Czy powinnam poślubić faceta, którego nie kocham?

0
339
Pierścień w pudełku

(Zdjęcie: Bridget Flohe)

“Drodzy Celes, dziękuję bardzo za wspaniały blog site. Czuję, że jesteś bardzo rozsądną kobietą. Jak znalazłeś swoją prawdziwą miłość, postanowiłem poprosić o radę – powinienem poślubić bardzo przyzwoity facet, jeśli nie czuję nic więcej niż szacunek i przyjazne uczucia do niego?

Powodem pytam jest to, że mam 28 lat, ale nie miałem wcześniej żadnego związku. Zakochałem się kilka razy wcześniej, ale chłopaki albo okazało się żonaty, nie interesuje mnie, miał bardzo niestabilny umysł, lub były nieodpowiedzialne i zawiódł mnie …

Chciałbym słuchać mojego serca, ale nawet do dziś moje serce jest przyzwyczajone do podejmowania złych decyzji…

Teraz poznałem tego faceta i od razu się we mnie zakochał. Jest bardzo odpowiedzialny, opiekuńczy, spostrzegawczy… Ale ja po prostu nic nie czuję dla niego …

Powiedziałem mu, że już, ale poprosił mnie, aby dać mu szansę i sprawdzić, czy będę zmienić zdanie … Dałem mu tę szansę, ale po prostu nie czuję emocjonalnej lub fizycznej zgodności… Po prostu nie wyobrażam sobie, że mam z nim związek małżeński…

Powinienem dać mu prosto-up “nie” i nadal czekać / szukać kogoś podczas życia moje życie? A może jest szansa, że miłość przyjdzie po ślubie?

Z góry dziękuję.” – M

Hej M, przeczytałem twój listing i wiedziałem, że muszę od razu odpowiedzieć. Mam nadzieję, że ta odpowiedź dotrze do ciebie w czasie.

Niektórzy ludzie dadzą ci prosto “NIE NIE POWINIENEŚ GO POŚLUBIĆ!!”, ponieważ uważają, że małżeństwo powinno być oparte tylko na miłości. Ci ludzie są hardcorowymi romantykami i idealistami, którymi ja też jestem w pewnym sensie.

Z drugiej strony, masz bardziej realistyczne i pesymistyczne ludzi, którzy powiedzą ci po prostu poślubić i osiedlić się, ponieważ trudno jest dobry człowiek przyjść i ten side wydaje się dokładnie to. “Nawet jeśli go nie kochasz, powiedzą, “przynajmniej on się tobą zaopiekuje. Możesz pracować nad kultywowanie miłość po ślubie, w czasie.” Taka rada jest szczególnie powszechna w Azji, gdzie warto być związanym z ich związkiem i stanem cywilnym.

Ale zamiast dać ci prosto “Tak, powinieneś się z nim ożenić” lub “Nie, nie powinieneś się z nim ożenić”, ważniejsze pytanie brzmi: “Jaka jest rola małżeństwa dla ciebie?” Ponieważ twoja odpowiedź jest bezpośrednio związana z Twoją decyzją.

Dlaczego poślubić?

Chociaż kiedyś myślałem, że małżeństwo powinno być ponoszone tylko z miłości, zdałem sobie sprawę z czasem, że niekoniecznie jest to przypadek dla wszystkich.

Na przykład, niektórzy ludzie poślubić dla towarzystwa. Może to być ze strachu przed samotnością lub po prostu chcąc spędzić swoje życie z kimś. Dla takiej osoby nie ma znaczenia, czy nie kocha drugiej strony. Tak długo, jak druga strona jest szczery, niezawodny, i kocha go , on / ona jest w porządku z ożenił się z nim / jej. Znałem kogoś, kto ożenił się z jej ówczesnym chłopakiem w tej właśnie okoliczności, choć jak na ironię miał romans później i rozwiedli się. Większość ludzi z pokolenia moich rodziców wyszła za mąż za towarzystwo, a następnie pracowała nad kultywowaniem miłości po ślubie (choć to, czy im się uda, czy nie, to zupełnie inna sprawa).

