Stresuje się gdy widzę atrakcyjnego faceta / kobietę.

0
402
Jamie Dornan jako Christian Grey

(Zdjęcie: Common Studios / Amusement Weekly)

“Cześć Celes, czytałem twój website od 2 lat temu. Twoje wskazówki są niesamowite i bardzo mi pomogły. Jest jeden difficulty o mnie, że nie czytałem w żadnym artykule na PE lub innej stronie.

To wstyd przyznać. Ilekroć widzę przystojnego mężczyznę, czuję, że powinien mnie lubić i zakochać się we mnie. Czuję się okropnie myśleć w 10 sposób. Nie robię nic, aby zaimponować facetowi, bo wiem, że jest źle. Mam chłopaka i chcę z nim mieszkać.

Nie chcę być dotknięty przez przystojnych mężczyzn. Nie chcę, aby takie uczucia istniały. Co mam zrobić?” — Kristi

Trouble Kristi rodzi bardzo interesujące pytanie dla nas wszystkich, które jest: Dlaczego niektórzy z nas czują się zdenerwowani lub zachowują się zupełnie inaczej, kiedy widzimy przystojnych mężczyzn i piękne kobiety?

Wyobraź sobie to: Idziesz na imprezę i widzisz kogoś przystojnego. Zaczynasz czuć się nerwowy, w przeciwieństwie do siebie. Kontemplujesz mówienie do niego. Dla facetów, może masz spocone dłonie. Dla dziewczyn, może grasz coy i nadzieję, że facet przychodzi do rozmowy z tobą.

Dlaczego? Dlaczego twoje zachowanie zmienia się w zależności od wyglądu danej osoby? I nie musi być w otoczeniu partii zbyt. Może być wszędzie, w pracy, podczas spotkania z kimś nowym, gdy wybiera się na randkę w ciemno itp. Być może widzisz kogoś przystojnego i denerwujesz się, ekscytujesz. W przypadku Kristi, ona jest zniesmiona przez te uczucia, a ona nie chce ich.

Prawda o pięknie

Aby zrozumieć, dlaczego takie uczucia są wyzwalane, musimy najpierw zrozumieć podstawową prawdę otaczającą piękno.

Rzeczywistość jest taka, że każdy jest piękny. Nie mniej lub bardziej piękne, ale równie piękne. To jest coś, co już tutaj podzieliłem. Jesteś piękna na swój sposób. Jestem piękna na swój sposób. Wszyscy jesteśmy wyjątkowo i równie piękne, nie więcej niż inne.

Niestety, ta wiadomość jest sprzeczna ze wszystkim, czego się uczysz w dzisiejszym świecie. Podstawowym przesłaniem otaczającym piękno dzisiaj jest to, że niektórzy ludzie są piękniejsze niż inne, a niektóre wygląda są bardziej atrakcyjne niż inne. Jeśli nie wyglądasz w określony sposób, jesteś uważany za brzydki i nieatrakcyjny, i powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby zmienić swój wygląd, aby pasował do formy piękna. Dlaczego?

Głębokie spojrzenie na historię piękna mówi nam, że ideały piękna historycznie rozpoczął jako sposób na oddzielenie have i nie mają. Kiedy prześledziesz ewolucję standardów piękna w czasie, zobaczysz, że

  • Bycie ważkim kiedyś uważanym za atrakcyjne w epoce renesansu, ponieważ w tamtych czasach brakowało jedzenia i tylko bogaci mieli mnóstwo jedzenia.[1][2]
  • Następnie chudy stał się postrzegany jako bardzo atrakcyjny, gdy jedzenie stało się obfite i powszechnie dostępne. Jak wszyscy zaczęli przybierać na wadze, a ludzie stali się wykształceni na temat ich zdrowia i diety, jest chudy stał się postrzegany jako złoty conventional.[3]
  • W 1800 roku, bardzo blada skóra była postrzegana jako piękna, ponieważ tylko bogaci mogli sobie pozwolić na to, aby nie pracować i trzymać się z dala od słońca. Blada skóra była związana z arystokratami.
  • Ale kiedy gruźlica staje się drugą najczęstszą przyczyną śmierci w United states of america w 1900 roku, a lekarze w Europie i Ameryce zaczęli przepisywać opalanie się na gruźlicę, bogaci ludzie przybywali do kurortów do opalania. Opalona skóra stała się teraz postrzegana jako piękna na Zachodzie.[4][5]
  • W starożytnych Chinach małe stopy stały się symbolem piękna jako jedyne kobiety, które boleśnie mogły związać nogi, aby utrzymać je małe, pochodziły z zamożnych rodzin, ponieważ nie musiały pracować na polach.[6]
  • Zachodnie cechy, takie jak wysoki mostek nosowy, głęboko osadzone oczy, jasną skórę i cechy kątowe są ogólnie uważane za bardziej “piękne” w krajach azjatyckich, i widać tę linię myślenia przenikniętą w wielu reklamach w mediach tutaj. Jest to częściowo dlatego, że wiele krajów azjatyckich były pod rządami kolonialnymi (Filipiny był pod hiszpańskiej kolonizacji przez prawie 400 lat, na przykład), co stworzyło głęboko osadzoną mentalność białej wyższości, a stowarzyszenie, że kaukaski jak cechy są “lepsze” i “piękniejsze”. Nigdy nie znajdziesz osoby mówiącej, że ponieważ kondycjonowanie istnieje na bardzo niejawnym poziomie, ale bardziej w postaci “Takie cechy są piękniejsze, a ja jestem tak zazdrosny, że [Caucasians] mieć je, ale nie my [Asians].”

