Nikt mnie nie kocha – Osobista doskonałość

0
953
Smutna dziewczyna, odchodząc z jej pluszowym misiem

Czy kiedykolwiek czułeś się w ten sposób wcześniej? Że nikt cię nie kocha? Jeśli tak, nie jesteś sam. Czułem, że nikt mnie wcześniej nie kocha, a w rzeczywistości czułem się w ten sposób podczas wielu moich chwil w przeszłości, takich jak czasy, kiedy czułem się zaniedbany lub odsunięty na bok. Dopiero ostatnio nauczyłem się wyrwać z tego wzorca myślenia, a dziś chcę podzielić się tym, jak możesz to zrobić.

W najnowszym odcinku The Personal Excellence Podcast, dzielę się

 • Dlaczego nie było ostatnio brak aktualizacji (i moje przeprosiny o tym!) [0:22]
 • Dlaczego czułbym, że nikt mnie nie kocha [2:47]
 • Jak odniosłem się do tego negatywnego wzorca myślenia i jak możesz [4:49]
 • Dlaczego to nieprawda, że nikt cię nie kocha [5:26]
 • Skąd powinna pochodzić prawdziwa miłość własna [10:48]
 • Dlaczego gwiazdy borykają się z problemami związanymi z miłością do siebie, mimo że kochają miliony fanów [12:23]
 • Co się dzieje, gdy dążysz do związku ze względu na poczucie kochania [13:27]
 • Dotarcie do korzenia, dlaczego myślisz ” nikt mnie nie kocha” [15:31]
 • Moje doświadczenia z dzieciństwa, które doprowadziły mnie do tego przekonania [16:18]
 • Czasy, kiedy byłem prześladowany w szkole [20:29]
 • Jak rozwiązałem te negatywne wspomnienia [23:41]
 • Moja wdzięczność dla was chłopaki [29:02]
 • Ćwiczenie, aby zagłębić się w wiarę “nikt mnie nie kocha” [30:45]
 • Jak zacząć budować swoją miłość do siebie [35:01]
 • Dlaczego nie ma dychotomii między miłością do siebie a rozwojem osobistym [37:24]
 • Moje przypomnienie dla Ciebie [38:46]

Posłuchaj podcastu na naszym odtwarzaczu online,
Podcasty Apple,
Spotify
Podcasty Google,
Stitcher
TuneIn, lub subskrybować bezpośrednio za pośrednictwem naszego kanału RSS.

Jeśli znalazłeś Personal Excellence Podcast przydatne, byłbym naprawdę wdzięczny, jeśli można zostawić uczciwy ocena i przegląd na iTunes. Twoja recenzja robi różnicę i pomoże szerzyć przesłanie świadomego życia na świecie. Dziękuję!

Nikt mnie nie kocha [Transcript]

Witamy w The Personal Excellence Podcast. Show, że wszystko o pomaganiu być najlepszym siebie i żyć swoim najlepszym życiem. Teraz twój gospodarz, Celestine Chua!

Celestine Chua: Witamy w Personal Excellence Podcast Episode 17, Jestem Celes z PersonalExcellence.co!

Po pierwsze, chcę przeprosić za powolne aktualizacje w ostatnich miesiącach, jeśli nie rok. Dla tych z Was, którzy nie są w biuletynie PE, dołącz – to w personalexcellence.co/newsletter. Mimo że nie było zbyt wiele aktualizacji na blogu, wysyłałem aktualizacje wiadomości e-mail, które nie są publikowane na blogu. Więc może nie widzisz tam tylu aktualizacji, ale wysłano e-maile – czasami co tydzień, czasami co dwa tygodnie, czasami co miesiąc. Jeśli jesteś w newsletterze, otrzymasz dostęp do wszystkich, w tym ogłoszeń o kursach na żywo, które chodzę.

Wszystko, co powiedział, całkowicie zdaję sobie sprawę, że nie było brak aktualizacji na PE. Duża część jest to, że byłem zajęty pracą nad rzeczami w moim życiu osobistym. Rzeczy, które moim zdaniem są ważne, które zasługują na moją pełną uwagę, w przeciwieństwie do wielokrotnego biegania w kole szczurów i pracy nad rzeczami, które są pilne, ale mogą nie być tak ważne. Czułem, że muszę poświęcić czas na pracę nad tymi rzeczami.

Ale chcę poinformować, że nie porzuciłem PE. Wcale. Ci z was, którzy są długoletnimi czytelnikami, będą wiedzieć, że PE to moje życie. To jest to, co będę robić do końca życia, a ja właśnie biorąc ten tymczasowy czas do pracy nad rzeczami osobistymi, spraw osobistych, które czekam na dzielenie się więcej w przyszłości. Chcę, żebyście wiedzieli, że jestem tutaj, aby zostać i nigdzie się nie wybieram. 🙂

Dziękuję za pozytywne opinie na Tunes – czytanie ich naprawdę mnie zainspirowało. W rzeczywistości myślałem, jakie nowe treści do produkcji – Czy powinien napisać nowy artykuł? Tworzysz nowy podcast? Lub utworzyć nowy film? – i czytanie wszystkich recenzji podcast zainspirowały mnie do powrotu do podcastu i porozmawiać z wami ponownie.