Niektórzy ludzie poślubić z jedynym celem posiadania dzieci. Mam znajomego, który jest jednym z nich (wspomniałem o nim wcześniej tutaj). W przypadku mojego przyjaciela, on naprawdę chce mieć własne dzieci – i nie myśli, że będzie w stanie znaleźć swój mecz w najbliższych latach. Ponieważ nie jest coraz młodszy, on jest całkowicie w porządku z coraz mail-buy narzeczonej tylko mieć dzieci w pewnym wieku. Po tym, mówi, że zarówno on, jak i jego żona mogą iść drogą Ashley Madison – on naprawdę nie obchodzi tak czy inaczej.

Potem są ludzie, którzy biorą ślub, ponieważ czują, że muszą. Dla nich małżeństwo jest obrzędem przejścia, koniecznością życia i fundamentalną częścią bycia człowiekiem. Mają nawet cel, kiedy wziąć ślub i starają się to uświadomić! W związku z tym znaczenie małżeństwa wynika z samego jego występowania w określonym przedziale czasowym, a nie Który żenią się. W związku z tym nie mają jawne oczekiwania co do tego, co ich partner powinien być. Tak długo, jak on / ona wygląda dobrze, mieści się w odpowiednim przedziale wiekowym, pochodzi z tej samej warstwy społecznej, i ma tę samą religię (wszystkie czynniki zewnętrzne przy okazji), są w porządku z poślubienia tej osoby.

Last but not minimum, masz ludzi, którzy poślubić z miłości. Ci ludzie poślubić, ponieważ kochają osobę, z którą są i chcą być z nim do końca życia – nie z powodu presji społecznej, nie dlatego, że czują się jak są w wieku małżeńskim, a nie dlatego, że chcą dostać dom (co niektórzy Singapurczycy poślubić). Thnas, są w porządku z pozostałymi singlami na całe życie, jeśli nie znajdą kogoś, kogo kochają. Ważniejsze jest, aby poślubić kogoś, kogo kochają, a nie zamykać się w małżeństwie z kimś, kogo nie kochają.

Małżeństwo z miłości

Teraz M, jeśli twoje oczekiwania małżeństwa jest mieć towarzysza na całe życie – ktoś, kto będzie z tobą i dbać o ciebie, nawet gdy jesteś stary z białymi włosami – to 10 aspect wydaje się pasować do rachunku. Cytując cię, “on jest wiarygodny, opiekuńczy, spostrzegawczy”, nie wspominając, że wydaje się naprawdę cierpliwy i szczery, ponieważ nadal chce być z tobą, mimo że nie dzielisz się tymi samymi uczuciami do niego! Zakładając, że nic się nie zmienia po ślubie, wydaje się, że 10 side jest opiekunem.

Powiedzmy jednak, że twoje oczekiwania wobec małżeństwa są takie, że powinno ono opierać się na miłości. Nie wyobrażasz sobie bycia z kimś, kogo nie kochasz.

Jeśli tak, to mamy problem. Ponieważ nie tylko nie czujesz fizycznej zgodności z tym facetem, ale nie czujesz też emocjonalnej zgodności. Nie wspominając już, że powiedział, że nie wyobrażasz sobie o relacji obmałkowej z nim! Wszystko to wskazuje na bardzo fundamentalną kwestię i nie jestem pewien, czy powinieneś rozmawiać lub rozważać małżeństwo z nim, dopóki nie zostanie to rozwiązane.

Co się dzieje, gdy poślubić kogoś, kogo nie kochasz?

Więc zróbmy teraz trochę planowania scenariuszy, co jest również metodą #1 mojego artykułu Jak podejmować najtrudniejsze decyzje w życiu. Powiedzmy, że poślubić tego faceta, mimo że nie ma uczucia do niego. Dwa możliwe scenariusze mogą się zdarzyć.

Pierwszy scenariusz jest taki, że wszystko dzieje się tak, jak masz nadzieję. Traktuje cię bardzo dobrze po ślubie i jest dokładnie człowiekiem, którym był przed ślubem, jeśli nie więcej. Nadal jest odpowiedzialny, opiekuńczy, spostrzegawczy, a co najważniejsze, kochający. Poznajesz go bardziej jako swojego męża i zaczynasz go widzieć w sposób, którego nigdy wcześniej nie miałeś.

