Przeszkody w przebaczaniu

0
146
Przeszkody w przebaczeniu | LoveAndLifeToolBox (LoveAndLifeToolBox)

Wyobraź sobie 10 scenariusz:

Twój małżonek zranił cię w jakiś sposób. On teraz wyraził to, co czuje się jak prawdziwe wyrzuty sumienia do Ciebie. Może nawet powiedziałeś, że akceptujesz przeprosiny, które ci zaproponowano, ale teraz zastanawiasz się, czy to tylko warga, ponieważ w ogóle nie czujesz się wyrozumiały. Wręcz przeciwnie. Czujesz się zamrożony w postawie anty-przebaczenia.

Jednak naprawdę i naprawdę chcesz wybaczyć. Nie sądzisz, że twój associate będzie powtarzać zachowanie, które spowodowało ból. Wiecie, że przebaczenie jest dla was dobre, że trzymanie się urazy ostatecznie pozbawi was pokoju.

A jednak, nie można mu wybaczyć. Dlaczego?

Co cię powstrzymuje? Przeszkody w przebaczeniu

Umysł jest potężny, skomplikowany i niezwykle zniuansowany. Aby uczynić ją jeszcze bardziej złożoną, istnieją różne poziomy umysłu: jest świadomy umysł, z którymi się kontaktujemy, ale jest cały poziom nother, który działa pod powierzchnią, podczas gdy my carpooling dzieci lub chwastów ogrodu lub przygotowania do prezentacji pracy.

Nie musimy zatrzymywać tego, co robimy, aby wyzerować to, co dzieje się w naszej podświadomości, ale są chwile (jak wtedy, gdy czujemy się utknięci, pomimo naszych najlepszych wysiłków), kiedy opłaca się kopać nieco głębiej.

Tak więc, w powyższym scenariuszu, jeśli twój kolega szczerze przeprosił za to, co zrobił, aby cię skrzywdzić, jeśli naprawdę chcesz wybaczyć swojemu kumplowi, a jednak nie czujesz się w stanie, możesz mieć pewne podświadomości (aka, podstępne) bariery na drodze.

Złą wiadomością jest to, że te bariery nie zawsze są łatwe do zidentyfikowania. A czasami, nawet gdy to robimy, poziom dyskomfortu w wyniku odkrycia może być tak wielki – “To szaleństwo! Nie mam winy! Co byłbym winny? Przecież to nie było moje złe!” — że umysł ucieka się do mechanizmu obronnego, aby się chronić i całkowicie odrzuca objawienie.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że gdy id przeszkód na drodze do przebaczenia, mają tendencję do rozwiązania i pozwalają postępować z świadomym pragnieniem przebaczania. To prawie tak, jakby odkrywanie barier wysyła umysł notatki, że nie musi utrzymać te blokady już w miejscu.

Wspólne bariery przebaczenia: wstyd, poczucie winy i strach

Wstyd

Wstyd jest potężną siłą w życiu człowieka i może maskować jako inne emocje, dlatego może być trudny do wykrycia, a jednak może mieć wpływ na twoje relacje i decyzje tak samo.

Aby uczynić go jeszcze trudniejszym, wstyd jest często bardzo nielogiczny. Oznacza to, że czasami możemy się wstydzić w sytuacjach, które obiektywnie, wiemy, nie powinny prowokować wstydu. Na przykład, twój przyjaciel mówi ci o jej wielkiej promocji w pracy, a ty czujesz intensywną falę wstydu z powodu tego, że nie byłeś w górę. Wstyd jest tak dotkliwy, że chcesz się przed nią ukryć, nawet jeśli ona po prostu dzieli się z tobą (nie konkurujesz), a ty pracujesz w różnych dziedzinach, a ona w ogóle nie porównuje twojej kariery.

W przeciwieństwie do poczucia winy, które jest zwykle związane z dyskretnym wydarzeniem, wstyd może sprawić, że poczujesz się jakbyś był problemem, a nie tylko czymś, co zrobiłeś lub czego nie zrobiłeś. Wstyd przenika do tego, kim jesteś jako osoba, powodując, że czujesz się niegodny.

