Co zrobić, gdy twoi rodzice nie wspierają twoich celów

0
78
Facet sam, patrzący na morze

(Zdjęcie: Noah Silliman)

“Cześć Celes, niedawno wyzdrowiał z tego, co mój doradca kolegium dalej “kryzys tożsamości”. Poszedłem do szkoły na stopień nauczania przez większość moich lat studiów z nadzieją na prowadzenie “stabilnej” pracy i godne życie, a przynajmniej powiedziano mi przez moich rodziców (mam bardzo tradycyjnych i autorytatywnych rodziców).

Jednak w ostatnim półroczu mojego starszego roku podjąłem decyzję o odejściu i ukończeniu studiów z dyplomem nienastępu, ponieważ zdałem sobie sprawę, jak nieszczęśliwy starałem się wprowadzić zawód, do których nie miałem pasji. Nie żałuję tego i z ulgą podjąłem decyzję dla siebie. Doprowadziło to jednak do serii konfliktów między moimi rodzicami a mną. Czują, że nie uzyskując dyplomu z tytułem “zawodowym”, zrezygnowałem z możliwości stabilnej pracy w pełnym wymiarze godzin i nigdy nie będę stabilny finansowo, chyba że wrócę do szkoły.

Obecnie pracuję w 2 niepełnym wymiarze czasu pracy, że naprawdę cieszyć się z dochodu około 1500 dolarów / miesięcznie, ale czuję presję finansową, konieczności przyczynienia się do nowego domu mojej rodziny, w którym nadal mieszkam.

Jestem obecnie robi Live a Superior Life in 30 Times Plan, aby odkryć siebie na nowo, czytanie książek kariery, oszczędność pieniędzy, itp z nadzieją, że pewnego dnia odkryję, co chcę realizować w życiu, i zbliżyć się do mojego celu. Jednak czuję się zatrzymany przez fakt, że moi rodzice mają swój program dla mnie …. Idź do szkoły – Zarabiaj pieniądze na utrzymanie rodziny – Poślubić …

Jestem w punkcie w moim życiu (22), gdzie chcę zobaczyć i doświadczyć więcej tego, co jest na świecie, odchodząc od posłusznego dziecka, które kiedyś byłem. Ale co mogę zrobić z zachowaniem moich rodziców ograniczającym moje plany i wizję? I komunikował wiele razy moich planów i wizji, ale za każdym razem po prostu szczotki mnie …. Jaka jest twoja rada w kontaktach z rodzicami, którzy cię powstrzymują i nie zezwalają na zmiany, gdy chcesz dokonać zmiany?” — Ting

Witam Ting, mogę empatii z sytuacji. To, przez co przechodzisz, to coś, co wielu w wieku 30 i 40 lat, a nie tylko ich 20-tych, twarz. Chociaż możemy napotkać ograniczenia od naszych rodziców dorastających, dla innych ograniczenie to może pochodzić od innych, takich jak niewspierające małżonka, niewspierające nauczycieli i naysayer przyjaciół. Ale w przeciwieństwie do negatywnych przyjaciół możemy zdystansować lub odciąć, odcięcie więzi rodzinnych nie jest dokładnie logiczne. Podczas gdy większość z nas kocha naszych rodziców, to bardzo demoralizujące, gdy twój własny krewny nie potwierdza twoich marzeń.

Kiedy twoi rodzice nie wspierają Twoich celów

Kiedy powiedziałem rodzicom, że rezygnują z pracy, aby rozpocząć działalność, moi rodzice zdecydowanie się sprzeciwili. Ich początkowa reakcja brzmiała: “Nie będziesz miał żadnych dochodów, NIE!”, “Rozpoczęcie działalności jest bardzo ryzykowne, nie powinieneś tego robić!”, “Twoja praca jest tak dobra z wielką płacą, dlaczego chcesz rzucić???”, i “Posiadanie pracy daje CPF CPF jest dobry!” (CPF jest obowiązkowym planem oszczędnościowym w Singapurze, częściowo przeznaczonym na potrzeby emerytalne).)

Ich komentarze nie faze mnie, ponieważ miałem już składa się mój umysł, a ja nie szukałem zatwierdzenia. Powiedziałem im, że wiem, co robię (zrobiłem), że nie dzielim się z nimi moimi planami do ich zatwierdzenia, ale aby ich poinformować. Jednocześnie zrozumiałem ich obawy dotyczące stabilności finansowej, które już uwzględniłem w moim biznesplanie.

