Jestem biseksualny. Co należy zrobić?

0
118
Radzenie sobie z biseksualizmem

(Zdjęcie: Zachary Shea)

“Po pierwsze, mam nadzieję, że uszanujesz moje życzenie poufności i dlatego będzie odnosić się do mnie jako ‘John’.

Wiem, że byłem biseksualny (pochylony w kierunku mężczyzn) od jakiegoś czasu. Zawsze chciałem zachować to w tajemnicy (bo nie zgadzam się z bi / homoseksualizm), ale staje się coraz trudniejsze do zrobienia. Moi rodzice nie mają nic przeciwko temu, co i kim jestem, ale nie chcę ich ani mnie. Ponadto głównym problemem jest mój status społeczny. Zarówno ja, jak i moi przyjaciele są postrzegani jako “fajni” i martwię się, że mogą mnie odrzucić. Poszliśmy razem do wielu dyskotek, a ja byłem z dużą liczbą kobiet w moim czasie.

Ale w moim sercu i duszy chcę być z nimi. Moi najlepsi przyjaciele. Mówienie im może uświadomić im, że lubię je i to nie jest ryzyko, jestem gotów podjąć. Innym problemem jest moja dziewczyna. Nie chcę jej zawieść. Ona jest inteligentna, zabawna i piękna (rzadkie combo, wiem).

Moje życie wygląda idealnie na zewnątrz, ale w środku to trwała bitwa. Proszę mi pomóc.” — John

Cześć John, dziękuję bardzo za udostępnienie tego głęboko osobistego problemu. Widzę, że jest kilka warstw tego problemu, więc spójrzmy na nie jeden po drugim.

Twój social vs. Real Self

Zacznijmy od głównego tematu problemu, jakim jest

  1. Kim jest Jan? Kim jest prawdziwy Jan?
  2. I czy prawdziwy Jan odpowiada Janowi, który inni znają, społecznej stronie was, którą okazujecie innym?

Mam zamiar przejść do drugiego pytania pierwszy, a odpowiedź wydaje się być “nie” – nie, prawdziwy Jan wydaje się inny od Jana, że inni wiedzą. Podczas gdy większość ludzi ma dwie strony – prawdziwe ja i społeczne ja, gdzie pokazują filtrowane aspekty siebie innym, zwłaszcza ludziom, których nie znają dobrze, w twoim przypadku różnica ta jest tak ostra, że sprawiła, że życie stało się walką.

To dlatego, że po pierwsze, różnica między prawdziwym ja i społecznej siebie koncentruje się wokół podstawowej części tego, kim jesteś – twoja seksualność, która z kolei wiąże się z twoimi związkami, co możesz powiedzieć, wszystko. Podczas gdy dla innych ludzi, różnica między ich prawdziwym ja i społeczne ja może być małe rzeczy, takie jak chatty w otoczeniu społecznym, będąc introwertykiem w środku, dla Ciebie różnica jest podstawową częścią tego, kim jesteś. Udawanie, że jest rozmowny, mimo że wolą być cicho, nie ma ogromnego wpływu na życie inne niż to, że kilka interakcji z tymi przyjaciółmi. Z drugiej strony, udawanie, że jesteś prosty, gdy jesteś biseksualny (i skłania się ku mężczyznom) wpływa na ciebie w więcej niż tylko tych kilku interakcjach. Jest to fasada, z którą musisz nadążyć na wszystkich spotkaniach i interakcjach. To wpływa na twoje romantyczne relacje, co możesz powiedzieć innym i kim możesz być.

Po drugie, powodem, dla którego mamy siebie społeczną, jest dopasowanie się do grup społecznych, zwłaszcza gdy nasza prawdziwa osobowość bardzo różni się od tego, co jest społecznie “akceptowane” lub “mile widziane”. To dlatego, że poszczególne grupy społeczne ostatecznie mają swoją osobowość, która może nie pasować do naszego prawdziwego ja. Na przykład uwielbiam mówić o rozwoju osobistym, o tym, jak żyć sensownie, i o kwestiach społecznych, które wykraczają poza nasze indywidualne ja. Jednak niektórzy z moich przyjaciół nie są zainteresowani takimi tematami i nie mówię o takich rzeczach, gdy z nimi. I oczywiście mój prawdziwy, niefiltrowane siebie, gdy z moim mężem i bardzo bliskimi przyjaciółmi.