Jak widać, standardy urody były historycznie stosowane do differentiajedna grupa z drugiej. Atrybuty zamożnych będą wykorzystywane jako punkt wyjścia dla tego, co było uważane za piękne wtedy. Cechy uważane za piękne zmienią się w czasie, w oparciu o to, co było związane z bogatymi. Miało to na celu sito “elity” i “bardziej godne” od reszty.

Jak to odnosi się do lęku wokół atrakcyjnych ludzi

Oczywiście ta segmentacja jest wadliwa i nieprawdziwa. To, czy dana osoba rodzi się z cechami XYZ, nie ma wpływu na ich piękno ani wartość. Każdy wygląd jest piękny, a wartość i wartość danej osoby jest o wiele bardziej złożona niż tylko coś zdefiniowanego w oparciu o to, jak dobrze dana osoba dostosowuje się do wyglądu piękna – a ten wygląd piękna jest z kolei definiowany w oparciu o czynniki społeczno-ekonomiczne, które są poza kontrolą danej osoby.

To prowadzi mnie do mojego głównego punktu. Jeśli czujesz się nerwowy wokół atrakcyjnych ludzi, lub czujesz się negatywnie wpływ przystojnych mężczyzn (lub pięknych kobiet), takich jak Kristi, to sprowadza się do podstawowych skojarzeń z atrakcyjnymi ludźmi.

Powiedzmy, że czujesz się zdenerwowany wokół pięknych kobiet. Kiedy zagłębiasz się w tę nerwowość, być może postrzegasz piękne kobiety jako lepsze, bardziej godne niż inne kobiety. Atrakcyjne kobiety są poszukiwane przez innych mężczyzn, a oni zwracają głowy i są pożądane przez wielu. To sprawia, że czujesz się gorszy, ponieważ martwisz się, że jeśli jesteś odrzucony lub spurned przez atrakcyjną kobietę, będziesz postrzegany jako kiepski i niepożądane. Oczywiście nie jest to prawda, ale twoje podświadome przekonania są takie.

Albo powiedzmy, że czujesz się zdenerwowany wokół przystojnych mężczyzn i często chcesz, aby każdy przystojny człowiek, którego spotkasz, zauważy cię i zakochasz się w tobie. Dlaczego? Dlaczego przystojni mężczyźni sprawiają, że czujesz się w ten sposób, ale nie “zwykłych” mężczyzn? Kiedy zagłębiasz się w to uczucie, to dlatego, że postrzegasz przystojnych mężczyzn jako “lepszych” niż innych ze względu na ich dobry wygląd. Dziewczyny swoon nad nimi ludzie uważają je wysoko ze względu na ich wygląd. Są przedmiotem uwagi i sympatii innych kobiet (a nawet mężczyzn). Jeśli przystojny mężczyzna zakochuje się w tobie, oznacza to, że jesteś pożądany, szanowany, “widziany”.

I dlaczego miałoby to mieć znaczenie? Ponieważ czasami czujesz się “niewidzialny” w swoim życiu. Chcesz, abyś mógł być “widziany”, rozpoznawany, szanowany. A uwaga kogoś, kto jest widoczny, pożądany i szanowany sprawi, że poczujesz się w 10 sposób.