Po około 9 miesiącach moi rodzice przestali mnie zniechęcać. Po moim pierwszym lub drugim roku z grubsza zrozumieli, że robię to przez całe życie. Minęło 10 lat, a przez ostatnie 8 lat nigdy nie badali ani nie prosili mnie o zrobienie czegoś innego. W mojej rodzinie, kiedy nie dostajesz negatywnej krytyki lub zniechęcenia, oznacza to akceptację. ^_^’

Podobnie, kiedy powiedziałem im o moim planie podróżowania po świecie, aby przejść na inną dietę, wśród innych planów, początkowo stanowczo się nie zgadzali. Ale po pewnym czasie pchania do przodu, potwierdzania siebie i posuwania się naprzód z moim celem, przyszli je zaakceptować.

Więc co zrobić, gdy rodzice nie wspierają swoje cele? Jeśli masz niewspieranych rodziców, oto moje 9 wskazówek:

 1. Zrozum obawy swoich rodziców. Nawet jeśli nasi rodzice mogą wydawać się drzemką, zwykle pochodzą z dobrego miejsca, z dobrym powodem do sprzeciwu wobec nich sprzeciwiających się ze względu na to.Załóżmy na przykład, że twoi rodzice sprzeciwiają się twojemu wyborowi kariery. Spróbuj zrozumieć, dlaczego. Zadaj sobie pytanie: “Dlaczego?” Dlaczego sprzeciwiają się nowej ścieżce kariery? → Ponieważ czują, że you nie zarobi dobrego i stabilnego dochodu. Dlaczego to ważne? → Ponieważ stabilność dochodów jest ważna w życiu. → Dlaczego? Ponieważ wiele rzeczy w życiu (wybory mieszkaniowe, codzienne życie i opcje życia) zależy od pieniędzy, przynajmniej w naszym obecnym świecie. Twoi rodzice, będąc starszymi, prawdopodobnie widzieli problemy, które przychodzą z niestabilnością finansową, co czyni je odpornymi, gdy widzą, że idziesz potencjalnie negatywną ścieżką.

  W innym przykładzie załóżmy, że twoi rodzice są przywiązywane do tego, że jesteś bankierem, księgowym lub inżynierem i stają się dezaprobatą, gdy zdecydujesz się na inny stopień. Dlaczego? Ponieważ czują, że te kariery dadzą ci stabilność finansową. Czy to prawda? Może nie do końca, ale prawdopodobnie myślą w ten sposób ze względu na to, co słyszą od innych rodziców i od czytania wiadomości. 10 sposób myślenia jest bardzo powszechne wśród rodziców azjatyckich. To nie znaczy, że bankowość / inżynieria / księgowość są tylko finansowo stabilne kariery, lub że każdy w takich miejscach pracy są stabilne finansowo (nie dla obu), ale że są to po prostu kariery, że rodzice zostali nauczeni, aby skojarzyć ze stabilnością finansową.

  Oczywiście, wielu rodziców mają tendencję do pominięcia drugiej połowy obrazu. Kariera to coś więcej niż tylko pieniądze, ale także twoje zainteresowanie. Mogą myśleć, że nie można zarobić dobre pieniądze z nowej ścieżki życia, ale może są one particular błędne i będzie jeszcze bardziej skuteczne w 10 sposób. Mogą myśleć, że dana dieta jest gorsza, ale badania mogą wskazywać inaczej. Ale zrozumienie obaw rodziców i upewnienie się, że zajmujesz się nimi w swoich planach, jest ważnym pierwszym krokiem do wypełnienia luki.