Ale dla Ciebie, twoje społeczne ja jest kimś, kogo pokazujesz wszystkim, w tym twoim bliskim. Twoi rodzice, twoi przyjaciele z kręgu wewnętrznego, a nawet twoja dziewczyna, ktoś, z kim powinieneś być najbliższy i najbardziej uczciwy.

Podczas gdy dla większości ludzi, są one ich 100% naturalne siebie, gdy z bliskimi przyjaciółmi i rodziną, dla Ciebie, jesteś swoim social self przez cały czas. Twoje społeczne ja odebrało sobie życie i ukształtowało całe twoje życie wokół niego. Zamiast być prawdziwym siebie z większością ludzi i pokazano swoje społeczne ja tylko w niektórych interakcji, jesteś swoim social self cały czas i nigdy nie prawdziwe ja. Nie ma przełącznika “off”, że tak powiem. Dlatego życie stało się stałą bitwą, ponieważ nie masz sposobu, aby połączyć się ze światem jako prawdziwy ty.

Akceptacja jaźni

To prowadzi mnie do następnego punktu, który jest coś, co powiedział: “Zawsze chciałem zachować go w tajemnicy (bo nie zgadzam się z bi / homoseksualizm).”

Moje pytanie do was brzmi: dlaczego? Dlaczego nie zgadzasz się z bi / homoseksualizm?

Chociaż zwykle nie kwestionuję poglądów ludzi na bi / homoseksualizm, ponieważ każdy ma prawo wierzyć w to, co chcą, tutaj muszę sondować jako swój pogląd na bi/homoseksualizm jest nieodłącznym z twojego związku z samym sobą. Jeśli identyfikujesz się jako biseksualista, ale nie zgadzasz się z biseksualizmem, to jest problem – duży, duży problem.

Spójrzmy na różne poglądy na temat biseksualizmu (i homoseksualizmu). Dla niektórych ludzi, myślą o biseksualizm jako wybór, gdzie ludzie decydują się być biseksualne i są one po prostu odbiega od “bożego przeznaczenia.” Dla niektórych myślą o biseksualizmie w wyniku biologii danej osoby, czegoś, z czym się rodzą i nie wybierają. Wierzę, że większość biseksualistów / homoseksualistów może odnosić się do tego. Niektórzy mogą myśleć o biseksualizmie jako o stanie umysłu, w wyniku tego, że ludzie są eksperymentalni, i to jest coś, z czego powinni się wyskoczeć. A potem są poglądy religijne i społeczne, gdzie niektóre religie wprost potępiają bi / homoseksualizm, a niektóre konserwatywne kultury zaprzeczają jego istnieniu.

Myślę, że ludzie są niezwykle elastyczni – tak samo jak my jesteśmy istotami biologicznymi, mamy zdolność kształtowania naszego życia na bardzo różne sposoby ze względu na nasze wysoko rozwinięte umysły. Wierzę, że są ludzie, którzy rodzą się biseksualni i jest to część ich biologii. Uważam również, że są ludzie, którzy przyjmują pewną orientację seksualną z powodu przeszłych traumy i doświadczeń z dzieciństwa, i to ma dla nich największy sens na tym świecie. W tym samym duchu, wierzę, że są ludzie, którzy rodzą się z otwartą seksualnością lub bi / homoseksualistów i stają się heteroseksualni, aby zmieścić się w (podobne do tego, co przechodzisz), podobnie jak są ludzie, którzy rodzą się heteroseksualnych, a tym samym pobyt heteroseksualnych (ponieważ jest to domyślna konfiguracja społeczeństwa).

Wszystko to nie ma jednak znaczenia, ponieważ chodzi o twój poglądy na bi/homoseksualizm. Mogę zrozumieć, jeśli ktoś nie zgadza się z bi / homoseksualizm, jeśli on / ona nie jest bi / homoseksualistów – bez chodzenia milę w butach innych, niektórzy ludzie mogą nie zrozumieć coś, co nie jest w ich z dnia na dzień zestaw świadomości.