Dzisiejszy odcinek: Nikt mnie nie kocha

Na dzisiejszym odcinku o “Nikt mnie nie kocha”. Czy kiedykolwiek myślałeś w ten sposób wcześniej? Gdzie czujesz, że nikt cię nie kocha? Jeśli tak, to mogę zrozumieć. Były chwile, kiedy czułem się w ten sposób, szczególnie w moich chwilach lub czasach, kiedy czułem się zaniedbany lub zlekceważony.

Dla mnie jednym z powodów, dla których myślę, że w ten sposób jest moje wychowanie w dzieciństwie. Kiedy byłem młody, moja mama była prawie emocjonalnie niedostępna. Dbała o mnie i mojego brata pod względem tego, jak gospodyni lub opiekunka domu – tak jak ona zrobiła wszystkie funkcjonalne obowiązki, takie jak pranie, gotowanie itp., coś, co zrobiłaby tradycyjna chińska mama. I jestem jej za to bardzo wdzięczna za wychowanie mnie i mojego brata along z tatą. Ale była prawie emocjonalnie niedostępna i nie jestem pewien, czy kiedykolwiek jest [emotionally available]. Dla przypomnienia, zarówno mój tata, jak i mama żyją dzisiaj.

Więc kiedy tylko potrzebowałem czegoś od niej, musiałem z nią porozmawiać lub chciałem z nią porozmawiać w jakikolwiek sposób, była bardzo zła i skarciła mnie bez powodu, lub po prostu była bardzo krytyczna i zła w ogóle. Każdy kontakt z nią był wybuchowy, jeśli złapany w niewłaściwym czasie, a jako córka nigdy nie miałem do niej dużo mówić, jeśli w ogóle.

Ta dziwna dynamika, wraz z faktem, że dorastałem w wściekłym gospodarstwie domowym (coś, o czym wspomniałem w mojej serii gniewu, gdzie moi rodzice kłócili się każdego dnia w bardzo zmienny sposób), pielęgnował to uczucie we mnie (dorastanie), że nikt mnie nie kocha. Dopiero kiedy poświęciłem czas na rozwiązanie tego uczucia, byłem w stanie wyrwać się z tego negatywnego wzorca myślenia.

Jeśli czasami myślisz “nikt mnie nie kocha”, chcę poinformować cię, że nie jesteś sam. Tutaj podzielam kroki, które podjąłem, aby przepracować to przekonanie i mam nadzieję, że znajdziesz je pomocne.

1) To nieprawda, że nikt cię nie kocha

Pierwszą rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest to, że nie jest prawdą, że nikt cię nie kocha. Kiedy jesteśmy zbyt uwięzieni w naszych problemach, często łatwo jest nam zapomnieć lub przegapić miłość i dobro, które są wokół nas.

Na przykład, kiedy myślałem takie rzeczy jak “nikt mnie nie kocha”, tuż obok mnie będzie mój mąż, który kocha mnie z całej siły i zawsze był tam dla mnie. Interesujące jest to, że kiedy tak tkwimy we własnych problemach, brakuje nam tych oczywistych rzeczy – ludzi wokół nas, którzy nas kochają.

Miłość tutaj nie musi być romantyczną miłością. Ci ludzie mogą być przyjaciółmi, współpracownikami, partnerem w związku (jeśli jesteś w związku), mentorami, nauczycielami, znajomym (kimś, kogo nie znasz dobrze, ale ta osoba może cię uwielbiać lub podziwiać lub lubić pewne rzeczy, które robisz), a nawet po prostu nieznajomego – kogoś, kto cię podziwia z daleka.

Więc mogą być ci wszyscy ludzie, którzy cię kochają, podziwiają i uwielbiają, i to jest całkowicie nieprawda, że nikt cię nie kocha. Jeśli zatrzymasz się i zastanowisz się i rozejrzysz się wokół siebie, prawdopodobnie znajdziesz co najmniej jedną osobę, która cię kocha. Kto cię wspiera, kto jest dla ciebie lub był tam dla Ciebie, i to tylko, że nie skupiałeś się na tej miłości lub tej osobie. Byłeś zbyt owinięty we własny ból, co prowadzi do myśli : “Nikt mnie nie kocha”.

Ważne jest, aby uznać to przede wszystkim dlatego, że kiedy jesteśmy zbyt utknięci we własnym bólu, to sprawia, że blokujemy miłość, która jest wokół nas. Kiedy blokujemy miłość, która jest wokół nas, to utrudnia nam otrzymanie miłości w naszym życiu.

