Jak powiedzieć nie – Osobista doskonałość

0
112
Powiedzenie nie

Czy nie lubisz mówić “nie”? Czy często mówisz “tak”, ponieważ nie lubisz sprawiać, że inni czują się źle?

Cóż, ja to robię i mogę się odnosić. Kiedyś byłem straszny, mówiąc “nie”, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że ciągłe mówienie “tak” kopało się w rowie i prowadziło mnie z mało czasu na moje osobiste cele i relacje.

W tym odcinku The Personal Excellence Podcast, podzielę się 6 wskazówek, aby powiedzieć nie, że byłem stosowania, wraz z osobistymi przykładami:

 • Wskazówka #1: Dowiedz się, co chcesz powiedzieć “tak” [00:57]
 • Wskazówka #2: Wiedz, że mówienie “nie” jest w porządku [04:43]
 • Wskazówka #3: Wiele małych yeses do nieistotnych rzeczy, lub lekko istotne rzeczy, nawet jeśli małe, może odbiegać od głównego celu [08:26]
 • Wskazówka #4: Bądź szczery [13:22]
 • Wskazówka #5: Podaj alternatywy (jeśli chcesz) [19:04]
 • Wskazówka #6: Wykonaj audyt życia, jeśli otrzymujesz sygnał wysokiego poziomu hałasu [20:04]

Posłuchaj podcastu na naszym odtwarzaczu online,
Podcasty Apple,
Spotify
Podcasty Google,
Stitcher
TuneIn, lub subskrybować bezpośrednio za pośrednictwem naszego kanału RSS.

Jeśli znalazłeś Personal Excellence Podcast przydatne, byłbym naprawdę wdzięczny, jeśli można zostawić uczciwy ocena i przegląd na iTunes. Twoja recenzja robi różnicę i pomoże szerzyć przesłanie świadomego życia na świecie. Dziękuję!

Jak powiedzieć nie [Transcript]

Witamy w Personal Excellence Podcast, show, który jest o pomoc być najlepszym siebie i żyć swoim najlepszym życiem. Teraz twój gospodarz, Celestine Chua!

Celestine Chua: Hej wszystkim! Witamy w The Personal Excellence Podcast Episode 6. Jestem Celestine Chua z PersonalExcellence.co. Dzisiejszy temat naprawdę trafia do domu dla mnie. Chodzi o to, jak powiedzieć “nie”.

Nie wiem jak wy, ale kiedyś byłem naprawdę zły, mówiąc “nie”. W pewnym sensie nadal jestem. Ale nauczyłem się być w tym o wiele lepszy. Jeśli jesteś kimś, kto ma trudności z mówieniem nie, dziś chcę podzielić się z wami sześcioma wskazówkami, które sprawdziły się dla mnie i mam nadzieję, że znajdziesz je pomocne.

1) Wiesz, co chcesz powiedzieć “tak”

Moja wskazówka numer jeden jest wiedzieć, co chcesz powiedzieć “tak”. Dla mnie, kiedy skupiam się tylko na nauce, jak powiedzieć “nie” jako działanie samo w sobie, staje się to pustym zadaniem. Ponieważ moim domyślnym ja jest pomaganie ludziom. Lubię zgodzić się na prośby, jak tylko mogę. I lubię być tam dla innych ludzi.

Oczywiście ma to swoje konsekwencje. Po niezliczonych sytuacjach, w których ciągle powtarzałem tak, tak, tak dla każdej osoby, prośby i łaski, po prostu nie miałem czasu dla siebie, dla moich celów.

Z drugiej strony, kiedy skupiam się na rzeczach, którym chcę powiedzieć “tak”, co oznacza moje największe cele i marzenia, moje projekty Quadrant 2, pomaga mi to zdefiniować tę jasną wizję prawdziwych wielkich priorytetów w moim życiu. Powiedzmy, że nie mam tej jasnej wizji. Wszystko może być po prostu ważne. Jednak, gdy w kontekście, w którym wszyscy mamy ograniczony czas na Ziemi, wszyscy mamy pewne ambicje, aby zrealizować w ciągu naszego życia, wtedy staje się jasne, że musimy priorytet rzeczy, które mówimy tak, a więc nie do innych rzeczy.