 2. Porozmawiaj z nimi. Być może próbowałeś rozmawiać z rodzicami bezskutecznie. Ale spróbuj jeszcze raz. Tym razem zastosuj następujące wskazówki:
  • Zrozum, nie oskarżaj. Nie zaczynaj od oskarżenia, ale skup się na zrozumieniu. Na przykład, nie idź, “Jesteś tak bliski poglądach” lub “Zawsze sprzeciwiasz się wszystkiemu, co robię!” Zamiast tego zapytaj”Czy możesz dać mi znać, dlaczego nie zgadzasz się z [this goal]?” Następnie słuchać bez uprzedzeń. Zrozum najlepiej, jak potrafisz, zadając pytania i słuchając ich strony historii.
  • Rozwiej ich obawy. Po zrozumieniu pełnego obrazu, rozwiać ich obawy. Jeśli sprzeciwiają się twojej karierze, ponieważ (a) boją się, że będziesz musiał zmierzyć się ze stabilnością finansową i (b) nie chcą, abyś cierpiał w życiu, niech wiedzą o swoich planach zawodowych, jak planujesz chronić swoje finanse, a twój plan tworzenia kopii zapasowych, jeśli coś nie wyszło. Niech wiedzą, że nie robisz tego na kaprys, ale masz rzeczy odwzorowane. (Jeśli tego nie zrobisz, najpierw wypracuj prepare!) Jeśli sprzeciwiają się nowej diecie, ponieważ uważają, że jest wadliwa, niech wiedzą, dlaczego tak nie jest. Jeśli twoi rodzice są bliskomyśli, to prawdopodobnie nie będzie owinięty w jednej dyskusji, ale przynajmniej można uzyskać dyskusji dzieje.
  • Kształcić rodziców. Wychowaliśmy się w innej epoce niż nasi rodzice. Moi rodzice dorastali w świecie, w którym nie było komputerów i internetu. Biegle posługują się mandaryńskim i hokkienem nie czytają/nie piszą po angielsku. Z drugiej strony, net jest nieodłączną częścią mojego życia. Cała moja firma jest zbudowana online. 90% mojej codziennej komunikacji jest w języku angielskim. Ponieważ świat zmienił się ogromnie, naturalnie doprowadził do różnych zachowań, mentalności w ciągu zaledwie jednego pokolenia. I to jest w porządku, ponieważ chodzi o edukowanie rodziców o tych zmianach. Nawet jeśli nasi rodzice mogą być przestarzałe w swoich myślach, chodzi o aktualizację ich na temat tego, co się dzieje.Najlepiej jak to możliwe, wyjaśnij rodzicom, co robisz, dlaczego to robisz. Niech wiedzą, że kariera to coś więcej niż tylko stabilność finansowa, a w sprawę zaangażowane są inne rzeczy, takie jak osobiste szczęście i spełnienie. Niech wiedzą, dlaczego twój wybór kariery nie jest straszny, i pokazać im przykłady ludzi, którzy podążali podobną ścieżką i odnieśli sukces (zbieraj wycinki z gazet, wydruki z serwisów informacyjnych itp.). W rzeczywistości rób to regularnie. Jeśli czytają tylko języki chińskie / malajskie / tamilskie / inne, poszukaj historii w tych językach i wydrukuj je.

   Podobnie, jeśli sprzeciwiają się diecie, kształcić je na korzyści z tej diety, i ludzi, którzy kwitły na tej diecie. Pokaż im przykłady medalistów olimpijskich i kulturystów, którzy faktycznie spożywają taką dietę 24/7. Pokaż im naukowe korzyści zdrowotne wynikające z nowej diety i przykłady ludzi żyjących w dojrzałych wiekach, z wielkim zdrowiem, podążając za takim stylem życia.

   Im więcej to zrobisz, tym bardziej zdadzą sobie sprawę, że istnieje zupełnie inny świat i jest ich więcej do nauczenia się.