Jednakże, jeśli jesteś biseksualny i nie zgadzasz się z bi / homoseksualizm, to dlaczego tak jest? Czy to z powodu swoich przekonań religijnych? Czy to dlatego, że to, czego uczono dorastania? Czy dlatego, że jest to sprzeczne z tym, w co wierzy społeczeństwo? Czy dlatego, że nie wierzysz, że jest to biologicznie właściwy sposób dla człowieka, aby być?

Niezależnie od przyczyny, tak długo, jak nie zgadzasz się z bi / homoseksualizm, na zawsze utkniesz w samo-bitwie. Jak powiedział Carl Jung: “To, którym się oprzesz, trwa”. Aby osiągnąć stan samoakceptacji, trzeba odkryć swój opór wobec bi / homoseksualizm i pracować przez to. Biseksualizm nie jest czymś nienormalnym, tak jak homoseksualizm nie jest czymś nienormalnym. To jest po prostu inna, coś, co większość ludzi nie rozumie, jeśli nie mają żadnych biseksualistów / homoseksualnych przyjaciół. Jeśli nie zaakceptujesz siebie, wszystkiego samego siebie, staje się to walką pod górę, próbującą znaleźć szczęście poza tobą.

Kim jesteś?

Prowadzi mnie to z powrotem do pierwszego pytania, które jest, Kim jesteś? Kim jest Jan?

Czy John cool facet często postrzegane z jego fajnych przyjaciół facet? Czy John jest facetem z piękną, inteligentną i zabawną dziewczyną? Czy John jest facetem z doskonałym życiem i ładnym statusem społecznym?

A może john jest czymś więcej? Ktoś, kto wykracza poza te definicje społeczne, kto nie potrzebuje postrzegania ludzi, aby określić, kim jest?

Nawet jeśli boisz się powiedzieć swoim przyjaciołom i dziewczynie o swojej seksualności, musisz zadać sobie pytanie: Co to jest dla ciebie i dlaczego to ma znaczenie? Bo jeśli twoi przyjaciele są z tobą, ponieważ są postrzegane jako proste, a oni Maj odrzucić cię, gdy znają swoją prawdziwą seksualność, to są ci przyjaciele, z którym chcesz zostać? Być może nie, a może powinny być postrzegane jako kumple społeczni, a nie bliscy przyjaciele. Ponieważ nie chcesz skupiać się na znajomych, którzy dbają o Ciebie jako ty, a nie przyjaciele, którzy oceniają cię na podstawie swojej seksualności?

W odniesieniu do swojej dziewczyny, myślę, że jesteś winien jej powiedzieć jej prawdę, jak ona jest popełnienie się do ciebie, będąc w związku. Musisz zadać sobie pytanie, która jest ważniejsza wartość: jest prawdziwe, lub jest przyjemne (nie chcąc ją zawieść)? Jeśli oboje zdecydują, że nie jesteś dla siebie, to lepiej zerwać rzeczy teraz, a nie tracić swój czas i swój czas. Nie wspomniałeś o swoim wieku, ale kobieta ma biologiczną doskonałą dla rozrodcza, więc jeśli jest w związku bez długoterminowej przyszłości, to czas zabrany z jej podróży randkowej. Niezależnie od tego, czy posiadanie dzieci jest tym, czego chce, ważne jest, aby wiedziała, aby mogła zdecydować, co robić i czy powinna dalej inwestować w ten związek. Dla Ciebie, wierzę, że chcesz być z kimś, kogo naprawdę kochasz i wabyć z, która może, ale nie musi być twoją dziewczyną (ponieważ jesteś z nią pod ukrytą seksualnością).

