Jak wiedzieć, czy warto zainwestować w związek

0
53
Jak wiedzieć, czy warto zapisać związek

“Cześć Celes, czy mogę zapytać, skąd wiesz, czy związek jest wart oszczędności i skąd wiesz, czy to nigdzie? Dziękuję bardzo.” – Mżawka 🙂

Czy jesteś na rozdrożu związku? Zastanawiasz się, czy twój związek z innymi znaczącymi jest wart oszczędności, czy też nigdzie się nie wybiera?

Wszyscy tam byliśmy – etap, w którym zastanawiasz się, czy ten związek jest właśnie dla Ciebie, czy powinieneś o nią walczyć, czy zrezygnować. Kiedy ciągle walczysz ze swoim SO lub gdy tak ciężko próbujesz, aby wszystko wyszło, to normalne, że wątpisz w siebie i zastanawiasz się, czy jest przyszłość w tym związku.

Chociaż każdy związek jest inny, oto 7 oznak, że twój związek jest wart zaoszczędzenia.

1) Twój husband or wife stara się, aby wszystko działało

Sylwetka pary jeżdżącej na rowerach

(Zdjęcie: Everton Vila)

Jest to znak numer jeden, którego musisz szukać – że twój associate stara się, aby wszystko działało. Związek nie może się rozwijać, jeśli tylko połowa związku wykonuje pracę. Jeśli jesteś jedyną osobą, która próbuje, która pojawia się na terapię i która wykonuje pracę, to wyraźnie coś jest nie tak. Twój lover musi być na pokładzie w leczeniu relacji, w przeciwnym razie nie ma związku, o który można by mówić.

Mam znajomego, który kiedyś był w toksycznym związku, a jednym z wyraźnych oznak, że związek nie był wart oszczędności, był fakt, że jej chłopak nigdy nie włożył wysiłku, aby wszystko działało. Ona była zawsze tym, który próbuje uratować związek, podczas gdy jej chłopak nic nie zrobił. Jeśli to ty, zastanów się, czy jest to rodzaj osoby, z którą chcesz być. Chcesz być z kimś, kto naprawdę troszczy się o ciebie i wkłada wysiłek, aby wszystko działało, a nie ktoś, kto nawet nie mruga okiem, gdy związek się nie udaje.

2) Nadal czujesz miłość do siebie

Para uśmiecha się do siebie

(Zdjęcie: NeONBRAND)

Łatwo jest zasugerować zerwanie, gdy jesteś w środku kłótni. Ale zadaj sobie pytanie: Czy nadal go kochasz? I czy on / ona cię kocha?

Jeśli odpowiedź brzmi “tak” dla obu, to być może warto zapisać związek. Nie jest łatwo znaleźć związek, w którym miłość jest nadal tam po wszystkich zmaganiach. Czasami jest miłość na początku, ale to fizzles się. Czasami nigdy nie było miłości od samego początku. Jeśli oboje nadal głęboko się kochacie, pielęgnujcie tę miłość i dajcie swojemu relacji kolejną szansę.

3) Podzielasz podobne wartości

Trzymaj się za ręce

Czy podzielasz te identical wartości? Na przykład, czy masz wspólną długoterminową wizję? Czy cenisz te very same rzeczy? Czy masz tę samą filozofię i wiarę w wiele rzeczy?

Nawet jeśli możesz mieć swoje różnice – i to jest normalne w ramach każdej relacji – co decyduje o długoterminowym potencjale relacji jest to, czy podzielasz te exact wartości. Kiedy masz te exact same podstawowe wartości co twój husband or wife, masz wspólną płaszczyznę do budowania swojej przyszłości i budowania silnej, stałej relacji. To, przez co teraz przechodzisz, może być tylko tymczasowym blipem, a jeśli uda ci się teraz przepracować 10 issue, możesz skończyć z silniejszym związkiem niż kiedykolwiek.

4) Nie ma nikogo takiego jak on

Żółty parasol wśród wielu parasoli

(Zdjęcie: zentilia)

Spotkałeś wielu ludzi i po prostu nikt inny go nie lubi. Pomimo różnic, kiedy przestaniesz myśleć, twój associate ma wiele dobrych rzeczy o nim . On / ona ma wiele dobrych cech, które cenisz i uwielbiasz. On / ona jest idealnym dopasowaniem z tobą na wiele sposobów. On / ona jest w przeciwieństwie do każdego, kogo kiedykolwiek spotkałeś. Jeśli pozwolisz mu odejść, nie jesteś pewien, czy kiedykolwiek spotkasz kogoś takiego jak on / ją ponownie, ponieważ on / ona jest jeden na milion.