Wzruszony jego miłości do ciebie i pod wrażeniem człowieka, że jest, zaczynasz spadać na niego. Ponieważ oboje jesteście teraz zakochani, wasz issue bezmiłego małżeństwa został rozwiązany.

Drugi scenariusz zakłada, że Nie upadek na niego pomimo jego wysiłków. Spróbuj, jak możesz, po prostu nie masz do niego uczuć, a uczucia nie mogą być wymuszone na koniec dnia.

Co teraz robisz? Czy udajesz, że kochasz swojego teraz męża, aby go nie zawieść? Czy niech wie, że nadal go nie kochasz, ale nadal jest w małżeństwie z winy i strachu, jak nie chcesz stawić czoła luz ze strony rodziny i przyjaciół? Czy się z nim rozwieść i spróbować znaleźć miłość ponownie?

Głębokie implikacje

Oczywiście drugi scenariusz ma bardzo lepkie implikacje.

Rozwód nie jest tak proste, jak zerwanie z chłopcem / dziewczyną – istnieją postępowania sądowe, aby przejść przez, rodziny zaangażowane, i opłaty do zapłaty. Istnieją również warunki wstępne, które muszą być spełnione, zanim rozwód może być złożony.

Na przykład, w Singapurze małżeństwo musi być co najmniej trzy lata, zanim będzie można złożyć wniosek o rozwód, a nawet wtedy nie można złożyć rozwód na podstawie “różnic nie do pogodzenia” w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych. Musisz mieć dowód cudzołóstwa, oblubieńczy dezercji przez co najmniej dwa lata, nieuzasadnione zachowanie, lub co najmniej 3 lata fizycznej separacji z małżonkiem, zanim masz jakiekolwiek podstawy do złożenia wniosku o rozwód. W niektórych krajach rozwód może być niemożliwy, ponieważ prawo ma na celu utrzymywanie małżeństw razem, nawet jeśli osoby nie są już razem szczęśliwe.

Długość mądry, postępowanie rozwodowe nie tylko się z dnia na dzień – mogą rozciągać się na dłuższą chwilę, począwszy od sześciu miesięcy do ponad roku. To nawet nie mówi o emocjonalnym drenażu, który dzieje się z takimi postępowaniami.

Powiedzmy, że nie rozwodzisz się i chcesz pozostać w tym małżeństwie. Następnie pojawiają się pytania:

  • Czy będziesz szczęśliwy w tym jednostronnym małżeństwie?
  • Czy zdradzisz siebie?
  • Czy myślisz “co jeśli” co drugi dzień?
  • Czy czujesz żal z poślubienia tego faceta wtedy?
  • Czy twój mąż poczuje jakieś urazy lub boli?
  • Nawet jeśli nie, będzie można być uczciwym dla niego, poślubiając go, gdy go nie kochasz – choć (przypuszczam), że jest w porządku z nim?

Tyle pytań, ale nie ma prostych odpowiedzi. Na pewno nie będzie to łatwa sytuacja do przepracowynia. Będziesz uwięziony w lochu, który stworzyłeś dla siebie, bez wyjścia, ale kontynuować. Będziesz musiał nadal żyć w tym małżeństwie z człowiekiem, którego nie kochasz — do końca życia.

Przyszłość jeszcze przed nami

Wspaniałą rzeczą jest to, że scenariusz A lub B jeszcze się nie wydarzył. Jesteś tu w chwili obecnej i jeszcze poślubić faceta. Jest jeszcze szansa, aby dokładnie nad tym przemyśleć i podjąć świadomą decyzję.

Uważam, że największym powodem, dla którego masz 10 dylemat teraz, M, dlatego, że nie jesteś pewien, czy kiedykolwiek spotkasz idealnego faceta dla Ciebie. Głęboko w dół, można poczuć, że jeśli zdasz na tę szansę poślubić tego faceta, może również nigdy nie spotkać kogoś innego, że zbliża. Co bym wtedy zrobił? można się zastanawiać.