 3. Zaaj do osoby trzeciej, aby gongu. Kiedy to tylko ty kontra oni, twoi rodzice nie mogą twoje słowa poważnie. Jest to szczególnie w przypadku chińskich rodziców, gdzie ukryte przekonanie jest to, że dzieci nic nie wiedzą i mądrość przychodzi z wiekiem. Jeśli twoi znajomi spotkali się z rodzicami wcześniej i / lub jesteś na dobrych warunkach z powiernikami rodziców (jak ciotka, wujek, dziadkowie), porozmawiaj z nimi. Wyjaśnij swój cel i dlaczego jest to ważne. Niech gong o tym do rodziców, i plusy w 10 sposób, aby mogli uzyskać alternatywny widok. Kiedy mówi inna osoba, twoi rodzice mogą być bardziej otwarci na słuchanie.
 4. Umocnij się. Jeśli twoi rodzice nadal się sprzeciwiają, narysuj linię i postaw. Niech wiedzą: “Rozumiem, że robisz to dla własnego dobra, ale zrobiłem swoje badania i zająłem się potencjalnymi problemami. Chcę to wypróbować. Mam nadzieję, że możesz mnie wesprzeć, Papa/Mama.” Jeśli kariera jest obszarem konfliktu, niech wiedzą: “Podczas gdy pieniądze są ważne, ważne jest również, abym robił to, co lubię. Chcę odkryć swoją drogę i będę ciężko pracować, aby zarobić dobre dochody w tym samym czasie. Więc proszę nie martw się, Papa / Mama. Wiem, co robię i sprawię, że będziesz dumny.”
 5. Wiedz, że nie potrzebujesz zgody rodziców. Na początek sukces twojego celu nie zależy od zgody rodziców. Chyba że twoi rodzice cię odcinają, jak wyrzucanie cię z domu lub odcinanie zasiłku (jeśli nadal jesteś zależny finansowo), nadal możesz podążać swoją ścieżką bez ich błogosławieństwa. Jeśli ciągle cię zniechęcają, umocnij się. Jeśli pracujesz w domu, pracuj w przestrzeniach coworkingowych (gdzie możesz uzyskać dobre wsparcie). Lub w bardzo poważnych przypadkach sprzeciwu, wyprowadzić się, jeśli jest to opcja, aby uzyskać trochę miejsca, aż plany wyjdą.
 6. Mniej gadów, więcej akcji. Wszystkie rozmowy są bezcelowe, jeśli nie ma wyników. Jeśli próbowałeś rozmawiać, ale twoi rodzice nie słuchają, poświęć się swojemu celowi. Niech twoje wyniki mówią very same za siebie. Z każdym zniechęceniem, używać go jako amunicji, aby pobudzić się do osiągnięcia większej liczby wyników. Chcesz, aby twoi rodzice ci zaufali, więc pokaż im, dlaczego zasługujesz na ich zaufanie, przynosząc swoje plany na życie.
 7. Zaktualizuj je na swoje małe sukcesy. Twoi rodzice nie będą znać zalety twojego wyboru, chyba że je pokażesz. Ilekroć dostajesz to, co nazywam “sukces pisanki”, pokazać je do rodziców. Na przykład, gdy otrzymasz pierwszą czek, pokaż je im. Kiedy otrzymasz świetną opinię klientów, daj im znać. Kiedy pozytywnie zmienisz czyjeś życie z powodu swojej pracy, daj im znać. To samo dotyczy nowych klientów. Lub powiedz, że podróżowanie jest Twoim celem, pokaż im zdjęcia z różnych podróży i tego, czego nauczyłeś się podczas każdej podróży. Lub jeśli dieta jest Twoim celem, i straciłeś na wadze i poprawiłeś swoje wskaźniki zdrowotne od momentu rozpoczęcia nowej diety, pokaż im te wyniki.Kiedy moi rodzice zaczęli widzieć mój sukces – kontrole przychodzące w mailu, moje wywiady medialne i występy, moje ciągłe zadania zawodowe itp. Zaczęli rozumieć, że mam piłkę w moim korcie i nie ma potrzeby się o mnie martwić.
 8. Zasiądź je na pokładzie. Pokaż im, czego się uczysz / robisz, aby je na pokładzie. Jeśli twoim celem jest prowadzenie firmy, należy je publikować w najnowszych projektach, kolejnych krokach i nadchodzących punktach kontrolnych. Jeśli zostanie pisarzem podróży jest twoim celem, pokaż im swoje podróże, zadania, zdjęcia itp. Mamy tendencję do opierania się temu, czego nie wiemy, a kiedy wiemy więcej o czymś, zaczynamy rozumieć, że to nie jest tak przerażające. Kiedy twoi rodzice dowiedzą się więcej o twojej drodze przez twoje działania, zaczną być mniej osądzeni i negatywni, a także będą bardziej wyrozumiali i wspierający.
 9. Pokaż, że możesz się rozwijać i realizować swoje potrzeby pomimo podążania inną ścieżką. Ostatecznym krokiem do pokazania zasługi waszej drogi jest pokazanie, że wciąż żyjesz, dzień po dniu, pomimo tego, co uważali za niezwykle niebezpieczne. Albo jeszcze lepiej, rozwijać się w nim. Bycie szczęśliwym każdego dnia. Bycie odpowiedzialnym za swoje życie i jasne w swoich celach i planach. Osiągnięcie sukcesu finansowego. Bycie rozpoznawanym za swoją pracę. Dokonywanie pozytywnych zmian. Nie robiąc niczego, co mogłoby sprawić, że twoi rodzice się martwią. Pokazanie, że jesteś mądrym dorosłym, który może teraz dobrze sobie w swoim życiu bez żadnej interwencji.

