Poprawa relacji z partnerem Q&A

0
89
Figurka kija prosi o inną figurę kija, "Jak jest twój dzień?" Druga postać kij marszczy brwi i odpowiedzi, "Nie to pytanie ponownie ..."

Czy znasz właściwe pytania, aby zadać swoje znaczące inne?

Mam na myśli, czy naprawdę, naprawdę, głęboko zadał najlepsze pytania, aby je poznać jako osoba?

Jestem ofiarą Jak pułapka. Jak pułapka jest, gdy utkniesz tylko pytając “Jak się masz?” i nic więcej. W jak pułapka można złapać się w codziennej logistyce i odprawy.

Mówiąc prościej:

Nie chcę wiedzieć, jak się masz. Chcę wiedzieć, kim jesteś.

Wiesz, że jesteś w jak pułapka, jeśli:

 • Większość pytań zaczyna się od “jak”. Na przykład “jak się masz?” lub “jak są dzieci?” lub “jak się czujesz?”, a nawet “jak był twój dzień?” Dotykają one tylko powierzchni.
 • Podczas mówienia nie nawiązujesz kontaktu wzrokowego. Robisz naczynia, jazdy lub sprzątanie domu, gdy mówisz. Oznacza to, że twoja uwaga nie będzie głęboka.
 • Polegasz na postach w mediach społecznościowych, aby się zameldować. Czy czujesz, że wiesz już wszystko, co dzieje się w życiu twoich ludzi, ponieważ śledzisz je w mediach społecznościowych? Czasami to dostaje się złapany w pułapkę.

Czasami czujemy, że naprawdę kogoś znamy, ale na powierzchni znamy tylko z dnia na dzień.

Na przykład, kiedy mój mąż i ja jesteśmy naprawdę zajęci, możemy iść dni bez zadawania pytań poza logistyki typu pytania. Widzimy się na koniec dnia i pytamy: “Jak był twój dzień?” i przechodzimy przez to, co zrobiliśmy i co się stało. Rozmawiamy o planach na weekend i aktualizacjach od znajomych, których widzieliśmy na Facebooku.

Na drugi dzień, miałem ten wielki moment Aha …

Zdałem sobie sprawę, rozmawialiśmy, ale nie dzieliliśmy się.

Myślę, że dzieje się tak z parami, przyjaźniami, a zwłaszcza rodzicami i ich dziećmi. Mamy tak zawinięte w dzień do dnia, że mamy szczęście dostać się do “jak się masz?”, ale bardzo rzadko dostać się do “kim jesteś?” Zwłaszcza, gdy znasz kogoś od dawna, zapominamy zapytać, jak się zmieniły. Pozwalamy, aby głębsze pytania zniknęły.

Nauka o intymności

Profesor psychologii Dan McAdams badał, co trzeba naprawdę poznać. Uważa, że istnieją “trzy poziomy wiedzy” i że są to trzy etapy, przez które ludzie przechodzą, aby stać się intymnymi przyjaciółmi, kochankami lub towarzyszami.

 • Poziom 1: Cechy ogólne Na tym poziomie poznajesz czyjeś ogólne cechy osobowości. W szczególności, gdzie spadają na spektrum Big 5: jak wysokie lub niskie są w otwartości, sumienność, ekstrawertyzm, sympatyczność i neurotyczność. Zobacz nasz przegląd cech osobowości tutaj.
 • Poziom 2: Problemy osobiste To jest, gdy ktoś poznaje cele, wartości i motywacje danej osoby. Mają również szerszy obraz decyzji i postaw, które kształtują ich życie.
 • Poziom 3: Narracja własna Wreszcie, kiedy naprawdę kogoś znasz, znasz historie, które opowiadają sobie o sobie — jak mają sens swojej podróży i celu przez życie.

Pytanie brzmi: Jak poruszać się po tych trzech poziomach?

Poziom 1 jest łatwy — może ci w tym pomóc typowa rozmowa.

Poziom 2 może się zdarzyć naturalnie, gdy mieszkasz z kimś, podróżujesz z kimś i masz wspólne doświadczenia.

Ale poziom 3 można zrobić tylko celowo i z odpowiednimi pytaniami w bezpiecznej przestrzeni. To prowadzi mnie do 36 pytań para.

↑ Spis treści ↑

Jak zadać 36 pytań

Chwyć partnera

Znajdź swojego znaczącego innego, przyjaciela, rodzica, brata, siostrę, kumpla z podróży, nieznajomego, którego poznałeś online… naprawdę, każdy, kogo chcesz się trochę bliżej! Upewnij się, że są zainteresowani wypełnieniem 36 pytań z Tobą.