Jeśli aktywnie starasz się wybaczyć swojemu koledze za zranienie, ale nie udało ci się, wstyd może blokować twoją drogę do przebaczenia. Możesz podświadomie czuć się jak nie jesteś godzien jego / jej przeprosiny i że w związku z tym nie jesteś w sytuacji, w której masz “prawo” do przyznania przebaczenia nikomu.

Winy

Poczucie winy jest tak powszechne jak błoto, prawda? I to jest błoto, w pewnym sensie gumowanie prac, ważenie cię, brudząc to, co kiedyś było czyste, dopóki nie jest nie do poznania.

Poczucie winy za coś lub inne jest tak powszechne, że może to brzmieć banał, aby to rozważyć. Ale zidentyfikowanie emocji jako powszechnej nie sprawia, że jest mniej prawdopodobne, aby być w pracy w swoim życiu.

Twoja odruchowa reakcja może być: “Ale nie czuję się winny. Więc nie mogę być.”

Ostatecznie, poczucie winy nie może być się swoje przebaczenie działa. Ale nie będziesz wiedział, że jeśli poddasz się odruchowego zwolnienia. Raczej usiądź z nim na chwilę i daj sobie przestrzeń umysłową, aby to kontemplować. Poczucie winy, podobnie jak wstyd, może wydać większość swojej energii pod powierzchnią twojej świadomości, co oznacza, że może nie łatwo pokazać się, gdy idziesz szukać.

Jak associate umieścić w pozycji wybaczać, poczucie winy może być poruszony w tobie, jeśli niewielka część z was zastanawia się, czy były w jakiś sposób częściowo zawinione za matęe wykroczenia. Możesz winnie myśleć, że jesteś winien partnerowi przeprosiny też, choć może balk na oddanie się w to, co widzisz jako “gaworze” pozycji.

Po tym wszystkim, jako przebaczacz, masz przewagę, że tak powiem. Równowaga sił jest wypaczona do ciebie w tej chwili. To również może sprawić, że poczujesz się winny, prawda, że lubisz czuć się silniejszy niż twój lover.

Strach

Są ludzie, którzy mówią, że naprawdę są tylko dwie emocje, miłość i strach, i że wszystkie inne emocje są tylko pochodną jednego z nich (na przykład, gniew jest produktem ubocznym strachu, choć strach nie jest świadomie odczuwany, podczas gdy gniew szaleje).

Niezależnie od tego, czy jesteś z tego obozu, czy nie, trudno zaprzeczyć, że miłość i strach należą do najpotężniejszych emocji. Nic więc dziwnego, że strach wylądował na liście barier w przebaczeniu, zwłaszcza gdy próbujesz wybaczyć komuś, kogo kochasz.

Ponownie, strach może nie być prezentujące emocje. Strach może nie być najbardziej oczywistym doświadczeniem dla Ciebie na pierwszy rzut oka. Ale pod tym wszystkim, może być strach, że jeśli wybaczysz kolega będziesz otwarcie się na więcej boli. Być może nie jesteś w pełni przekonany, że nie popełni tego samego wykroczenia w przyszłości. Możesz też obawiać się, że wybaczenie partnerowi spowoduje, że będziesz bardziej podatny na zagrożenia, a tym samym narażony na inny rodzaj bólu.

Wyrozumiałość, w prawdziwy sposób, jest ustawienie w dół skargi, jest ustanowienie metaforyczne tarczy i broni. I nie wszyscy bezbronni bez naszej zbroi?

Przebaczenie nie jest jakąś teoretyczną koncepcją, z którą tylko niektórzy z nas muszą się zmagać – to prawdziwe pytanie, z którymi wszyscy przyjdzie nam się zmierzyć w pewnym momencie lub w innym miejscu, czy wybaczyć, czy podwoić nasze oburzenie na niesprawiedliwe traktowanie.

Niektórzy z nas uczą się wybaczać, ponieważ jesteśmy zmuszeni do kąta. W tych chwilach stajemy twarzą w twarz z tym, jak trzymanie się naszych żalów naprawdę nas boli. Inni pracują nad przebaczeniem przed wyruszeniem w ślepą ułów. Tak czy inaczej, podjęcie kroków w celu zidentyfikowania wspólnych przeszkód dla przebaczenia może oczyścić drogę do bardziej harmonijnego życia wewnętrznego, gdy jesteś gotowy.

8