Pamiętaj, że Twoi rodzice cię kochają

Na koniec dnia pamiętajcie, że twoi rodzice cię kochają. Jeśli nie dbają o ciebie, nie zawracają sobie głowy sprzeciwianiem się temu, co robisz, ryzykując zagrożenie dla twojego związku z nimi.

Więc nie nienawidzę ich. Nie szmata na nich. Wykorzystaj ich sprzeciw jako uczciwe źródło informacji zwrotnej. Mam wiele artykułów w mojej sekcji osiągnięcia celów, w jaki sposób osiągnąć swoje cele w sposób systematyczny, strategiczny. Jeśli purpozywając swoją pasję jest twoim celem, pisałem obszernie na 10 temat w moim Jak realizować swoją pasję (seria).

To zajmie trochę czasu, aby zmienić zdanie, ale kiedy widzą, że odnosisz sukcesy na swojej drodze, i czujesz się szczęśliwy i spełniony w 10 sposób, zdadzą sobie sprawę, że nie jesteś już małym chłopcem / dziewczynką, która wymaga ich ciągłej interwencji, zmartwień i kontroli. Zdadzą sobie sprawę, że dojrzałeś do mądrego dorosłego, który rozkwitł i stworzył swoją ścieżkę w życiu i wie, co robi. Wtedy zaczynają być bardziej ręce off i daje przestrzeń do wzrostu i przyjść do własnych. ♥

Sprawdź też:

Nowe wydanie: Bądź lepszy mnie w 30 dni Software!

Jestem podekscytowany, aby ogłosić uruchomienie ulepszonej wersji Be a Superior Me w 30 Times Plan, mój 30-dniowy application transformacji postaci! Materiał został znacznie ulepszony, a przewodnik rozszerza się z 230 stron do 308 stron, dodano ponad 100 uczestników, zaktualizowano skoroszyt i wiele części mocno przepisanych.

Jeśli nie dostałeś programu, przeczytaj o 30BBM tutaj, przeczytaj często zadawane pytania lub udaj się bezpośrednio do kasy. Tylko kilka referencje od poprzednich użytkowników 30BBM:

“Celes, chcę tylko powiedzieć, że proste metody, które oferujesz w 30BBM zostały transformacyjne dla mnie, a ja jestem w moim 50s. Ludzie widzą więcej zmian szybciej niż mogę sobie wyobrazić.” – Carlene Byron, United states of america

“… Najlepsze było to, kiedy dwóch oddzielnych członków rodziny, którzy nie mieli pojęcia, robię 30BBM, skomentował, jak bardzo się zmieniłem. Fakt, że zauważyli zmianę dowodzi, że 30BBM naprawdę pracował dla mnie.” — Kimberly, Kanada

“Mój chłopak powiedział do mnie ostatniej nocy: ‘Wyglądasz ostatnio o wiele szczęśliwszy. Czy uważasz, że to praca Own Excellence, którą wykonujesz? Powiedziałem mu, że prawie na pewno jest. Powiedział mi, jak wydaje mi się o wiele bardziej zrównoważony i spokojny, i po prostu ogólnie szczęśliwszy. Byłem tak szczęśliwy, słysząc, że! 😀 ” – Sarah, Wielka Brytania

“Całe doświadczenie było daleko poza moimi oczekiwaniami i spodziewałem się wiele. Z tego programu, (1) nauczyłem się korzystać z wielu potężnych narzędzi i nauczyłem się, jak stawić czoła moim lękom i je przezwyciężyć. (2) Poczynił ogromne postępy w pokonywaniu negatywnych cech. To naprawdę niesamowite zobaczyć, że zacząłem gorliwie być zorganizowany, zdyscyplinowany, skoncentrowany, celowy i lepszy przyjaciel i członek rodziny. (3) Naprawdę staram się o moje idealne ja i ucieleśniam idealne cechy. I nie widzę tego tak, jak to zrobić. Nie mogę się doczekać, kiedy wychodzę po drabinie i staję się lepszym.” – Claire R

Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili zmodernizowany 30BBM — ciesz się programem i podróżą transformacji postaci! 🙂 Wszelkie pytania na 30BBM, daj mi znać tutaj!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJestem ofiarą przemocy domowej. Co należy zrobić?
Następny artykułPoprawa relacji z partnerem Q&A
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.