Historia Tiny Frog – Osobista doskonałość

0
114
Żaba

(Zdjęcie: stpnwolfnr)

Czy słyszałeś o historii maleńkiej żaby wcześniej? Oto idzie:

Dawno, dawno temu, nie było grupy małych żab, którzy zorganizowali konkurs. Celem było dotarcie na szczyt wieży. Ogromny tłum żab zgromadził się, aby obejrzeć wyścig i dopingować zawodników.

Wyścig się rozpoczął.

Ani jedna żaba na widowni nie wierzyła, że zawodnicy dotrą na szczyt. Po tym wszystkim, to była ogromna wieża! Tłum rósł i wielu krzyczało,

 • “Och, to jest zbyt trudne!”
 • “Oni nigdy nie dojdą na szczyt.”
 • “Nie ma szans, że im się uda. Wieża jest za wysoka!”

Jeden po drugim, małe żaby upadły i spadły z wieży. Mimo to, była grupa zdeterminowanych żab, które wspinały się coraz wyżej. Ale tłum nadal krzyczeć,

 • “To jest zbyt trudne!!! Nikt tego nie zrobi!”

Zniechęcony i przekonany przez negatywne krzyki, więcej z tych małych żab upadł i spadł z wieży. Wiele żab, które wciąż wspinały się skarżyło się na ból i ostatecznie zrezygnowało. Niektóre żaby, zmęczone i poobijane, usłyszały skargi swoich rówieśników, a następnie wrzuciły ręcznik.

W środku tej, JEDEN malutki żaba trwała. Wspiął się. I wspiął się. I wspiął się. Ta maleńka żaba wydawała się mieć siłę tremendous-żaby, która pozwoliła mu iść do przodu pomimo innych, którzy zawiedli. Dlaczego? Dlaczego jest w stanie wspiąć się tak daleko, gdy inni nie? tłum zastanawiał się.

Do tej pory wszystkie małe żaby albo upadły, albo zrezygnowały – z wyjątkiem tej jednej maleńkiej żaby. Tłum nadal krzyczeć, teraz na maleńką żabę:

 • “To jest zbyt trudne!”.
 • “Nigdy nie dostaniesz się na szczyt!”.
 • “Lepiej zrezygnować teraz, gdy możesz!!!”

Ale z jakiegoś powodu ta maleńka żaba wspięła się dalej, pozornie niezrażona, nienaruszona. W końcu dotarł na szczyt wzgórza. Dotarł do celu!!!

Wszystkie małe żaby były zdumione, jak ta jedna żaba była w stanie ować się na szczyt. Tłoczyli się wokół niego, chcąc poznać jego tajemnicę.

Jak się okazało, był głuchy.

Jaki jest morał tej historii?

Często, kiedy dążymy do nowego celu, mamy tendencję do zniechęcenia innych ludzi.

 • “Nie, nie możesz tego zrobić!”
 • “Nie, to nie jest możliwe!”
 • “HAH jesteś szalony? Nigdy ci się nie uda.”

Czasami możemy być w środku naszego celu, ale mamy do czynienia z surowymi krytykami, którzy próbują nas odłożyć.

 • “Jesteś na to za młody.”
 • “Jesteś na to za stary.”
 • “Nie jesteś wystarczająco dobry.”
 • “To jest straszne. Powinieneś po prostu zrezygnować.”

Naturalna reakcja w kontaktach z naysayers lub krytyków ma być zdenerwowany. Bijemy się i zastanawiamy się, czy coś jest z nami nie tak. Następnie niektórzy z nas się poddają. Niektórzy z nas utrzymują się, choć z mniejszym rozmachem. Niektórzy z nas odpowiadają naszym krytykom, aby przekonać ich do naszego stanowiska. Niektórzy z nas nawet starają się zaspokoić i uspokoić je.

Jednak żadna z nich nie jest konieczna.

Kiedy mamy do czynienia z naysayers, negatywnych krytyków i ludzi, którzy skarżą się najgłośniej (puste naczynia), naszym zadaniem jest po prostu … włączyć głuche ucho. Oznacza to, że

 • bycie Głuchy kiedy ludzie mówią ci, że nie możesz tego zrobić
 • bycie Głuchy kiedy ludzie dają ci niekonstruktywne sprzężenie zwrotne I
 • bycie Głuchy kiedy ludzie próbują cię odłożyć.

Dlaczego? Bo kiedy tak dużo, jak spędzić jedną sekundę do czynienia z lub nawet Myślenia o naysayers, to jest jedna cenna sekunda zabrana z pracy nad twoim celem. Kiedy spędzasz jedną uncję energii, dążąc do złe samopoczucie negatywnych uwag negatywnych krytyków, to JEDNA uncja energii zabrana z Postępuje na swój cel.

Twoim zadaniem tutaj, jako właściciel celu, jest skupienie się na swój cel, swoją wizję, i realizować go nieustannie. Aby mieć oko na nagrodę i postawić swoją najlepszą stopę do przodu w osiągnięciu go. Wszystko podczas gry głuchy na tych, którzy starają się kierować się od celu.

Z czasem znajdziesz negatywne uwagi stają się bardziej miękkie i bardziej miękkie. A naysayers się coraz mniej.

Wkrótce nie musisz już grać głuchy – nie ma już naysayers okolice. Nie tylko to, ale można zauważyć, że niektóre z przeszłości naysayers stały się twoimi największymi zwolennikami. I wreszcie, można osiągnąć swój cel. W przypadku niektórych powód, wszyscy teraz cię dopingują.

Wtedy wiesz, że wygrałeś.

Aby uzyskać więcej informacji na temat radzenia sobie z negatywną krytyką, zapoznaj się z następującymi tematami:

Aby uzyskać więcej historii major-notion, przeczytaj:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacyjna randka z przyjaciółmi
Następny artykułCzy powinnam poślubić faceta, którego nie kocham?
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.