Nie mogę powiedzieć, czy spotkasz swój idealny mecz, czy nie, M. Co wiem jest to: Kiedy zgadzasz się poślubić kogoś, powinieneś to robić, ponieważ naprawdę chcesz go poślubić i dlatego, że jest to facet, z którym chcesz spędzić resztę swojego życia. Nie powinieneś rozważać małżeństwa, ponieważ boisz się alternatywy – będąc sam, nie będąc w stanie znaleźć swojego idealnego faceta i nie mając nikogo, kto zajmie się tobą do końca życia. Aby to zrobić, byłoby podjęcie decyzji z nastawienia oparte na strachu, niedobór, a decyzje potwierdzone z tego myślenia rzadko mają pozytywny wynik.

Wiem też, że to nigdy nie jest mądre posunięcie, aby poślubić w nadziei lub oczekiwania, że coś innego się stanie, co w tym przypadku jest miłość. To dlatego, że jeśli to, czego się spodziewasz, nigdy się nie wydarzy, to co zamierzasz zrobić? Czy zamierzasz zaprzeczyć, że małżeństwo kiedykolwiek się stało? Czy zamierzasz wrócić na śluby, które złożyłeś w dniu ślubu? Czy zamierzasz zawieść drugą osobę?

Moja rada: Trzymaj to

Małżeństwo jest poważnym zobowiązaniem na całe życie, M. Nie tylko jest to dla ciebie poważne, ale także wiąże się z innymi i głęboko wpływa na ich życie.

Moja rekomendacja jest wstrzymanie podejmowania decyzji i dać relacji więcej czasu, aby grać. Może to być trzy miesiące, sześć miesięcy, a nawet rok – niezależnie od tego, jak długo trzeba uzyskać jednoznaczną odpowiedź.

  • Jeśli zdasz sobie sprawę, że on jest dla Ciebie po X ilość czasu, to można zgodzić się na jego propozycję i wziąć ślub.
  • Jeśli zdasz sobie sprawę, że na pewno Nie jeden dla ciebie, to oboje możecie iść swoimi odrębnymi drogami. Nie ma tu prawdziwej straty, z wyjątkiem czasu X zainwestowanego w związek – nawet wtedy, tym razem nie porównuje się do potencjalnie podejmowania przez całe życie zobowiązanie, że będzie żałować.
  • Jeśli po długim czasie jesteś jeszcze niezdecydowany, to może on nie jest tym… na razie. Jeśli miłość może kwitnąć, to rozkwitłaby dawno temu. Nie musisz czekać na dwa, trzy, a nawet pięć lat, aby zdecydować, czy ktoś jest jednym. Jeśli coś dramatycznie się nie zmieni w tobie, nim lub między tobą a nim, są szanse, że twoje uczucia pozostaną takie exact bez względu na to, jak długo czekasz.

Jeśli jest dobrym i wyrozumiałym człowiekiem, który mówisz, że jest, to jestem pewien, że będzie w porządku czekając na chwilę, aby ocenić i uzupełnić swój umysł na temat relacji. Jeśli da ci oś czasu i ultimatum (np. jeśli nadal nie masz odpowiedzi, to obawiam się, że musielibyśmy się rozstać”), to prawdopodobnie nie jest facetem dla Ciebie.

Jeśli ten związek nie wyszło, to może to oznaczać powrót do pola randkowego. Jasne, randki mogą być czasami frustrujące. Stara się poznać nowych ludzi i znaleźć swój właściwy mecz może być drenażu zbyt. Ale gwarantuję wam, że nic nigdy nie będzie tak przerażające, paraliżujące serce, opróżnianie i nieszczęśliwy jak tkwi w małżeństwie z kimś, kogo nie kochasz.

To wszystko, co mam do powiedzenia M. Mam nadzieję, że znajdziesz 10 publish przydatne. Daj nam znać swój wybór i jak wszystko działa dla Ciebie. ♥

Podobne artykuły na temat randek:

Dla tych z Was w obliczu trudnych decyzji, takich jak M, 10 article pomoże: Jak zrobić najtrudniejsze decyzje w życiu: 3 przydatne metody podejmowania decyzji, aby rozwiązać bieżące dylematy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHistoria Tiny Frog – Osobista doskonałość
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.