Ćwiczenie: Pomyśl o kimś, kto cię kocha

Tutaj zatrzymaj się i zastanów się. Pomyśl o ludziach wokół ciebie. Pomyśl o swoich znajomych, członków rodziny, współpracowników lub kolegów ze szkoły, mentorów / nauczycieli, znajomych, lub po prostu ktoś w ogóle. Pomyśl o co najmniej jednej osobie, która podziela pozytywne uczucia na swój temat. To może być uczucie miłości. Podziwu. Z tego rodzaju. Wsparcia. Zachęty. Nie musi to być romantyczna miłość, ponieważ miłość to nie tylko romantyczna miłość, ale tutaj jest to miłość w kategoriach ludzkiej uniwersalnej miłości.

Pomyśl o co najmniej jednej osobie, która cię kocha i wspiera.

Jest szansa, że pomyślisz o jednej osobie. Może to być ktoś, kto wspierał Cię wcześniej. Zachęcał cię wcześniej. Był tam dla Ciebie wcześniej. Może to być były przyjaciel, przyjaciel, z którym miałeś kontakt wcześniej, a następnie w jakiś sposób stracił kontakt. Może to być ktoś z twojej przeszłości. To może być ktoś w twoim teraźniejszości teraz.

Kiedy zaczynasz to dostrzegać, zaczyna się zmieniać tę dynamikę, tę myśl “nikt mnie nie kocha”. Bo wtedy zdajesz sobie sprawę, Hej to może nie być prawdziwe w taki sposób, że myślę, że to prawda.

Na koniec tego wszystkiego chcę, abyście wiedzieli, że was kocham. To jest dla mnie ważne, aby powiedzieć, ponieważ samo założenie, dlaczego zacząłem PE jest to, że naprawdę, naprawdę wierzę w swój potencjał sukcesu w życiu. Dlatego tworzę wszystkie te zasoby w PE, czy to wolne zasoby lub płatne kursy. Są to zasoby, które poświęciłem całe moje życie, całe moje ja do tworzenia, ponieważ wierzę we własne zdolności osobiste i osobistą moc.

Więc chcę po prostu umieścić go tam, że kocham cię. Ale co najważniejsze, są ludzie w twoim życiu, którzy cię kochają. Bądź świadomy tych ludzi, poza tym, co mówię tutaj. Bądź świadomy tych ludzi i zacznij być otwarty i rozpoznać miłość wokół ciebie, jak i kiedy ją widzisz.

2) Prawdziwa miłość własna should nie pochodzą z zewnętrznego źródła

Pączek Lotosu

(Zdjęcie: Tim Nieland)

Drugą rzeczą, którą chcę się podzielić, jest to, że miłość nie powinna pochodzić z zewnętrznego źródła.

Teraz, nawet jeśli naprawdę myślisz, że nikt cię nie kocha – i jak ja dzieliłem w tip #1, kocham cię, więc nie ma mnie – ale nawet jeśli naprawdę, zasadniczo myśleć, że nikt cię nie kocha, dobrze, że tak naprawdę nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia, ponieważ miłość (dla nas samych) nie powinna pochodzić z zewnętrznego źródła. Prawdziwa miłość własna powinna zasadniczo pochodzić z nas.

Jest to ważne, aby uznać, ponieważ nie powinniśmy patrzeć na świat zewnętrzny na uczucie miłości. Więc nie chodzi o to, czy masz miłość do jednej osoby, czy 10 osób. To nie jest jakaś konkurencja, w której próbujesz zdobyć jak najwięcej miłości od innych. Prawdziwa miłość własna powinna pochodzić od wewnątrz.

A kiedy miłość nie pochodzi od wewnątrz, lub coś tkwi w środku, utrzymując miłość pochodzącą od wewnątrz, to nie ma znaczenia, ilu ludzi cię teraz kocha. Nadal nie czułbyś miłości z okolic. Nadal czułbyś te chwile samo-negatywności, ponieważ nie kliknął jeszcze w środku, ponieważ nie rozwiązałeś tego wewnętrznego problemu lub wewnętrznego zamieszania, i to jest coś, o czym mówię w #3.

Przykład: Gwiazdy zajmujące się kwestiami miłości własnej

Przykładem mogą być gwiazdy. Nie jest rzadkością, aby zobaczyć wiadomości o celebrytów zajmujących się uzależnieniem, przedawkowania, lub głębokie problemy wewnętrzne. Często jest to spowodowane osobistymi wewnętrznymi problemami, nad którymi pracują. Kwestie miłości własnej. Depresji. Mogą to być ludzie tacy jak Selena Gomez, Justin Bieber, Demi Lovato, a nawet gwiazdy w wieku 30, 40 i 50 lat. Nie ma się tego czego wstydzić. Ważne jest, aby szukać pomocy w tym zakresie.