Jeden kij rysunek pyta, "Czy będziesz moim partnerem?" Drugi odpowiada: "Tak!"

↑ Spis treści ↑

Znajdź swoją przestrzeń

Znajdź to ciche miejsce, w którym nie zostaniesz przerwany przez co najmniej 45 minut do godziny. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, to być przerwane przez telefon od właściciela!

Stick rysunek jest idealnym miejscem

Odczytu: Nie musisz robić tego wszystkiego w jednym posiedzeniu- w rzeczywistości polecam przeciwko niemu. Czasami intymność wymaga czasu, aby budować. Więc zacznij dowciph jeden na kolację lub jeden za jazdę samochodem. Niech twój czas, delektuj się nimi, rozwiń je i zobacz, dokąd cię zażerają. Jeden z moich przyjaciół i odpowiadam jeden z nich w każdym tygodniu.

↑ Spis treści ↑

Skoncentruj się na środkach, a nie na końcu

Pytania są podzielone na trzy różne zestawy, przy czym każdy zestaw pytań jest nieco bardziej osobisty niż ostatni. Będziesz na zmianę z partnerem zadając te pytania, a obie odpowiedzi na pytania.

Ważne jest, aby NIE pomijać pytań, nawet jeśli znasz na nie odpowiedź. Należy pamiętać, że zbliża ludzi. Chodzi o to, aby utrzymać, eskalacji i wzajemnego samoujawnienia. Poświęć trochę czasu, aby obaj ludzie odpowiedzieli na pytania i naprawdę słuchać odpowiedzi bez wyroku.

To będzie wyglądać mniej więcej tak:

 • Osoba A zadaje pierwsze pytanie.
 • Osoba B odpowiada na pierwsze pytanie.
 • Głęboka dyskusja! Aha chwile! Niespodzianek!
 • Osoba A odpowiada na pierwsze pytanie.
 • Głęboka dyskusja! Aha chwile! Niespodzianek!
 • Osoba B zadaje drugie pytanie.
 • I tak dalej…
Dwie figurki trzymać siedzą przy stole, a jeden mówi, "Pozwólcie, że zadam wam to pytanie..." podczas gdy drugi mówi: "Pewien!"

↑ Spis treści ↑

Jest to Nie Uprzejmy do Starego

Po zakończeniu zadawania pytań, jest jeszcze jeden krok, który sugeruje oryginalny eksperyment:

Wpatruj się w oczy partnera przez cztery minuty.

Ten krok jest całkowicie opcjonalny, ale według badania przeprowadzonego w 2019 r. przez japońskich naukowców, kontakt wzrokowy aktywuje specjalne części naszego mózgu odpowiedzialne za empatię. Jeśli naprawdę trochę czasu, aby spojrzeć w oczy swojego partnera, będzie to specjalne wykończenie do rundy pytań!

Tylko upewnij się, że migać … w przeciwnym razie, to tylko trochę przerażające.

Jedna postać kij patrzy na innych i mówi: "Musi... Nie... Blink!" Druga postać kij jest marszczenie i mówi: "Czuję się tak dziwnie!"

↑ Spis treści ↑

36 pytań

Te 36 pytań zostało opracowanych, aby pomóc ludziom przebić się przez każdy z poziomów intymności. Możesz to zrobić ze swoim partnerem lub z przyjaciółmi. Gorąco polecam je rodzicom i nastolatkom!

Możesz nawet wydrukować je lub wysłać e-mail do znajomego!

↑ Spis treści ↑

Zestaw 1 pytań

 1. Biorąc pod uwagę wybór każdego na świecie, kogo chcesz jako gość obiad?
 2. Chcesz być sławny? W jaki sposób?
 3. Przed wykonaniem rozmowy telefonicznej, czy kiedykolwiek próby, co masz zamiar powiedzieć? Dlaczego?
 4. Co stanowiłoby dla Ciebie idealny dzień?
 5. Kiedy ostatnio śpiewałeś dla siebie? Komuś innemu?
 6. Jeśli udało ci się żyć do 90 roku życia i zachować umysł lub ciało 30-latka przez ostatnie 60 lat swojego życia, co byś wybrał?
 7. Czy masz tajne przeczucie o tym, jak umrzesz?
 8. Nazwij trzy rzeczy, które ty i Twój partner wydają się mieć ze sobą wspólnego.
 9. Za co w twoim życiu czujesz się najbardziej wdzięczny?
 10. Gdybyś mógł coś zmienić w sposobie, w jaki zostałeś wychowany, co by to było?
 11. Poświęć cztery minuty i opowiedz swojemu partnerowi historię swojego życia w jak najdrobniejszych szczegółach.
 12. Gdybyś mógł obudzić się jutro, zyskując jedną jakość lub zdolność, co by to było?

