Poczucie własnej wartości – jak przetrwać?

0
228
Poczucie własnej wartości Ssać po rozwodzie? - Przetrwanie twojego splitu

W rezultacie łatwo zrozumieć, dlaczego jest to taki dilemma. Kiedy twój związek się kończy, możesz czuć się odrzucony. Możesz czuć się niegodny. Siedzisz płacząc na swoim trenerze, kufel Ben & Jerry’s pod ręką, zastanawiając się, dlaczego twój husband or wife nie kocha cię już. Możesz pomyśleć, jak jesteś potykając się przez listę rzeczy do zrobienia i stres wszystko, co dzieje się w twoim życiu, że nikt nigdy nie znajdzie cię atrakcyjne i godne miłości.

Ale jestem tutaj, aby wam powiedzieć, żebyście zwalili to bzdury, bo to po prostu nieprawda.

Nigdy nie zapominaj przez chwilę, że jesteś złym dupą i że jesteś silny i piękny.

Tak więc, dzisiaj, kiedy dostajemy szybką lekcję na temat odbudowy naszej samooceny, musicie przyjąć następujące objawienie o samoocenie.

To, co się z tobą stało, cię nie definiuje.

Zakończenie małżeństwa nie jest zabawne. To powoduje, że kwestionujemy, kim jesteśmy, co myśleliśmy o naszym życiu i gdzie jesteśmy we wszechświecie. Mamy tendencję do definiowania się wyłącznie w warunkach bycia partnerem i uzależniamy się od tej pozycji jako środków do walidacji siebie. Zaczynamy kładzieć całą naszą wartość na byciu małżonkiem, zamiast skupiać się na czymś zdrowym — niezależnej, życzliwej osobie, którą jesteś.

Nic więc dziwnego, że nasza samoocena rozpada się, gdy jeden filar, który określiliśmy, odchodzi. Czynimy ten fałszywy związek, że koniec małżeństwa = zły niegodny osoby. Nic dziwnego, że czujesz się jak bzdura.

Ale pomyślcie o tym przez chwilę. Kiedy potknął się i zwichnął kostkę, że jeden raz, sposób zdefiniowania się nie poszedł negatywny tylko dlatego, że kostka boli. A jeśli kiedykolwiek byłeś w wypadku samochodowym, lub jeśli kiedykolwiek byłeś w szpitalu, nie związałeś swojej tożsamości i swojej własnej wartości w to jedno wydarzenie, które miało miejsce w twoim życiu. Piekło nie. Wiedziałeś, że to niedogodność, ale wkrótce wróciłeś do życia.

Dlaczego więc nie traktujesz rozwodu w 10 sam sposób? Jasne, to jest czkawka w twoim życiu. Ale to nie znaczy, że jesteś mniej osoby, lub jakoś nie godne lub szacunku do siebie i miłości, ponieważ przechodzisz przez tę sytuację. Jest wręcz przeciwnie. Fakt, że masz łaskę, aby poruszać się w tym stresującym czasie, a także siłę, aby kontynuować i dbać o wszystko, co się dzieje, mówi o twojej postaci, o swoim intelekcie i wszechogładającej awesomeness. Powinieneś pochwalić się niesamowitą pracą, którą wykonujesz i dać sobie kredyt.

Ale jeśli nadal zmagasz się z odbudową własnej wartości, rozumiem. A ponieważ może to być trudne do zmiany sposobu myślenia, mam kilka ćwiczeń dla Ciebie!

Odzyskiwanie własnej poczucia własnej wartości Ćwiczenia: Obejmując fakt, że jesteś freakin ‘niesamowite.

Krok 1: Wymień wszystkie rzeczy, w których jesteś dobry.

Co najważniejsze, nie wstydź się tego! Każdego dnia bez wątpienia osiągasz rzeczy, które mogłyby sprawić, że inni będą kaprysem — rzeczy, za które najprawdopodobniej nie dajesz sobie zasługi. Ale nadszedł czas, aby to zmienić. Co wiesz, że rock? Nie ma to nic wspólnego z chwaleniem się lub byciem nieskromnym. Uznanie swoich niesamowitych umiejętności jest ważnym krokiem do pielęgnowania siebie.

Jeśli potrzebujesz inspiracji, spójrz na moje przykłady poniżej.
Moi przyjaciele mówią, że jestem dobrym słuchaczem.
Moja mama mówi, że jestem dobry w logicznym myśleniu.
Jestem go-getter i wiem, jak przejąć inicjatywę.
Jestem dobry w planowaniu rzeczy i robieniu rzeczy.

Teraz twoja kolej! A jeśli nie możesz myśleć o wielu rzeczach naraz, wróć do tego ćwiczenia, aby kontynuować listę wszystkich niesamowitych rzeczy, w których jesteś dobry.

Krok 2: Wymień wszystkie rzeczy, które kochasz o sobie.

Wiele razy zmagamy się z celebralizowania wielkich rzeczy o sobie. Wielu z nas uczono skromności i że błędem i ekstrawagancją było “zadumy własny róg”.

Kocham moje długie włosy.
Uwielbiam czytać.
Uwielbiam odkrywać nowe rzeczy.
Uwielbiam to, że jestem dobrym kucharzem i wiem, jak się bawić.

Zobacz, jak łatwo jest? A ty? Co kochasz o sobie? Niektóre rzeczy mogą przyjść do ciebie później, więc jest w porządku, aby wrócić do tej listy tak często, jak trzeba!

Krok 3: Następnym razem, gdy twoja samoocena cię denerwuje, w jaki sposób włączysz krok 1 i 2, aby zneutralizować Potwora Poczucia Własnej Wartości?

Następnym razem, gdy moja samoocena zacznie grać sztuczki na mnie, będę świadomie zatrzymać się i przypomnieć sobie dwie rzeczy, że jestem dobry w, i dwie rzeczy, które kocham o sobie, zamieniając tę negatywność w życzliwość.  Jako przykład…

Teraz, gdy moja relationship się skończył, kto w piekle kiedykolwiek chce mnie?

Zatrzymać. Jestem miły. Jestem dobrym przyjacielem. I jestem cholernie dobry w moim zawodzie.

Czuję się tak głupio, ten rozwód jest moją winą.

Zatrzymać. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Mam dobre serce. Mam wiele do wniesienia do tego świata. To rozstanie mnie nie definiuje.

Więc, jak o tobie?

Jakie rodzaje myśli masz, gdy nie czujesz się pewnie?
Daj mi znać, odpowiadając bezpośrednio na 10 e-mail lub publikując na blogu. Uwielbiam słyszeć od ciebie, więc upuść mi linię.

Do następnego razu pamiętaj, aby zadbać o siebie! Zasługujesz na to.

Przytulnie
Martha

PS-Chce przyspieszyć odzyskiwanie? Sprawdź nowy surviving your split Ebook na jak odzyskać swoje życie. To 80 stron zapchane fantastyczne taktyki używam z moich prywatnych klientów coachingu, ale teraz dostępne dla wszystkich za 9 dolarów. Możesz go pobrać, klikając na 10 hyperlink poniżej!

Pobierz teraz.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwięta? Oto co musisz wiedzieć.
Następny artykułJestem biseksualny. Co należy zrobić?
Karolina
Mam na imię Karolina i mam 27 lat. Z zawodu jestem fryzjerką i co dzień słyszę wiele historii od ludzi. Zawód fryzjera to też moje hobby. Dużo rozmawiam i poznaję ciekawych ludzi.