Ale ważne jest, aby uznać, że te gwiazdy mają miliony, setki milionów i miliardy fanów ich uwielbiać. Nawet wtedy, pomimo całej adoracji, jaką otrzymują od fanów i ich ogromnej popularności, nadal czują chwile tak intensywnej negatywności, które prowadzą ich do ich osobistych problemów.

Z tego powodu w Dusza bratnia podróż, który jest moim kursem na znalezienie miłości, jednym z podstawowych modułów jest znaczenie miłości własnej. Bo jeśli szukamy relacji zewnętrznej na podstawie chęci odczuwania miłości, to tak naprawdę nie rozwiąże problemu. To przyciągnie ludzi opartych na strachu. Lub umieścić cię w relacji współzależne, gdzie często szukać uwagi partnera, aby czuć się kochany. A kiedy nie [get that], wtedy czujesz się potrzebujący i przylegający lub czujesz się nieszczęśliwy i zdenerwowany.

To prowadzi mnie do tego cytatu Ayn Rand, który jest “Aby powiedzieć, kocham cię, trzeba najpierw wiedzieć, jak powiedzieć “Ja”. Tutaj nie chodzi o to, aby skupić się na tym, jak rzekomo “nikt mnie nie kocha”. Ponieważ nie chodzi o to, czy nikt cię nie kocha, czy ktoś cię kocha, ale dlaczego miałoby to mieć znaczenie, czy ktoś cię teraz kocha? Dlaczego miałoby to mieć znaczenie, gdyby nie fakt, że w tym jest poczucie pustki, powoduje, że czujesz się w ten sposób?

To nie neguje tego, o czym mówimy w #1, czyli uznania, że jest ktoś, kto cię kocha. Ale raczej, kiedy przestajemy myśleć o ludziach wokół nas, którzy nas kochają, i że są wokół nas ludzie, którzy nas kochają (czy to miłość, podziw, adoracja, wsparcie czy zachęta), a jednak Nadal odnajdujemy się myśląc: “nikt mnie nie kocha”, to sugeruje, że istnieje jakaś luka, problem lub blokada, która powstrzymuje nas od otrzymania miłości.

3) Zrozumieć i adres źródło “nikt mnie nie kocha”

To prowadzi mnie do trzeciej kwestii, która polega na zrozumieniu i rozwiązaniu źródła tego uczucia. Oto, gdzie naprawdę dojść do korzeni: zrozumienie źródła tego przekonania, “Nikt mnie nie kocha.”

 • Jak to się zaczęło?
 • Kiedy to się zaczęło?
 • Dlaczego to myślenie tam?

Może to trochę potrwać, aby rozwikłać, a nawet może przejść w głąb swojego dzieciństwa. Ponieważ tutaj większość naszych fundamentalnych przekonań zaczyna się formować, a to stanowi podstawę wielu prac, które wywiązuję się z moich uczestników moich kursów.

Moje doświadczenie: Dorastanie ze złą matką

Dla mnie, kiedy myślę o tej myśli “nikt mnie nie kocha”, są prawdopodobnie dwa kluczowe zestawy doświadczeń prowadzących do tego.

Jeden z nich podzieliłem się na początku podcastu, który byłby moim dzieciństwem, gdzie moja mama po prostu nie była tam. Jak nie tam w zakresie ducha, jeśli ma to sens. Czułem się, jakby była tam pod względem kogoś, kto wykonywał funkcjonalne obowiązki matki – za co jestem jej wdzięczna za wychowanie mnie i mojego brata – ale było to dla mnie, jak sądzę, trochę szkodliwe, w taki sposób, w jaki mnie wychowała, jeśli chodzi o inne elementy jej zachowania. Takie jak wybuchy gniewu i jak ona często mnie wyłączyć, nawet w czasach, kiedy jej potrzebowałem.

Był czas, kiedy miałem gorączkę i myślę, że miałem 13 lub 14 lat. Byłem małym dzieckiem i biegałem z dość wysoką gorączką. Miała zabrać mnie do lekarza, tak jak powiedziałam jej o tym, a następnym krokiem będzie zaniechać mnie do lekarza. W drodze do kliniki zaczęła krzyczeć, krytykować i upominać mnie za powolne chodzenie. I byłem już zawroty głowy i chodzenie w gorącym słońcu i stara się nadążyć za jej szybkość chodzenia. To była jedna pamięć.

Inne doświadczenie podzieliłem się w moim artykule na temat historii z dzieciństwa. Kiedy byłem młody, a miałem sześć lub siedem lat w tym czasie, było mydło, które weszło mi do oczu i myślałem, że chodzę ślepy. Byłem smarting w moich oczach i już wiedziałem z poprzednich doświadczeń, że moja mama powie mi, aby nie przeszkadzać jej, a ona poszła o jej obowiązków domowych. Ale w rzeczywistości nigdy nie była wolna. Moja mama nigdy nie była dostępna, niezależnie od tego, co się dzieje.

