś kimś, kto nie dba zbytnio o intymność fizyczną i seks nie jest twoim podstawowym językiem miłości, a ty jesteś z kimś, kto priorytetowo traktuje intymność seksualną ponad wszystko, to ten związek prawdopodobnie nie będzie działać długo (chyba że jeden lub obaj zmienicie się w tej dziedzinie).

Ale są ludzie, dla których intymność fizyczna jest ważna, ale zgodność emocjonalna / psychiczna jest jeszcze ważniejsza. Dla nich seks / intymność fizyczna jest tylko jednym z elementów związku, więc skupiają się na poszukiwaniu partnera, z którym mogą najpierw połączyć się emocjonalnie / psychicznie, zanim spojądzą na inne obszary. Dla takich ludzi, wybierają swoich partnerów na podstawie ich emocjonalnego i psychicznego związku, a następnie niech ich fizyczna bliskość ze sobą budować naturalnie, zamiast filtrowania ludzi w oparciu o intymność fizyczną.

Więc mam przyjaciela, który był z chłopakiem przez 3 lata, zanim się ożenił. Podczas ich zalotów nie były intymne seksualnie, choć jej chłopak był wcześniej seksualnie związany z jego exes. Całowali się jednak, przytulali, przytulali itp., jak w przypadku większości nowoczesnych par. Są teraz małżeństwem z dzieckiem, a ich związek jest jednym z najzdrowszych wśród ludzi, których znam.

Dla mnie moim podstawowym językiem miłości nie jest dotyk fizyczny to komunikacja i słowa. Lubię rozmawiać, aby połączyć się z moim partnerem, wiedzieć, jak sobie radzi i poznać go na głębszym poziomie. Z drugiej strony, Ken miał wiele relacji w przeszłości i był prawie seksualnie związany ze wszystkimi swoimi byłymi partnerami, w tym flings i ONS.

Ale ta rozbieżność nie powstrzymała nas od głębokiego łączenia się. Dla mnie, kiedy zapytałem go, co myśli o odroczeniu seksu, powiedział, że nie obchodzi go, ponieważ związek między nami jest silniejszy niż to, co kiedykolwiek czuł. Całe pojęcie seksu na początku związku, później, po ślubie, a nawet nigdy z jakiegoś dziwacznego powodu biologicznego było zwykłą trywialnością. W innym związku mógł być zaniepokojony, ponieważ wcześniej napotkał problemy z niekompatybilością seksualną z niektórymi partnerami, ale ta obawa po prostu nie wymyśliła go z nami. Powiedział, że cała myśl o seksie lub braku seksu paled w porównaniu do tego, co mamy. Zdarza mi się myśleć, że jego poglądy są trochę ekstremalne (żaden seks na zawsze może być zbyt wiele myślę), ale chciałem podzielić się tym jako inny punkt widzenia od narracji zawsze słyszymy (że mężczyźni są o seksie).

Teraz nie próbuję powiedzieć, że intymność seksualna nie jest ważna. Intymność seksualna/fizyczna jest ważna i jest nieodłączną częścią udanego związku.

Bu seksualna / fizyczna intymność, w przeważającej części i dla większości par, wynika z silnej kompatybilności emocjonalnej i psychicznej. W przypadkach, które patrzyłem na, pary rzekomo do czynienia z problemem z brakiem fizycznej iskry lub fizycznej niezgodności są zawsze zawsze do czynienia z emocjonalnych / psychicznych problemów zgodności pewnego rodzaju. Mimo, że mogą myśleć, że mają do czynienia z unikalnym problemem w seksualnej / fizycznej niezgodności lub niezgodności w popędy płciowe, zazwyczaj istnieją podstawowe czynniki powodujące ten issue, zwykle niezgodność w innych dziedzinach.

Na przykład znałem kogoś, kto rozwiódł się z żoną, ponieważ w ogóle nie uprawiali seksu w całym małżeństwie 3-4 lat. Choć wyglądało to jak kwestia fizycznej niezgodności, kiedy kopałem głębiej, okazało się, że nigdy nie było prawdziwego związku emocjonalnego lub intelektualnego od samego początku, co doprowadziło do pustki seksualnej in relacji.

Ważne jest również, aby pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w naszym życiu (takie jak stres w pracy, okresy w życiu itp.), które powodują problemy z intymnością z naszymi partnerami. Jest to ponownie związane z czynnikami emocjonalnymi i życiowymi, a nie z rzeczywistymi fizycznymi niedopasowaniami.

Co prowadzi mnie do tego punktu: Madaline, podejrzewam, że “brak fizycznej iskry” jest Prawdopodobnie nie jest prawdziwym powodem rozpadu. Prawdopodobnie brakowało zgodności w jakimś innym obszarze (emocjonalne, wspólne wizje, wspólne wartości, aspiracje, w zależności od tego, co jest), co spowodowało, że fizyczna iskra stała się problemem i Tthe challenge, co powoduje rozpad.