Dla mnie, co chcę powiedzieć “tak” byłoby PE. Wszyscy. Rozwijanie go, tworzenie większej ilości treści dla was, tworzenie większej liczby wspaniałych kursów. Po prostu jest tam dla was wszystkich, poprzez moje treści. I oczywiście moi bliscy, członkowie mojej rodziny. I mój własny rozwój osobisty i zdrowie. To będą największe skały, którym chciałbym powiedzieć “tak”. Więc te priorytety nigdy się nie zmienią. Będą tam po prostu, aż do dnia, w którym umrę.

Znajomość tych kluczowych wielkich skał stawia w kontekście rzeczy, które powinienem powiedzieć “tak” i rzeczy, na które powinienem powiedzieć “nie”. Załóżmy na przykład, że ktoś może prosić o przysługę lub przedstawiać propozycję lub pomysł, który nie pasuje do mojej firmy. Następnie pozwalając go przeciągnąć na nie pomoże mój Quadrant 2 gole, a w rzeczywistości, marnować czas drugiej osoby. To jasne, że muszę powiedzieć “nie” rozterce, tym, co odbiega od mojej misji, a także czas dla moich bliskich, moje zdrowie osobiste i zdrowie psychiczne.

Więc moje pytanie do was brzmi:

 1. Co chcesz powiedzieć “tak”?
 2. Jakie są Twoje największe cele i marzenia?
 3. Jakie są twoje osobiste ambicje?

Mając ten jasny pomysł w umyśle, to pomaga ci stać się bardziej świadomi, że – niektóre z rzeczy, które zostały trudności z powiedzeniem nie? Są to prawdopodobnie rzeczy, które trzeba powiedzieć “nie”. Przeciągając i mówiąc “tak” rzeczom, do których nie możesz być w 100% zaangażowany lub pasjonatem, to naprawdę nie pomaga ci zrealizować swoich najwyższych celów i marzeń.

2) Mówienie nie jest w porządku

Moja wskazówka numer dwa jest wiedzieć, że powiedzenie nie jest OK.

W przeszłości czułem, że kiedy mówię “nie”, będę uważany za dupek. Że ludzie mnie nienawidzą. Że będę po prostu postrzegany jako niegenuine, po prostu nie jest wierny mojej misji. Nie chciałem tego, bo po prostu naprawdę z głębi serca chcę być tam dla wszystkich jak najwięcej.

Więc ciągle powtarzałem “tak” każdej prośbie, przysługie, która przyszła mi po mojej drodze. W końcu, nawet po rezygnacji z własnego snu i pracy przez całą dobę, nadal nie miałem czasu na cele, które chcę realizować, własne priorytety i moich bliskich, a tym bardziej moje zdrowie.

Nauczyłem się więc, że mówienie nie, nie tylko jest OK, ale jest bardzo potrzebne. Przez tak długi czas, po prostu starałem się tak ciężko i starałem się nie powiedzieć nie ludziom. Ponieważ czułem, że to nie jest OK. Ale nauczyłem się, że twardy i bolesny sposób, że to nie jest prawda i mówiąc nie jest w porządku, a w rzeczywistości konieczne w wielu okolicznościach.

Co nauczyłem się z tego odcinka jest to, że kiedy mówisz nie, to nie znaczy, że jesteś niegrzeczny lub nie jesteś prawdą. Jeśli w ogóle, kiedy mówisz “nie” czemuś, do czego nie jesteś w 100% zaangażowany, a ty naprawdę po prostu mówisz tak, ponieważ boisz się powiedzieć “nie”? Wtedy nie jesteście prawdziwi. Nie jesteś wierny sobie i nie jesteś wierny tej osobie, której mówisz “tak”. Ponieważ nie czujesz się w 100% zaangażowany w tę sprawę, prośbę lub przysługę, niezależnie od tego, czego żąda druga strona.