Samotne dziecko

(Zdjęcie: charamelody)

Więc wiedziałem z doświadczenia, że nie powinienem rozmawiać z moją mamą, lub że powinienem unikać wywoływania negatywności, po prostu nie rozmawiając z nią.

To był moment, kiedy naprawdę się bałam. Bałam się, że chodzę w ciemno. Zaczęłam o tym mówić i wierna, zaczęła na mnie krzyczeć, mówiąc, że ją przeszkadzam. Kiedy naciskałem dalej, bo naprawdę czułem dyskomfort w moim oku (s), ona po prostu szybko spojrzał na mnie i powiedział, że jestem w porządku, a następnie szczotkowane mnie i nadal robi to, co robi, co było pranie w tym czasie.

Wszystkie te chwile razem, wraz z ciągłym kłótnią w domu między moją mamą a tatą na co dzień, wszystkie te chwile stworzyły poczucie pustki i pustki. I nie było to coś, o czym wiedziałam w tym momencie jako dziecko. Myślę, że jako dzieci po prostu nie jesteśmy świadomi uczuć, które [our minds]. Ale to nie znaczy, że te uczucia się nie dzieją. Nie jesteśmy świadomi tych uczuć tworzących się, ale mają one wpływ na nas w naszym życiu, jeśli nie w tym momencie.

Więc myśląc wstecz, kiedy pomyślałem o tym, dlaczego miałbym tę powracającą myśl “Nikt mnie nie kocha”, zdałem sobie sprawę, że część powodu jest taka, że wszystkie te chwile, to wychowanie, stworzyły poczucie pustki w rodzinie i sprawiły, że czułem się, jakby nikt mnie nie kochał.

Inne doświadczenie: Zastraszanie w szkole

Więc byłby jeden zestaw doświadczeń, rodzina. Inny zestaw doświadczeń byłby – i byłoby to w mniejszym stopniu, jak główny zestaw doświadczeń jest moje dzieciństwo i moje wychowanie rodzinne – szkoła.

Z powodu tych wszystkich rzeczy, które dzieją się na poziomie rodziny i rodziców, to czyni mnie bardzo niezręcznym dzieckiem w szkole. W tym sensie, że moja mama, oprócz tego, co działo się w domu, powstrzymywała mnie od mówienia, kiedy byłem dzieckiem. Jak dosłownie mówić w jakikolwiek sposób, a to byłby osobny temat dla osobnego postu lub podcastu.

Ale ona w zasadzie powstrzymywała mnie od mówienia, więc nigdy nie miałem do mówienia ani rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych jako dziecko, z wyjątkiem szkoły. Więc kiedy przyszło do szkoły i tworząc przyjaźnie, byłem bardzo niezręczny społecznie. Nie mogłem wyrazić siebie ani swoich myśli w taki sposób, jaki bym miał, gdybym otrzymał przestrzeń do naturalnego mówienia jako dziecko.

To sprawiło, że społecznie niewygodne i utrudniło mi tworzenie odpowiednich przyjaźni. Byłem zastraszany w szkole. Znacie kliki dziewczęce i wszystkie te bardzo dziecinne zachowania, które miały by miejsce w szkole. I byli faceci i faceci są paskudni dla dziewczyn i tym bardziej. Było wiele takich doświadczeń, w których byłem negatywnie dokuczany, zastraszany, odłożony lub krytykowany i nigdy nie wiedziałem, jak radzić sobie z tymi sytuacjami. Te przyczyniły się do tego, że czułem się gorzej o sobie.

Dziewczyna sama w klasie

Mała dziewczynka, sama, w klasie (Zdjęcie: keith ellwood)

Więc te dwa zestawy doświadczeń ręka w rękę pielęgnowały to uczucie “nikt mnie nie kocha”.

To było, kiedy miałem 18 lat, kiedy zacząłem mieć pierwsze chwile wolności, bo to było, kiedy rozpoczął się college i wszedłem na uniwersytet. Zacząłem mieć początkowe stery niezależności. O tym, że dano mi przestrzeń do radzenia sobie z moim życiem. Myślę, że to było, kiedy miałem 18-19 lat, kiedy również naprawdę rozpoczął podróż świadomego samorozwoju, które czuję powinien mieć i może się zdarzyć znacznie wcześniej. Ale dla mnie, to było, kiedy naprawdę zaczął świadomie samorozwoju i uczenia się absię, mój cel życiowy, dowiedzieć się moje wartości, i tak dalej.