W odniesieniu do rodziców, wspaniałą rzeczą jest to, że nie przeszkadza, co lub kim jesteś. Oznacza to, że walka, którą naprawdę walczysz tutaj, jest z samym sobą, jak już wcześniej powiedziałem. Jeśli twoi rodzice nie mają nic przeciwko temu, co lub kim jesteś, to dlaczego tak przeszkadza ci ewentualnie zawiódł ich? Co to jest, że jesteś “zawiódł” w – czy to nie jest “jak inni synowie”? A jeśli chodzi o co, twoja seksualność? Dlaczego posiadanie innej seksualności byłoby w jakikolwiek sposób zawiedziony? Jeśli to z powodu stygmatyzacji społecznej, wierzę (biorąc pod uwagę to, co powiedziałeś), że miłość rodziców do ciebie jest silniejsza niż to, co mówi społeczeństwo lub religia. Niezależnie od tego, czy istnieje negatywne piętno ze strony innych, jest to coś, co twoi rodzice i wy możecie pracować razem, jako rodzina. To, że boisz się poglądów społecznych, nie oznacza, że powinieneś ukryć przed nimi swoją seksualność – zwłaszcza jeśli masz otwartą, uczciwą relację z rodzicami na początek. Chodzi o mówienie im prawdy, a następnie wspólne działanie na ten temat.

Przynosząc swoje prawdziwe ja na świat

Co to oznacza? Czy to znaczy, że powinieneś po prostu “wyjść” na cały świat?

Cóż, to zależy. To zależy od tego, gdzie mieszkasz i czy społeczeństwo wokół ciebie jest gotowe. W niektórych konserwatywnych kulturach ludzie wprost potępiają biseksualizm i homoseksualizm. Na przykład, aktywność seksualna osób tej samej płci jest nielegalna w Indiach, a seks między mężczyznami jest kryminalizowany w Singapurze (choć prawo to nie jest aktywnie egzekwowane). W Singapurze, Pink Dot (LBGT-potwierdzające wydarzenie) w obliczu wielu wyzwań w ostatnich latach, jak starają się szerzyć świadomość społeczności do szerszego społeczeństwa. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, być może będziesz musiał być ostrożny w tym, jak i komu ujawniasz swoją biseksualność.

Ale bez względu na to, co ludzie wokół ciebie myślą, musisz (a) osiągnąć samoakceptację i (b) dać swojemu prawdziwemu ja sposób na nawiązanie kontaktu z innymi, nawet jeśli zaczynasz w niewielkim stopniu. Takie jak tylko ujawniając go do niektórych bliskich przyjaciół i członków rodziny pierwszy. Takie jak łączenie się z like-minds online, choć pod anonimowym uchwytem, jak na forach pro-LGBT, grupy na Facebooku (wymagałoby to zarejestrowania innego konta na Facebooku, aby pozostać anonimowym) i komentowanie w kanałach Pro-LGBT YouTube (również pod innym anonimowym kontem Google). W pewnym sensie John, jesteś już najmu prawdziwego siebie usłyszeć wysyłając w tym zapytaj celes pytanie, więc dziękuję za to. 🙂

Chociaż społeczeństwo może nie być jeszcze w pełni gotowy dla Ciebie – aspekt ciebie, który jest biseksualny (ponieważ różni się od “domyślnej” konfiguracji, która jest heteroseksualna) – to nie znaczy, że powinieneś zrobić to samo dla siebie. Społeczeństwo zazwyczaj porusza się w tempie najniższego mianownika, co oznacza, że często istnieje potrzeba dostosowania się do konserwatywnych poglądów i mniej postępowych wzorców zachowań. Na przykład grupy ekologiczne od wieków podkreślają szkodliwe skutki używania tworzyw sztucznych, jednak rządy, grupy handlowe i przeciętny człowiek nadal tolerują, używają i wyrzucają nieu biodegradowalne plastikowe torby i sztućce w imię zysku i wygody. Pomimo pojawienia się zielonych samochodów, większość ludzi nadal z nich nie korzysta, ponieważ domyślne samochody w sprzedaży są tańsze i łatwiejsze do zakupu. Nawet online, jesteśmy przytłaczane przez niską jakość rozmowy, ponieważ zawsze są 0,01% trolli i spamerów generujących dużo hałasu.