Bycie prawdziwym oznacza, że jesteś uczciwy i autentyczny pod względem tego, jak się czujesz. Jeśli jest to no-go, lub nie czujesz, że to coś, co możesz powiedzieć “tak”, to po prostu bądź szczery w tej sprawie. To jest to, co to znaczy być prawdziwym. Nie można oczekiwać, że każdy pytania lub wnioski będą zawsze w 100% dostosowane do własnych potrzeb i oczekiwań. Wiele razy, po prostu nie będzie. Jest to szczególnie, jeśli jesteś w sytuacji, w której często ludzie pitching rzeczy do Ciebie, gdzie ludzie chcą swój czas i uwagę, a może jesteś konsultantem, że ludzie chcieliby porady. Prawdopodobnie znajdziesz się w sytuacjach, w których są rzeczy, które nie są dostosowane do twoich własnych priorytetów i potrzeb, i musisz powiedzieć “nie”.

Kiedy tak się stanie, jest to w 100% w porządku i normalne. Nie powinieneś czuć, że jesteś dupkiem, że jesteś negatywną osobą, lub że jesteś w błędzie, ponieważ nie jest to prawdą w ogóle. Ludzie mówią “nie” cały czas na tym świecie, bądź w związkach lub w biznesie. Mówienie “nie” jest potrzebne, aby inni ludzie wiedzieli, że to nie jest wyrównane, to nie działa. Następnie mogą przejść do znalezienia odpowiedniej osoby, która byłaby odpowiednia do tego, o co proszą.

3) Wiele małych yeses do nieistotnych rzeczy może odbiegać

Moja wskazówka numer trzy jest wiedzieć, że wiele małych yeses do nieistotnych rzeczy, lub lekko nieistotne rzeczy – nawet jeśli te rzeczy są małe, mogą ostatecznie nadal odbiegać od głównego celu.

To jest też coś, co musiałem sobie uświadomić. Zawsze staram się zaspokajać potrzeby innych ludzi. Zawsze chcę mieć pewność, że wszyscy są szczęśliwi, nie ma konfliktów i tak dalej.

Oznacza to, że często w przeszłości chciałbym powiedzieć “tak”. Czasami, gdy jest to bardzo wyraźna sytuacja, w której chodzi o powiedzenie “nie”, po prostu mówię nie. Ale są też sytuacje, w których jest to po prostu coś, co wymaga bardzo małej ilości czasu. 30 minut, dwie godziny, jedna godzina, cokolwiek. To tylko małe zaangażowanie swojego czasu, a wtedy będziecie myśleć, Tak, dlaczego nie?

Więc robiąc to, skończyło się na tym, że powiedziałem “tak”. Może to być przysługa, prośba, zaproszenie do czegoś, wywiad z publikacją X, spotkania i tak dalej. Jak wszystko! Po prostu powtarzałem tak, bo myślałem, Tak, dlaczego nie? Wygląda to na coś, na co mogę przeznaczyć kilka godzin. I po prostu naprawdę chciałem być tam dla każdego, kto się ze mną skontaktował.

Ale po latach tego, mój program został zalany prośbami, życzeniami i potrzebami ludzi. Mimo że każde żądanie zajęłoby może 30 minut, godzinę lub dwie lub trzy, po złożeniu wniosku, stało się to ogromnym obciążeniem dla siebie. Doszedłem do punktu, w którym zwariowałem. Chciałbym być późno każdego dnia, odpowiadając na e-maile lub spełniając pewne rzeczy, które zgodziłem się w przeszłości. A ponieważ zawsze chciałem postawić moją najlepszą stopę do przodu – nie wierzę w zgodę na coś, a następnie po prostu robi to shabbily. Zawsze czuję, że jeśli się na coś zgodzę, chcę postawić na to swoją najlepszą stopę. I ja to zrobiłem. Więc Ken widziałby mnie śpiącego tak późno każdego dnia, a on zawsze wyrażał troskę. Zdałem sobie sprawę, że really muszą być bardziej czujni w jaki sposób przydzielam swój czas, ponieważ nie mamy nieograniczonego czasu na Ziemi.

Ta wskazówka jest naprawdę o rozeznaniu rzeczy, które mówisz tak. Bo nawet jeśli jest to tylko jedna mała rzecz, która wydaje się lekko istotne i zajmuje trochę czasu, kiedy mówisz “tak” dla wielu z tych rzeczy, ostatecznie dostaniesz odbiega od głównego celu.