Obalanie tych negatywnych wspomnień

Kiedy wracam myślami do tych podstawowych momentów, które sprawiły, że pomyślałem, że “nikt mnie nie kocha”, wyzwanie tych myśli stało się ważne. Ponieważ nie jest prawdą, co doszedłem w tym momencie.

a) Obalanie mojego negatywnego wychowania z dzieciństwa i wniosek “Nikt mnie nie kocha”

Na przykład, ze sposobem, w jaki moja mama mnie traktowała, jak była emocjonalnie niedostępna i tak dalej, kiedy o tym myślałem, to nieprawda, że jej zachowanie oznaczało, że nikt mnie nie kocha. Powiedziałbym, że duża część miała do czynienia z samym sobą. Ona i ona, i jej historie, a może sposób moja babcia wychowała ją. Nie mam pojęcia, jak wychowała ją moja babcia; moja babcia zmarła, i szczerze mówiąc, nie wiem zbyt wiele o przeszłości, ponieważ nie są to rzeczy, o których moi rodzice mówią w jakikolwiek sposób. Ale wierzę, myśląc wstecz, że moja babcia prawdopodobnie traktowała moją mamę w bardzo podobny sposób, kiedy dorastała.

I jest oczywiście dużo bagażu i negatywnych historii, które pochodzą z bycia częścią niskiej świadomości wychowania. Moi rodzice pochodzili z gospodarstw domowych o bardzo niskich dochodach, a ja wychowałem się w gospodarstwie domowym o niskich dochodach. [deep financial] w życiu.

Więc powiedziałbym, że moja mama własnej emocjonalnej niedostępności, problemy, i gniew, mieli więcej wspólnego z nią i jej historie, i rodzaju wychowania, że moi dziadkowie umieścić ją przez, a nie jest o mnie.

Teraz, gdy dorastałem, jedyny wniosek, który mógłbym wywieść w tym momencie, z własnego [limited] podzbiór doświadczeń życiowych byłoby to, że nikt mnie nie kocha. Nikt mnie nie kocha. Że jestem sam na tym świecie. To może moja mama mnie nienawidzi. Że ludzie mnie nienawidzą.

Więc myśląc wstecz, oczywiście nie jest to prawdą. Moja mama zrobiła wszystko, co mogła. Pomimo ograniczonych okoliczności, zrobiła wszystko, co w jej mocy i to jest coś, za co jestem jej wdzięczny. Podobnie, gdyby moja mama nie kochała mnie w taki sposób, że mogła lub mój tata nie kochał mnie w taki sposób, jak on, to nie pracowaliby tak ciężko w procedurach, że byli w wychowywać mnie. Mój tata był zawsze zajęty pracą o niskich dochodach, grabienie w cieście, wspieranie rodziny finansowo. Moja mama była zawsze zajęta obowiązkami domowymi, praniem, gotowaniem – po prostu toiling jej 30s, 40s, dobre części jej życia z dala do opieki nad gospodarstwem domowym. Nie są to wcale łatwe zadania. Tak wyraźnie, że to przekonanie jest po prostu nieprawda.

b) Obalanie moich negatywnych doświadczeń szkolnych i wniosek “Nikt mnie nie kocha”

Jeśli chodzi o moje doświadczenia ze szkołą, to w zasadzie były to tylko dzieci zmagające się z własnym rozwojem osobistym, swoją tożsamością, odkrywaniem, kim są w środku. Tak jak pracowałem nad własnymi problemami, inne dzieci również pracowały nad własnymi problemami. Naprawdę nie jest świadomy siebie. Ludzie, dzieci, które były krytyczne lub paskudne, po prostu robili swoje, zastanawiając się.

I naprawdę nie było potrzeby interpretowania, nawet jeśli podświadomie, że którekolwiek z tych doświadczeń miało jakiekolwiek znaczenie, ponieważ prawie nie. Oni byli naprawdę tylko kilka dzieci rośnie i zastanawia się się w życiu.

Więc myślenie wstecz i zajęcie się tymi historiami pomogło mi wyrwać się z tego przekonania: “nikt mnie nie kocha”. Bo to po prostu nieprawda. To było błędne przekonanie, że powstała z kilku przypadkowych przypadków, które właśnie się w ten sposób, że naprawdę nie miał nic wspólnego ze mną.

Obiektywnie widząc te przypadki, jak były i rozwikłanie ich następnie pomógł mi wyrwać się z tej myśli “Nikt mnie nie kocha”, i rozpoznać miłość, która jest wokół mnie, wszystko wokół mnie teraz, czy to miłość od mojego męża, miłość od ludzi wokół mnie, miłość od ludzi, którzy mnie kochają, i miłość od was. Moi czytelnicy.

Wdzięczni wam, moi czytelnicy

Chcę wyrazić, jak bardzo jestem wam wdzięczny za to, że pozwalam mi robić to, co robię. Dziękuję za cierpliwość ze mną w ciągu ostatnich jednego roku lub więcej, gdzie tak naprawdę nie byłem aktualizacji bloga dużo, gdzie byłem zajęty pracy przez rzeczy, a ja prawie milczałem. Czułem, że jeśli nie ma nic dobrego do akcji, to po prostu nic nie mów – i przez to mam na myśli pod względem treści. I nie (i nadal nie) wierzyć w piśmie i ubijania się rzeczy ze względu na to. Chciałem, aby wszystko miało znaczenie, zwłaszcza jeśli coś piszę i wiele osób będzie to czytać. Chciałem się upewnić, że liczy się coś, że jestem treasuring swój czas sw czytaniu mojego materiału. I chcę tylko podziękować za wspieranie mojej pracy i pozwalanie mi robić to, co robię.