To nie jest złe. Raczej myślę, że to dobrze, że oboje się rozstali, bo czy to z powodu powodu X lub Y, chodzi o to, że nie było pewne niezgodności, które spowodowały “fizycznej iskry” być problemem. Więc powiedz, jeśli chcesz zmienić się ogromnie, aby wypełnić lukę w “fizycznej iskry” ze względu na swoje ex skarg, nie tylko staniesz się inną osobą od naturalnego siebie, ale także znaleźć się konieczności zmiany więcej rzeczy, aby utrzymać związek na powierzchni, aby wypełnić inne obszary niezgodności. Albo powiedzieć, że twój ex naprawdę szukał dużo fizycznej intymności i był to jedyny i jedyny problem. Wtedy związek po prostu nie działa, ponieważ nie jest to, jak naturalnie jesteś lub przynajmniej nie tak się czujesz, gdy jesteś wokół niego (i nie ma w tym nic złego).

Jak zbudować fizyczne “Iskra”

Więc jak powinniśmy radzić sobie z sytuacjami, w których naprawdę brakuje fizycznej iskry, ale istnieje silny związek emocjonalny / psychiczny? Tak jak powiedziałem, myślę, że większość par zajmujących się brakiem fizycznej iskry lub fizycznej niezgodności naprawdę radzi sobie z problemami z innymi rodzajami kompatybilności. Istnieją wyjątki, w których luka w fizycznej zgodności jest naprawdę ze względu na czynniki niezwiązane z relacjami (jak prawdziwe biologiczne niedopasowanie lub głęboko ustawiony strach wobec fizycznej intymności), ale są to wyjątki. Znaczenie, jeśli ktoś czuje brak fizycznej iskry ze swoim partnerem, radziłbym spojrzeć na podstawy relacji najpierw vs koncentrując się na składnik fizyczny, który jest zwykle efekt.

Ale powiedzmy, że czujesz się z kimś emocjonalnie i psychicznie, i boisz się fizycznie niezgodny z nim. Co należy zrobić?

Po pierwsze myśleć o intymności fizycznej jako spektrum, a nie binarne “tak to tam, nie ma tam” rzecz. Co oznacza, nie martwiłbym się o natychmiastową chemię fizyczną z kimś z tego pierwszego aktu intymności (całowanie, przytulanie itp.), ale o budowanie tej chemii w czasie.

Po drugie myśleć o intymności fizycznej jako o wielu etapach. Całowanie, przytulanie, przytulanie, francuskie całowanie, pieszczoty i tak dalej. Nawet w każdym etapie istnieją różne stopnie progresji. W zależności od komfortu z fizyczną bliskością, niektóre z tych etapów mogą być wykonane tylko po ślubie lub później w związku. Tak czy inaczej, możesz już pracować nad chemią budowlaną w swoim zakresie komfortu. Na przykład, może miałeś dziwny pierwszy pocałunek ze swoim partnerem. Slobbery, mokre, dziwne. Ale przyjąć pleasurable-loving, eksperymentalne nastawienie do niego i pozwolić sobie na próby.

Po kilku próbach, i jak oboje zapoznać się z ustami i stylów całowania, całowanie zaczyna czuć się normalnie między wami, i zaczyna się coś, czego oczekujesz! To samo do przytulania, przytulania, francuskiego całowania i jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej.

Po trzecie, powiedzmy, że nie ma połączenia, gdy całujesz, przytulasz i nawet wtedy, gdy widzisz swojego partnera – jak nie czujesz się podekscytowany / szczęśliwy w ogóle, gdy go zobaczyć . I, nadal nie czujesz żadnego związku po wielu tygodniach i miesiącach bycia razem. Potem tak, może być challenge, i to jest coś, co należy porozmawiać z partnerem, aby dać mu znać, jak się czujesz, że jest 10 issue, aby zrozumieć blokadę, i tak dalej.

Endnote

Krótko mówiąc, nie martwiłbym się zbytnio o osiągnięcie natychmiastowej fizycznej iskry z kimś lub brak iskry z przyszłymi romantycznymi perspektywami, chyba że masz jakieś głęboko zakorzenione problemy z intymnością (co nie sądzę, jest dla ciebie, i które byłyby zupełnie odrębną rzeczą). Chemia fizyczna i kompatybilność to coś, co budujesz ze swoim partnerem, poprzez otwartą komunikację, wzajemne zrozumienie sympatii i antypatii oraz otwartość na odkrywanie nowych rzeczy.

Każdy ma zdolność do wzrostu i rozwoju, a jego fizyczne preference i nachylenie nie pozostaje stałe na zawsze. Ponadto, gdy kochasz kogoś i jesteś emocjonalnie podłączony, naturalnie chcesz być blisko z nim / jej vs zmuszając się do pocałunku / być intymne z nim / jej. To twoja rola, tak samo jak rola twojego partnera, opiera się na chemii fizycznej razem w porównaniu z czymś, co magicznie się dzieje.

Co ciekawe, patrząc na intymność fizyczną jako coś, co rośnie organicznie i przyjmując otwarty i zabawny sposób myślenia wobec niego, wywiera mniejszą presję na ciebie i pomaga skupić się na budowaniu więzi z partnerem, co następnie stanowi podstawę, na której opiera się silna intymność fizyczna. 🙂

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStresuje się gdy widzę atrakcyjnego faceta / kobietę.
Następny artykuł7 Zasady zwiększenia atrakcyjności
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.