↑ Spis treści ↑

Zestaw 2 głębokie pytania

 1. Jeśli kryształowa kula może powiedzieć prawdę o sobie, swoim życiu, przyszłości, czy cokolwiek innego, co chcesz wiedzieć?
 2. Czy jest coś, o czym marzyłeś od dawna? Dlaczego tego nie zrobiłeś?
 3. Co jest największym osiągnięciem w twoim życiu?
 4. Co cenisz najbardziej w przyjaźni?
 5. Jaka jest Twoja najcenniejsza pamięć?
 6. Jaka jest twoja najstraszliwsza pamięć?
 7. Gdybyś wiedział, że za rok umrzesz nagle, czy zmieniłbyś coś na temat tego, jak teraz żyjesz? Dlaczego?
 8. Co dla ciebie oznacza przyjaźń?
 9. Jakie role w twoim życiu odgrywają miłość i miłość?
 10. Alternatywne dzielenie się czymś, co uważasz za pozytywną cechę swojego partnera. Udostępnij łącznie pięć elementów.
 11. Jak blisko i ciepło jest twoja rodzina? Czy czujesz, że twoje dzieciństwo było szczęśliwsze niż większość innych ludzi?
 12. Co sądzisz o swoim związku z matką?

↑ Spis treści ↑

Zestaw 3 głębszych pytań

 1. Zrób trzy prawdziwe oświadczenia “my”. Na przykład, “oboje jesteśmy w tym pokoju uczucie …”
 2. Uzupełnij to zdanie: “Żałuję, że nie miałem kogoś, z kim mógłbym się podzielić…”
 3. Jeśli miałbyś zostać bliskim przyjacielem ze swoim partnerem, podziel się tym, co byłoby dla niego ważne.
 4. Powiedz swojemu partnerowi, co ci się podoba: Bądź szczery tym razem, mówiąc rzeczy, których możesz nie powiedzieć komuś, kogo właśnie poznałeś.
 5. Podziel się ze swoim partnerem żenującym momentem w swoim życiu.
 6. Kiedy ostatnio płakałeś przed inną osobą? Sam?
 7. Powiedz swojemu partnerowi coś, co ci się już podoba.
 8. Co, jeśli w ogóle, jest zbyt poważne, aby żartować?
 9. Gdybyś miał umrzeć tego wieczoru bez możliwości komunikowania się z nikim, czego najbardziej żałowalibyście, że komuś nie powiedzieli? Dlaczego jeszcze im nie powiedziałeś?
 10. Twój dom, zawierający wszystko, co posiadasz, zapala się. Po zapisaniu swoich bliskich i zwierząt domowych, masz czas, aby bezpiecznie zrobić ostatnią kreskę, aby zapisać jeden element. Co by to było? Dlaczego?
 11. Ze wszystkich ludzi w twojej rodzinie, których śmierć byłaby najbardziej niepokojąca? Dlaczego?
 12. Podziel się osobistym problemem i zapytaj partnera o radę, jak sobie z tym poradzi. Ponadto, poproś swojego partnera, aby zastanowił się nad tobą, jak się czujesz na temat wybranego problemu.

↑ Spis treści ↑

Czy 36 pytań rzeczywiście działa?

Aby dowiedzieć się, czy pytania rzeczywiście działają, zwróćmy się do twórcy 36 pytań — profesora psychologii Arthura Arona.

“Szukałem badań nad miłością, ale prawie nie było” – Arthur Aron

Ponieważ w środowisku naukowym brakowało miłości, Aron zastanawiał się: Jaki jest najlepszy sposób na stworzenie miłości między dwojgami ludźmi?

Więc po licznych testach, wymyślił te cudownie intymne pytania, aby zbliżyć obcych do siebie.

A kiedy wystawił te 36 pytań na próbę, odkrył, że…

Pary obcych, którzy zadawali te 36 pytań, czuły większą bliskość niż obcy, którzy po prostu angażowali się w małe rozmowy.