Więc cokolwiek to jest, bez względu na możliwości, że wspierasz bloga, czy to po prostu słuchając mojego podcastu, czytając e-maile, kupując moje produkty lub dołączając do moich kursów, jestem za to wdzięczny. Chcę tylko poinformować was i umieścić to tam więc dziękuję bardzo. 🙂

Ćwiczenie: Sonda do uczucia, “Nikt mnie nie kocha”

Wróćmy teraz do punktu, który polega na zrozumieniu i zajmę się swoimi uczuciami do myślenia w ten sposób. Jeśli myślisz, że nikt cię nie kocha i masz chwile, kiedy myślisz, że nikt cię nie kocha, chciałbym, abyś zaczął kwestionować tę myśl. Zacznij myśleć dalej i sondowanie w tym uczucie, “nikt mnie nie kocha.”

Bo czy to naprawdę prawda?

Przypomnij sobie, kiedy to uczucie się zaczęło. Jest szansa, że wróci do dzieciństwa.

 • Prawdopodobnie od jakiegoś dzieciństwa wychowania.
 • Pewne doświadczenie, które miałeś, gdy byłeś dzieckiem.
 • Może jakiś komentarz ktoś ci powiedział.
 • Może seria doświadczeń, które miałeś.
 • Może z tego, jak twoi rodzice cię wychowali.
 • Może być również do czynienia z doświadczeniami szkolnymi.
 • Może to być również z braku doświadczeń, które miałeś z rodzicami, z mamą, tatą.

Spróbuj wskazać i zrozumieć, skąd się wywołuje to uczucie, kiedy się zaczęło.

Kiedy to zrobisz, kwestionuj to założenie lub wniosek: “nikt mnie nie kocha”. Czy to prawda, że ponieważ zdarzenie A się stało, że “nikt mnie nie kocha”?

Widzieliście, jak podzieliłem się moim podziałem właśnie teraz. Podzieliłem się doświadczeniami, lub niektóre z nich, kiedy rozwinął tę myśl, nawet jeśli nieświadomie. W momencie, kiedy byłem dzieckiem, nie byłem świadomy, że ta myśl została ukształtowana, ale jako dorosły patrząc wstecz i myśląc wstecz, zdałem sobie sprawę, że niektóre z tych chwil mogły doprowadzić do wniosku, “nikt mnie nie kocha”.

Więc wtedy, pytanie myśli: Czy to prawda, że ponieważ tak się stało, że zdarzenie a się stało, że nikt mnie nie kocha? Są szanse, że przekonasz się, że to nieprawda. Przekonasz się, że był to błędny wniosek w tym momencie, kiedy nie wiedział lepiej. Kiedy można było tylko zakończyć rzeczy w ten sposób. A potem, patrząc wstecz, jak dorosłe ja dzisiaj, jesteś w stanie zerwać ten incydent i uznać, że to uczucie “nikt mnie nie kocha” może nie być tym, co myślisz, że to było. Że to był bardziej błędny wniosek powstały w momencie, kiedy nie wiesz lepiej.

Powyższe może wydawać się nieco mylące, a ja idę do tych rzeczy znacznie głębiej w moich kursach, ale mam nadzieję, że rozumiesz, co próbuję powiedzieć tutaj. Zdarzały się przypadki, które zdarzały się, gdy byliśmy dzieckiem, które sprawiły, że myśleliśmy w określony sposób, ale często czas tych przypadków nie oznacza, że. Doszliśmy tylko do wniosku, tej myśli, tej wiary, ponieważ nie wiedzieliśmy lepiej w tym momencie. Ponieważ dane były ograniczone. A kiedy naprawdę wracamy i kwestionujemy to doświadczenie, okazuje się, że nasza wiara powstała z zestawu źle sformułowanych wniosków, zestawu słabo poznanych doświadczeń.

Naprawdę trochę czasu, aby zrozumieć i adres swoje uczucia do myślenia w ten sposób. Ta wskazówka jest super, bardzo ważna, ponieważ stanowi podstawę tego, jak postrzegamy siebie, naprawdę odnosząc się do tego przekonania ” nikt mnie nie kocha”.

4) Pracuj nad swoją miłością do siebie

Smutna kobieta w lesie, światło słoneczne za sobą tutaj

(Zdjęcie: Riccardo Mion)

Moja czwarta i ostatnia wskazówka to zacznij pracować nad swoją miłością do siebie.

Więc już zajęliśmy się i przyjrzeliśmy się podstawowej podstawie tego uczucia “nikt mnie nie kocha” powstał. Następnym krokiem jest praca nad twoją miłością do siebie, ponieważ nigdy nie możemy przestać nad tym pracować.