5) Jest wyrzuty sumienia za wykroczenia

Smutna kobieta w lesie, światło słoneczne za sobą tutaj

(Zdjęcie: Riccardo Mion)

Może twój partner zrobił ci źle. Może on / ona kłamał, stracił temperament, lub był nierozsądny w jego / jej zachowanie. Może on / ona oszukany i zobaczył kogoś za plecami.

W przypadku jakichkolwiek wykroczeń, zachować jasną głowę i ocenić sytuację. Po pierwsze, czy jest to błąd, który można wybaczyć? Następnie, on / ona wykazały wyrzuty sumienia za swoje zachowanie? Wreszcie, jest on / ona robi coś na 10 temat?

Różni ludzie mają różne progi na to, co mogą zaakceptować, i nigdy nie należy przebywać z kimś, jeśli on / ona zrobiła coś, czego nie można wybaczyć. Ale jeśli (a) twój companion ma wyrzuty sumienia i podejmuje aktywne kroki w tej sprawie, a (b) 10 błąd jest czymś, co możesz wybaczyć, a następnie rozważyć dając mu szansę. Jeśli problem się powtarza, daj partnerowi ultimatum i poinformuj go, że nie możesz być razem, jeśli ten problem będzie się powtarzał. Daj mu czas do pracy nad tym zagadnieniem i oceny, czy rzeczy poprawiły się wystarczająco do końca.

Jeśli masz do czynienia z głęboko zakorzenionymi problemami, takimi jak nadużycia lub problemy z zarządzaniem gniewem, od razu poszukaj profesjonalnej pomocy. Nie próbuj radzić sobie z tym sam. Bez względu na to, jak bardzo kochasz swojego partnera, zawsze musisz chronić i dbać o siebie. Pomóż mu, najpierw usuwając się z sytuacji, a następnie poszukaj profesjonalnej pomocy. Aby uratować relację, musisz pracować nad korzeniami problemu.

6) Dużo się razem przeszło

Sylwetka pary trzymającej się za ręce, patrzącej na zachód słońca

(Zdjęcie: Alex Iby)

Posiadanie wspólnej historii nie powinno być jedynym powodem, aby pozostać razem, ale jest to powód, aby uratować związek. Po tym wszystkim, jeśli oboje przeszli wiele w przeszłości, są szanse, że masz silne zrozumienie siebie lubi i antypatii, jak się nawzajem myśli, i jak najlepiej wspierać się nawzajem. Takie koleżeństwo jest trudne do znalezienia bez przechodzenia przez te exact same przeszkody razem z kimś. Jeśli ty i twój lover mają silną historię razem, zastanów się, czy chcesz dać tej relacji inny iść.

7) Sytuacja ulega poprawie, nawet jeśli powoli

Kiedy wszystko, co robisz, to kłócić się non-quit ze swoim partnerem, łatwo jest poczuć, że wszystko jest stracone i ten związek jest goner.

Ale zrób krok wstecz i zadaj sobie pytanie: Czy sytuacja się poprawiła? W porównaniu do tego, kiedy rzeczy były w najgorszym, czy wszystko się poprawiało? Czy Twój partner słuchał Twoich opinii? Czy on / ona pracuje nad kwestiami między wami?

Może twój spouse ma wiele problemów i to cię przytłacza. Ale jeśli sytuacja się poprawia, nawet jeśli powoli, to rozważ danie mu szansy. Czasami rzeczy mogą nie poprawić się z prędkością, którą chcesz, ale to nie znaczy, że wszystko jest stracone. Zamiast tego skup się na ogólnej trajektorii relacji.

Co zrobić, jeśli nie spełniają powyższych znaków?

Jeśli nie spełniasz powyższych znaków, nie wszystko jest stracone. Te znaki są naprawdę przeznaczone jako ogólny przewodnik. Zadaj sobie pytanie: Czy kochasz swojego partnera? Czy jest to związek, o który warto walczyć? Czy miałeś wiele dobrych chwil razem? Jeśli tak, może chcesz dać swój związek kolejny strzał.

Jeśli twój spouse nie próbował, a jeśli on / ona trzyma biorąc cię za pewnik, a następnie puścić – jesteś lepiej z kimś, kto naprawdę cię ceni. Sprawdź mój inny artykuł Major 12 Znaki Nadszedł czas, aby przejść od związku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego po rozwodzie nadal czuję się tak okropnie?
Następny artykułChcesz czuć się pewniej po rozwodzie?
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.