Podczas tego całego okresu, w którym po prostu powtarzałem “Tak” i “Dlaczego nie?” do wszystkich drobiazgów, które były lekko istotne lub że myślałem, że mogę zaoferować trochę mojego czasu, spowodowało to, że zaniedbuję moje ogólne cele Quadrant 2 dla PE, czy to tworzenie treści, pisanie artykułów i tak dalej. To po prostu sprawiło, że poczułam się nieszczęśliwa, ponieważ próbując powiedzieć “tak” każdemu drobiazgowi, który był lekko nieistotny, w końcu powiedziałem “nie” tej ogromnej rzeczy, która jest dla mnie tak ważna i ma wpływ na tak wielu ludzi na dużą skalę.

To linki z powrotem do wskazówka numer jeden o wiedząc, co chcesz powiedzieć “tak”. Bo kiedy po prostu mówisz, chociaż yeses do wszystkich drobiazgów, ostatecznie po prostu mówisz “nie” tej wielkiej rzeczy, którą chcesz osiągnąć.

Pytanie do ciebie brzmi: Czy to, co chcesz? Czy wolisz spędzać czas robiąc małe rzeczy, które są lekko istotne dla twoich marzeń, twoich celów, swojego życia? A może chcesz poświęcić swoją energię skupiona na robieniu tych jednej, dwóch, trzech wielkich rzeczy, które dadzą ci to maksymalne spełnienie, kiedy je zdajesz?

Cóż, pytanie jest do ciebie. Wiem, że chcę wybrać ten ostatni. To dlatego, że kiedy robię to drugie dobrze, będę miał wpływ na dużo więcej ludzi na znacznie większą skalę. To daje mi o wiele więcej sensu, spełnienia i szczęścia w życiu.

4) Bądź szczery o tym

Moja wskazówka numer cztery jest szczerze mówiąc o tym.

Wiem, że możemy być naprawdę trudno powiedzieć “nie” i komuś to przekazać. Oczywiście, czujemy się jak bylibyśmy znienawidzeni i wydaje się, że jesteśmy paskudnymi ludźmi, kiedy mówimy nie. Niektórzy ludzie mogą nie brać tego dobrze.

Ale to nie jest powód, aby nie powiedzieć “nie”. Jeśli w ogóle, to pomaga po prostu komunikować ten powód bezpośrednio teraz, tak, że druga osoba może wiedzieć, jak naprawdę się czujesz. W przeciwieństwie do życia w szarady i życia za pretekstem.

Właściwie, w większości razy, nie trzeba nawet podać powód, jeśli nie jesteś dokładnie blisko osoby. Ale jeśli istnieje jakiś silny związek wcześniej, a jeśli po prostu chcesz być uczciwy, to możesz po prostu podać powód, jeśli to sprawia, że poczujesz się lepiej.

Przykład: Kiedy powiedziałem “nie” prośbie

Więc kilka miesięcy temu, otrzymałem prośbę od kogoś, a on zapraszał mnie do przyłączenia się do jego firmy w jego radzie doradców. To był wielki zaszczyt. I to jest ktoś, kto jest bardzo ważny i o wysokim statusie. I wziąłem to pod uwagę.

Ale kiedy pomyślałem o tym, co naprawdę chcę powiedzieć “tak” … Jak to, co wspomniałem właśnie teraz, co chcę powiedzieć “tak”, jak mój wielki tak, byłoby rozwijać PE dalej, aby stworzyć wszystkie te wspaniałe treści dla was, aby pomóc w rozwoju. I być tam dla społeczności. Wiem z moich wcześniejszych doświadczeń, że PE zajmuje sporo czasu. Gdybym miał przeznaczyć swój czas gdzie indziej, to po prostu odwróciłoby mój czas od tego, co naprawdę jest dla mnie ważne. Byłoby to rodzaj nice-to-be-involved projektu – jak rzeczy, które ciągle się wiele z biegiem lat i że powiedziałem tak niezliczoną ilość razy, ale w końcu zajęło tyle mojego czasu i energii i zostawił mnie osuszone na koniec dnia bez czasu na moje zdrowie, relacje, i moje najważniejsze cele.