Jeśli kiedykolwiek czujemy, że nikt mnie nie kocha, pamiętaj, że chodzi tu o pierwszą miłość do siebie. Kiedy kochamy siebie i zaczynamy kochać samych siebie, wtedy będziemy mogli naprawdę docenić i zobaczyć miłość, która pochodzi z nas.

Więc zadaj sobie pytanie: Czy są rzeczy, które robisz, że utrzymanie się od miłości własnej? Wymyślić listę działań, które można podjąć, aby rozpocząć kochać siebie. Może często jesteś naprawdę ciężko na siebie – i to może być coś, co chcę zrobić podcast na, o nie jest ciężko na siebie – ale może jesteś po prostu często jest ciężko na siebie. Może często pchasz się. Często krytykujesz siebie. Często jesteś krytyczny wobec siebie. I to są rzeczy, których nie powinieneś robić sobie. To są rzeczy, które nie powinny się dziać. I to są rzeczy, które można przestać robić dla siebie.

Nzamiast tego, zacznij cię doceniać.

 • Zacznij cię kochać.
 • Zacznij kochać swoje ciało, jeśli jeszcze tego nie robisz.
 • Zacznij kochać swoje piękne rysy twarzy.
 • Zacznij kochać swoje włosy, jeśli jeszcze tego nie kochasz.
 • Zacznij kochać swoją twarz.
 • Całe twoje ja.
 • Twoja praca, co tworzysz.
 • Zacznij kochać swoje zachowanie.
 • Twoje działania.
 • Zacznij kochać swoje cele.
 • Twoja postawa.
 • Twoje przekonania.

Nie ma dychotomii między miłością do siebie a samodoskonaleniem. Możemy kochać siebie, a także pracować nad naszym osobistym rozwojem w tym samym czasie. To z prawdziwie kochających się widzimy tę szansę na rozwój osobisty.

I rozwój osobisty nie zainicjowany lub zakorzeniony w miejscu strachu, konkurencji lub poczucia, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Ale raczej, rozwój osobisty zakorzenione w widząc cały nieograniczony potencjał mamy i jak możemy być po prostu lepsi.

Tak więc tutaj, kiedy pracujesz nad swoją miłością do siebie, pracować nad rzeczami, które lubisz robić. Cele, które chcesz osiągnąć. Rzeczy, które chcesz zrobić dla siebie. Biorąc czas na samoopiekę. Biorąc czas, aby wspierać się w swoich przedsięwzięciach. Biorąc czas na swoje osobiste cele.

Pomyśl o tym, co lubisz robić. I rzeczy, które możesz zrobić, aby zacząć kochać siebie lub kochać siebie bardziej. I zacznij nad nimi pracować już dziś.

Nota końcowa

Doszliśmy do końca podcastu. Jeśli myślisz, że nikt cię nie kocha, lub masz chwile, kiedy myślisz, że nikt cię nie kocha, chcę tylko przypomnieć, że to nieprawda. Jest ktoś, kto cię kocha i co najważniejsze, kochasz cię i powinieneś cię kochać.

Jeśli kiedykolwiek coś cię nie blokuje kochać siebie, to po prostu chodzi o zrozumienie, co to jest. Dlaczego ta blokada jest. Gdzie jest ta blokada. A następnie adresowanie, że jak już wspólne w porady tego podcastu.

Mam nadzieję, że znalazłeś ten podcast pomocne. Będę w tym linki do powiązanych artykułów i zasobów w notatkach show, dzięki czemu można je sprawdzić.

Jeśli spodoba Ci się dzisiejszy podcast lub docenisz Personal Excellence Podcast, naprawdę będę wdzięczny, jeśli możesz poświęcić czas, aby zostawić pozytywną opinię na iTunes. To naprawdę oznaczałoby dla mnie świat i pomogłoby rozprzestrzenić podcast na więcej ludzi.

Nie mogę się doczekać, aby porozmawiać z wami wkrótce, tym razem na pewno nie rok później! Daj mi znać, jakie odcinki jesteście zainteresowani, aby zobaczyć, jakie tematy faceci są zainteresowani, aby zobaczyć. A nawet, możesz nagrać pytanie dla mnie w personalexcellence.co/podcast – jest link, w którym możesz wysłać do mnie pytanie głosowe.

Więc do następnego razu, pamiętaj, że jesteś piękna, jesteś kompletny, jesteś doskonały tak, jak jesteś. Cokolwiek to jest, kocham cię i co najważniejsze, kochasz cię i powinieneś kochać siebie. Porozmawiaj z wami wkrótce. Do mnie!

Endnote: Dziękujemy za słuchanie Personal Excellence Podcast! Aby uzyskać więcej wskazówek, jak żyć jak najlepiej, odwiedź www.personalexcellence.co

Powiązane zasoby:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozwód i niezaspokojone oczekiwania
Następny artykułRozstanie i pomoc
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.