Co to oznacza? Czy to znaczy, że należy tylko czekać, aż wszyscy będą gotowi i przyjęcia biseksualizmu / homoseksualizmu, zanim się zaakceptujesz? Nie, oczywiście, że nie. Co zrobić, jeśli stanie się to w ciągu zaledwie 50 lat? Czy będziesz czekać na 50 lat, zanim będzie można zaakceptować siebie i objąć swoją biseksualność? To straszne, a także niezwykle szkodliwe dla twojego samopoczucia psychicznego i wzrostu.

Moja rada jest taka: Nie czekaj na aprobatę lub akceptację innych osób, aby być tym, kim jesteś. Zacznij akceptować i kochać siebie, was wszystkich, w tym swoją biseksualność. Dowiedz się, co blokuje akceptacja twojej biseksualizmu i zajmij się tym. Problem nie jest z rodziną i ich poglądów (jak powiedział, że nie obchodzi, kto lub co jesteś), twój prosty facet przyjaciół i ich ewentualne odrzucenie przyjaźni, lub swojej dziewczyny, ale jak widzisz bi / homoseksualizm i jako następstwo, siebie.

Kiedy pracujesz nad swoją samoakceptacją, zdecyduj, kogo chcesz otworzyć na temat swojej biseksualności. Twoja dziewczyna na pewno, bo zawdzięczasz jej to powiedzieć prawdę. Twoi rodzice być może, ponieważ są twoimi rodzicami i powiedziałeś, że nie dbają o to, kim i czym jesteś. Wybrane przyjaciółmi, którym możesz zaufać. Twój prosty facet przyjaciół – jeśli jesteś gotowy i chcesz, aby wiedzieć. Alternatywnie, możesz zdecydować się nie mówić im o swojej prawdziwej seksualności i nadal spędzać czas jako kumple społeczni. Ale zdecydowanie powinieneś znaleźć nowych kumpli, którzy nie osądzają różnych seksualności, ponieważ dobrzy przyjaciele to ludzie, którzy dbają o ciebie jak ty, a nie twoje fizyczne lub społeczne atrybuty.

Kiedy pracujesz nad swoją samoakceptacją, przestaniesz być zaniepokojony postrzeganiem biseksualności przez innych i was, nawet jeśli mogą one nadal być przeszkodą w tym, jak możesz połączyć się ze światem. Na przykład chcesz dzielić swoją biseksualność tylko zaufanym osobom, a jeśli jest to bezpieczne, w zależności od środowiska społecznego, w którym mieszkasz.

Oczywiście najlepszym scenariuszem jest żyć jak twoje prawdziwe ja i mieć społeczeństwo zaakceptować cię w 100% jako kim jesteś, ale rzeczywistość często nie jest doskonała. To nie jest dla wielu ludzi, nawet dla heteroseksualistów. Wielu ludzi żyje dziś z ograniczeniami spowodowanymi przez czynniki poza ich kontrolą, czy to tam, gdzie się rodzą, ich rasę, możliwości, które im dano dorastając, genetyczne problemy zdrowotne, które nie miały nic do powiedzenia, lub w twoim przypadku, posiadanie tożsamości seksualnej, która nie jest tak szeroko rozumiana lub akceptowana jako domyślna tożsamość seksualna. W obliczu tych niedoskonałości chodzi o znalezienie równowagi między życiem, jak najlepiej, jak to tylko możliwe, a zarządzaniem niedoskonałościami. Zamiast nienawidzić świata za to, co to jest, lub nienawidzić naszego życia za to, co nie jest doskonałe, spróbujmy jak najlepiej wykorzystać to, co mamy i zarządzać innymi rzeczami, które nie są tak wielkie Jeszcze. Ponieważ nie możemy kontrolować kart, którymi się zajmujemy, ale możemy wybrać, jak radzimy sobie z tymi kartami.

Mam nadzieję, że ten post był pomocny w jakiś sposób i jesteś w stanie wybrać właściwą drogę do przodu dla siebie. Keep me wysłana na jak to idzie w porządku? 🙂

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoczucie własnej wartości – jak przetrwać?
Następny artykułJak powiedzieć “nie” innym
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.