Jak pozostać w kontakcie jako para przez święta

0
246
Jak pozostać w kontakcie jako para przez święta |

Ta historia została pierwotnie stworzona dla Gottman Institute Website i została ponownie opublikowana tutaj za zgodą.

Kiedy moje dzieci były młodsze, jednym z naszych ulubionych zajęć latem było mieć wyścigi liści w pędzących strumieni w pobliżu naszej North Carolina wynajem letni. Strategicznie upuszczaliśmy nasze liście w szerszej części strumienia, gdzie woda dryfowała powoli, i z ekscytacja obserwować, jak nabierają tempa, gdy złoże potoku zwężone, a nasze łodzie liściowe pędziły przez kolekcję skał.

To, co listopad i grudzień czuję się jak do mnie, jak czas sam pędzi i wyścigi w coraz szybszym tempie do WOOSH- nowy rok nadchodzi.

Nie prędzej się dekoracje Halloween pakowane, gdy nagły atak zaproszenia strony, recitale, koniec spotkań roku, plany podróży, spotkania rodzinne, dekorowanie do zrobienia, listy upominków i karty świąteczne katastrofy w jak fala pływów.

Święta są jednocześnie ekscytujące i oszałamiające, wypełnione zarówno radością, jak i całkowitym przytłoczeniem.

Zagubiony w morzu nadzienia indyka i nadziewaczy pończochy, jeden krytyczny aspekt mojego życia jest szybko ograniczona: mój związek z moim mężem, Marc. Osoba, która pojawia się, gdy jestem odłączony od siebie i mojego partnera jest kandysta, zestresowany, oburzony i wyczerpany.

W mojej nieustępliwej krucjaty, aby zapewnić mojej rodzinie “najlepsze wakacje w historii”, zaguczam części siebie, które są cierpliwe i łatwe, powolne i uprzejme. W styczniu, jestem spędzony i przeoczyłem, co wakacje są rzeczywiście mają być o: połączenie, razem, wdzięczność, i dawanie.

Jest inny sposób i zaczyna się od jednego magicznego słowa: nie.

Nie do zaproszenia na imprezy i robi więcej niż jeden ciąg świateł na zewnątrz w naszym podwórku. Nie do doskonale opakowane prezenty dla nauczycieli i próby, że opracowanie (i szczerze mówiąc, z mojej głębi) danie potluck.

Wystarczająco dobry jest nowy doskonały. Wystarczająco dobre tworzy biały znak. Biała przestrzeń to miejsce, w którym mieszka moje życie. To momenty bycia, niezrealizowania lub sprawdzania rzeczy z listy, gdzie żyją najlepsze części mojego małżeństwa.

Blokowanie odstępu

W tym roku umieściłem gigantyczne bloki nic w moim kalendarzu Google, symbole zastępcze na czas, aby po prostu być z siebie i moich ludzi. Te puste bloki o długości od jednej do czterech godzin są odłożone jako białe przestrzenie — nie czekają na wypełnienie.

Pozostają a single celowo puste i noncommittal. Natknąłem się na jeden w miniony weekend i to było jak znalezienie rzadkiego skarbu. Oczywiście nie miałem pojęcia, co zrobić ze sobą. Wolny czas nie jest czymś, co nasza kultura dobrze sobie radzi. Wypełniamy każdą chwilę. A kiedy znajdujemy się w nietypowym przypadku, nie mając nic do zrobienia, sięgamy po nasz smartfon lub rozglądamy się i zajmujemy się tak szybko, jak to możliwe. Ale po prostu usiadłem, na kanapie, w środku dnia. Zamknąłem oczy, wziąłem głęboki oddech i poczułem uśmiech całego ciała. Biała przestrzeń jest chwalebna. W tym sezonie świątecznym, niech wszyscy zaplanować trochę czasu.

Dostroić się do momentów

Nawet wtedy, gdy Marc i ja jesteśmy zobowiązani do bycia z innymi ludźmi, czy to funkcja rodzinna lub impreza, zwykle mamy tam dysk i z powrotem, aby połączyć. Często tracimy możliwość, aby naprawdę zwrócić się do siebie, albo dlatego, że jeden z nas jest w naszym telefonie lub prowadzimy rozmowę na poziomie powierzchni.

Zdałem sobie sprawę, że możemy wykorzystać je do i z powrotem chwile, aby naprawdę dostroić się. Możemy upuścić warstwę głębiej i zadać lepsze pytania. To samo dotyczy przed snem. Jeśli nie jestem wyczerpany z chaotycznego podmuchu aktywności od świtu do zmierzchu, mogę znaleźć kilka cichych minut, zanim odpłynę spać, aby połączyć się z Marcem. Kluczem jest posiadanie czegoś w mojej baterii dla niego i nie wydatkowania każdy kawałek energii mam na perfekcjonizm wakacje.

Zwolnić

W medytacji z przewodnikiem byłem niedawno słuchając na Perception Timer, mówca wprowadził mnie do idei, że możemy rzeczywiście czuć się jak możemy spowolnić czas poprzez spowolnienie naszego oddychania, nasze ciała i nasze ruchy. Kiedy brzęczę wokół mojego domu jak tornado, moje życie czuje się trochę poza kontrolą, jak jestem w pędzącym samochodzie trzymając kierownicę z biało-knuckled uchwyt.

Ale kiedy zwalniam, dosłownie przesadzam z moimi ruchami, jakbym udawał lenistwo, to tak, jakby świat zaczął się do mnie rozpędzać. Perspektywa natychmiast ustawia się w. Obiektyw cofa się. Nagle widzę, że jestem szaloną osobą i prawdopodobnie brakuje mi sensu tego, co robię. Kiedy zwalniam i staję się mniej szalony, widzę, że rzeczywiście potrzebuję ręki i mogę zaprosić Marca do kuchni, aby ze mną pracował. Mówię bardziej uprzejmie do wszystkich, a nie harshly szczekanie rozkazy Marc i dzieci jak sierżant wiertła. I puścić coraz to wszystko zrobić. Dostaję mniej kłujące, a tym samym łatwiejsze do łączenia się z.

data noc

To praca wewnętrzna

Pozostając w kontakcie z Marc, niedawno sobie sprawę, jest wewnątrz pracy. Jeśli chcesz zapytać mnie w zeszłym roku, jak para może pozostać w kontakcie przez święta, sugerowałbym, że zaplanować więcej nocy daty lub upewnij się, że spotykają się na kanapie dwa razy w tygodniu, aby nadrobić zaległości. Ale teraz zdaję sobie sprawę, że to naprawdę o uczynienie siebie bardziej dostępne i dostępne w naszym codziennym życiu, zamiast biegać się poszarpane i staje się boorish i bitchy. Dzięki lepszej dbaniu o siebie, spowolnieniu, dostrojeniu się i uziemieniu wyłania się najlepsza wersja siebie.

Jeśli wakacje stają się niestrudzony i harried flurry coraz rzeczy zrobić, Marc jest szybko (i brusquely) spadł do mojego szefa kuchni sous i chłopiec sprawunek. Ale kiedy zwalniam i stawiam rzeczy w perspektywie, pamiętam, kim on naprawdę jest dla mnie: mój spouse i osoba, z którą zawsze marzyłem o tworzeniu wakacyjnych wspomnień. Spójrz, żaden z pułapek wakacje nic nie znaczy, jeśli już osiągnąć je siłą i wściekłością. Radosny, połączony sezon wakacyjny jest absolutnie możliwy. Ale jeśli tak ma być, to zależy ode mnie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwsze przez święta po rozwodzie
Następny artykuł7 stygmatów otaczających singli
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.