Więc zdałem sobie sprawę, że muszę powiedzieć “nie”, i chodziło o poinformowanie, że nie. Więc potem odpowiedziałem na e-mail i sporządziłem go. Myślałem o tym, jak najlepiej przedstawić moje stanowisko bez obrażania tej osoby. Nie obraziłem go. Na pewno nie chciałem palić mostów.

A potem po prostu wpisałem mój e-mail, a następnie usunąłem kilka rzeczy, a następnie wpisałem trochę więcej. Zostawił go tam na kilka godzin. Wróciłem później, aby spojrzeć na to świeżymi oczami, aby zobaczyć [if there was] wszystko, co wymagało zmiany. W procesie pisania tego e-maila, postanowiłem być szczery, w przeciwieństwie do wychodzić z przypadkowych wymówek.

Więc tak. Właśnie napisałem szczerze o tym, jak czuję się jako zaszczyt, ale nie czuję, że mogę się w to zaangażować, ponieważ aby to zrobić, zajęłoby to czas od najważniejszych celów i projektów w moim życiu. Jeśli chcę się w coś zaangażować, chcę być w to w 100%. Ale nie czuję, że jestem w stanie poświęcić się temu w 100% i z tego powodu muszę powiedzieć “nie”. A potem kliknąłem wyślij.

Potem byłem trochę niespokojny, ponieważ martwiłem się, że może go obrazić.

Cóż, w mniej niż jeden dzień otrzymałem od niego e-mail. Powiedział, że przeczytał e-mail z uśmiechem na twarzy i nawet się o to nie martwił, ponieważ w żaden sposób się nie obraził. I po prostu życzył mi wszystkiego najlepszego. To było to! Więc w moim umyśle, martwiłem się, czy będę go obrażać, i spędzałem kilka dni na zastanawianiu się, jak wyrazić moją odpowiedź. On po prostu odpowiedział w mniej niż jeden dzień i po prostu powiedział: Nie pocić się!

Wiele razy nasze obawy w odniesieniu do powiedzenia nie, może to być po prostu w naszym umyśle, wiesz? Możemy się martwić o to, jak ludzie mogą się czuć, myśleć i tak dalej. I to oczywiście bez powodu. Ponieważ nie chcemy być paskudnymi ludźmi. Nie chcemy być niegrzeczni wobec ludzi. Nie chcemy sprawiać, by ludzie czuli się źle, jeśli to możliwe. Całkowicie to rozumiem.

Ale czasami, może niektórzy ludzie są naprawdę tylko wyrażania wniosek lub sugestię. Może robią to samo z innymi ludźmi. Może nawet nie myślą o tym zbyt wiele.

Więc w przeciwieństwie do oddania ciężaru świata na swoje barki, może to, co naprawdę pomaga, to po prostu bycie uczciwym w komunikacji i nie martwić się ani myśleć zbyt wiele o czymś, dopóki się nie stało. Ponieważ, jak to się mówi, ponad 90-95% zmartwień, które mamy, wydają się być tylko w naszych umysłach.

5) Podaj alternatywy

Moja piąta wskazówka jest dać alternatywy.

Jeśli to sprawia, że czujesz się lepiej, można zaproponować alternatywy. Jest to opcjonalna wskazówka. Nie musisz tego robić, ponieważ nie możesz sugerować alternatyw dla każdej rzeczy, której mówisz “nie”, zwłaszcza jeśli często musisz powiedzieć “nie”.

Ale, jak i kiedy czujesz się odpowiedni, możesz dać kilka alternatywnych sugestii, które dana osoba może rozważyć. Powiedzmy, że ktoś chce, abyś zaangażował się w konkretny projekt, a ty nie możesz. Następnie możesz zaproponować komuś innemu, czy możesz myśleć o kimś, kto byłby odpowiedni.

Niekoniecznie musisz to robić, ale jeśli czujesz, że jest to coś, co może sprawić, że poczujesz się lepiej, i możesz zaoferować go bez znacznych kosztów na końcu, możesz dać alternatywy.