W obu przypadkach, jest odpowiedź na wniosek o afirmację od atrakcyjnej osoby? Oczywiście, że nie. Dla niektórych ludzi jest to, i spędzają całe życie goni po uczuciach tak i tak atrakcyjnych ludzi, nigdy nie wiedząc, jak osobowość i prawdziwe ja osoby, którą są zakochani. Prawdziwą odpowiedzią jest zrozumienie twoich historii otaczających atrakcyjnych ludzi i zajęcie się wewnętrznymi pustkami wyzwalającymi te uczucia. Ponieważ to twoje historie otaczające piękno i siebie, że reagujesz na, a nie rzekomych atrakcyjnych ludzi.

Na przykład, jeśli nie czujesz się “widziany” w swoim życiu, zrozum dlaczego. Może nie wiesz, kim jesteś i jakie jest twoje miejsce na tym świecie. Czujesz, że podążasz trajektorią w swoim życiu, której tak naprawdę nie ustawiłeś dla siebie. Odkrywanie swojego wewnętrznego ja i odkrywanie celu życiowego i wartości to dobry początek. My Stay a Superior Everyday living in 30 Times Application to świetny plan kickstarterowy, który zachęci Cię do idealnego życia.

Albo powiedzmy, że czujesz się nisko w własnej wartości. Zrozumieć, dlaczego masz niską samoowartości. Być może nigdy nie uczono cię rozwijać swojej własnej wartości, ale patrzeć na uczucia innych, swój standing i swoje osiągnięcia jako sposób na potwierdzenie swojej tożsamości. Atrakcyjna kobieta jest jak walidator twojej wartości, ponieważ jest uznawana za godną przez innych. Oczywiście nie jest to prawdą, ponieważ twoja wartość nie jest określona przez innych, ale przez siebie. Przeczytaj, jak być najbardziej pewną siebie osobą na świecie

To jest taka sama dla każdej luki lub niedoboru czujesz w obecności atrakcyjnych ludzi. Jeśli atrakcyjna osoba sprawia, że czujesz się negatywnie, nerwowo, a nawet nieatrakcyjna, zrozum dlaczego. Zagłębić się w to uczucie. Zwykle to z powodu niezdrowego przekonania masz wokół atrakcyjnych ludzi – być może, że są one lepsze, lepsze, bardziej godne, bardziej pożądane, itp – co nie jest prawdą. Twoja nerwowość odzwierciedla uczucie niedoboru w twoim życiu. Zrozumienie go i zajęcie się nim od wewnątrz, pomoże Ci usunąć to niekończące się uczucie push-pull, które masz podczas spotkania z takimi ludźmi.

Endnote

W końcu twoim celem jest poczucie neutralności podczas spotkania z “atrakcyjnymi ludźmi”, tak jak w przypadku każdej innej osoby. A raczej, aby czuć się podekscytowany spotkaniem z nimi tylko dlatego, że jesteś podekscytowany, aby poznać kogoś nowego. Chcesz połączyć się z ludźmi autentycznie, jak sami. Aby zobaczyć kogoś, kto nie są a single oparte na fantazji lub uwarunkowaniach. Mimo, że większość społeczeństwa patrzeć na ludzi z przyciemniane okulary w oparciu o to, jak pasują do formy piękna, ci ludzie również zmagają się z thrust-pull uczucia zauroczenie i projekcje wokół atrakcyjnych / “nie-atrakcyjnych” ludzi. W końcu po prostu żyją we własnych projekcjach umysłowych.

Kiedy czujesz się podekscytowany, szczęśliwy lub nerwowy, gdy widzisz kogoś, uczucia te powinny pochodzić z osobistego związku z nim i prawdziwego zainteresowania nim, a nie w oparciu o prognozy w twoim umyśle. To jest, gdy widzisz kogoś, kto on / ona naprawdę jest, a nie to, co myślisz, że on / ona jest. 🙂

Nareszcie, pamiętaj, że każdy wygląd jest piękny, równie piękny. Nauczyłeś się postrzegać konwencjonalnie przystojnych mężczyzn i piękne kobiety jako atrakcyjne, a oni są rzeczywiście atrakcyjnymi ludźmi. Następnym krokiem jest, aby otworzyć oczy, aby zobaczyć inne wygląda tak piękne też – ponieważ są one tak piękne, jak konwencjonalnie atrakcyjnych ludzi widać. Kiedy to zrobisz, zobaczysz, że każdy jest wyjątkowy, inny I tak samo piękne, a może to, kiedy czujesz się nerwowy / podekscytowany spotkania wszystkich – bo jesteś naprawdę podekscytowany, aby poznać je i ich historię, tak samo czuję się, gdy spotykam wszystkich w moim życiu. 🙂

Aby uzyskać więcej informacji:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻeglarskie wycieczki do Sweep Your Love Away
Następny artykułCo zrobić jeśli brakuje nam iskry?
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.