6) Przeprowadzić audyt życia

Moja szósta i ostatnia wskazówka jest zrobić audyt życia, jeśli otrzymujesz sygnał wysokiego poziomu hałasu.

Co mam przez to na myśli? Przekonałem się, że na każde żądanie, zawsze jest proces oceny, gdzie myślisz, Czy powinienem się w to zaangażować? Czy nie powinienem? Jakie są kompromisy? Ile to będzie kosztować? Co muszę włożyć? Jaki może być wynik tego?

Jest to znane jako obciążenie poznawcze. Obciążenie poznawcze jest to obciążenie na głowie, gdy przetwarzasz decyzję. Gdy masz do czynienia tylko z jednym żądaniem lub dwoma żądaniami, to obciążenie poznawcze nie jest widoczne. Ale kiedy masz do czynienia z dużą ilością wniosków przez dłuższy okres czasu, prawdopodobnie poczujesz się wyczerpany po pewnym czasie – ale tak naprawdę nie możesz zrozumieć, dlaczego.

Więc może nie robić wiele, ale nadal czujesz obciążenie na głowie. To byłoby obciążenie poznawcze w pracy.

Powiedzmy, że dostajesz tak wiele wniosków, które wymagają energii psychicznej do przetwarzania, do przemyślenia, i rozważyć plusy i minusy. To byłoby bardzo wyczerpujące. Idealnie, chcesz zmniejszyć liczbę żądań, które trzeba przetworzyć i zwiększyć współczynnik trafień. Współczynnik trafień to szansa na to, że żądanie będzie zgodne z tym, co chcesz zrobić.

Jeśli otrzymujesz wiele żądań, które nie pasują i które musisz ciągle myśleć o tym, jak odrzucić, to jest to, co nazywam sygnałem wysokiego szumu. Sygnał wysokiego szumu oznacza, że istnieje wysoki stosunek żądań, które są niezgodne, a tym samym termin “hałas”.

Z biegiem lat otrzymywałem wiele próśb. Początkowo, w ciągu pierwszych kilku lat, było to możliwe do opanowania. Po chwili zaczęło mnie obciążać. To nie było coś, co było od razu widoczne. To było coś, co zaczęło się budować w ciągu miesięcy i lat.

Zaledwie kilka miesięcy temu zacząłem myśleć, Co robię? W tym, czułem się tak przygnęzony przez ten sygnał wysokiego hałasu. Niestety, w dzisiejszych czasach w Internecie jest tak dużo hałasu. Tylko przez następstwo posiadania obecności w Internecie, oznacza to również, że masz bardzo dużą ilość spamu i losowych próśb od osób nie czytających instrukcji na stronie kontaktowej. Więc zajmowałem się tym problemem przez dłuższy czas, a potem zatrudniłem mojego asystenta w zeszłym roku, który zaczął być zaangażowany w pomaganie mi w zarządzaniu moim e-mailem i to pomogło mi mnóstwo.

Ale ostatecznie, czy jest to przetwarzanie poczty e-mail wykonane przeze mnie lub asystent, cała sytuacja po prostu nie czuła się dobrze. W tym, bardzo mała mniejszość e-maili, które przychodziły były nadające się do tego, co chcę realizować. Zwłaszcza, że mam większą jasność co do ważnych projektów, w które chcę się zaangażować, które byłyby działaniami opartymi na skali, takimi jak tworzenie treści, praca nad kursami online w PE, tylko budowanie społeczności w ogóle. To było tak mało, jak myślę w zeszłym roku z tysięcy e-maili, które przyszedł, mniej niż pięć były nadające się do tego, co chcę realizować.

Dzięki temu objawieniu zdałem sobie sprawę, że muszę przejrzeć kanały komunikacji na mojej stronie.

 • Musiałem powiedzieć “nie” trenerowi 1-1, ponieważ nie pasowało to do kierunku opartego na skali, do który chciałem wejść. Jak bardzo lubię 1-1 coaching. Ale to nie było już możliwe, aby zachować biorąc na 1-1 klientów coachingu, ponieważ zajęło mi czas z dala od innych projektów opartych na skali.
 • Oznaczało to również, mówiąc nie meet-up wniosków, które chciałbym dostać dużo off, ponieważ te były po prostu zajmuje dużo mojego czasu i energii, jak również.
 • Oznaczało to również usunięcie mojego e-maila ze strony kontaktowej PE, ponieważ wiele osób nadużywało go i wysyłało rzeczy, które nie były istotne dla tego, co wspomniałem na tej stronie.

Ten sposób pomógł usunąć dużo hałasu.

Tak więc, w przeciwieństwie do podejmowania przez cały ten czas, aby myśleć o tym, które e-maile były warte realizacji, które e-maile do archiwum i tak dalej, cała ta energia może być następnie wydane i zainwestowane w bardziej konstruktywne wykorzystanie. Podobnie jak poprawa ogólnej platformy. Tworzenie nowego materiału dla was wszystkich i tak dalej.

To tylko jeden z przykładów. Kiedy w twoim życiu jest wysoki poziom sygnału hałasu, sugeruje to, że coś jest niewyrównane i jest to coś do obejrzenia.

Zupełnie inny przykład: Powiedzmy, że jesteś singlem i się umawiasz. Szukasz idealnego związku. Ale być może dostajesz tak wiele różnych próśb o datę. Wiele z nich wydają się być niskiej jakości daty. Daty niskiej jakości w sensie dat, które nie są kompatybilne z Tobą, Twoimi wartościami i osobą, której szukasz.

Jeśli tak jest, to pomaga wykonać audyt. Może po prostu idziesz do niewłaściwych miejsc, aby spotkać ludzi. Być może daty, które dostajesz, być może pochodzą z określonego kanału, takiego jak konkretna aplikacja randkowa lub serwis randkowy, a może profil odbiorców w tych witrynach lub aplikacjach nie są po prostu dobre dla rodzaju osoby, którą jesteś i rodzaju osoby, której szukasz.

To przy założeniu, że twoje zdjęcie randkowe, twój profil randkowy, że wszystko jest już zoptymalizowane i prawdziwe dla tego, kim jesteś i jak chcesz się zaprezentować. Być może jest coś do sprawdzenia. Może chodzi o to, aby iść w inne miejsce, aby poznać nowych ludzi. Może chodzi o odkrywanie różnych kanałów, różnych aplikacji, różnych serwisów randkowych. Zasadniczo zmiana podejścia, w przeciwieństwie do utrwalania tego cyklu.

Ostatecznym celem jest ciągłe doskonalenie procesów w twoim życiu: sposobu, w jaki robisz rzeczy, jak komunikujesz się z ludźmi. Idealnym scenariuszem jest uzyskanie zdrowej ilości żądań, które doskonale pasują do tego, co chcesz realizować, które można łatwo powiedzieć “tak”. I nie byłoby wysoki współczynnik trafień.

Nota końcowa

Mam nadzieję, że znalazłeś dzisiejszy podcast pomocne. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak powiedzieć “nie”, sprawdź mój artykuł o tym, jak powiedzieć “nie”, na personalexcellence.com/blog/say-no/.

Każdy podcast wymaga dużo pracy, aby stworzyć. Jeśli znalazłeś Personal Excellence Podcast pomocne w jakikolwiek sposób, chciałbym naprawdę, naprawdę docenić, jeśli można wziąć kilka sekund czasu, aby zostawić pozytywną ocenę na iTunes. Pomożesz rozprzestrzenić show na więcej ludzi tam, i pomóc innym w ich podróży wzrostu.

Więc dziękuję bardzo za słuchanie. I nie mogę się doczekać, aby porozmawiać z wami w następnym odcinku. Do mnie!

Endnote: Dziękujemy za słuchanie Personal Excellence Podcast! Aby uzyskać więcej wskazówek, jak żyć jak najlepiej, odwiedź www.personalexcellence.co

Powiązane zasoby:

(Zdjęcie: Gunnar Pippel)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł7 stygmatów otaczających singli
Następny artykułJak stworzyć własne spa
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.