Święta? Oto co musisz wiedzieć.

0
99
Rozwód i niezaspokojone oczekiwania. - Przetrwanie twojego splitu

Cóż, Święto Dziękczynienia jest zrobione i przeżyliśmy Czarny Piątek.

Ale nie jesteśmy jeszcze przez otchłań wakacje.

Co oznacza, że najprawdopodobniej będziemy bać się stresu, szaleństwa i wizji doskonałości popchnął nasze gardła.

Dla wielu z nas święta mogą czuć się mroczne, samotne i stresujące , zwłaszcza jeśli przechodzimy lub wracamy do zdrowia po rozwodzie. I zamiast czekać na piękne dekoracje, zapach pieczenia ciast i pieśni świąteczne w radiu, zamiast tego możemy czuć się wywołane przez smutek.

Więc w tym tygodniu, chciałem dać wam kilka wskazówek do zapamiętania, jak poruszać się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Być może przechodzisz przez rozwód lub wyzdrowienie po rozwodzie już teraz, ale to nie znaczy, że 10 sezon musi sprawić, że poczujesz się gorzej.  Przejście od rozwodu i naszego życia nie oznacza, że nie możemy cieszyć się wakacjami. W rzeczywistości, możemy nawet uczynić je lepszymi niż wcześniej, kiedy pamiętamy o następujących.

Zarządzaj oczekiwaniami, ale zachowaj optymizm.

Od lat jesteśmy zasypyni ludźmi, którzy mówią nam, jak powinny być święta. To może być z oglądania niemożliwie wystawił posiłki na pokazach gotowania. Może to być ze zdjęć, które widzimy w mediach z doskonałych wakacji, lub od członków rodziny, którzy mówią “ale zawsze robiliśmy to w 10 sposób”. Nauczono nas robić, co wszyscy chcą robić. Często nigdy nie nauczyliśmy się wyobrażać sobie, jak chcemy, aby wakacje były dla nas samych.

Nic więc dziwnego, że czujemy się samotni lub zestresowani, kiedy spędzamy wakacje w spokoju!

Te nierealistyczne oczekiwania dotyczące doskonałych wakacji i dogadywać się rodzin uwarunkowały nas, abyśmy czuli się tak, jakbyśmy nie spełniali tych standardów. Czujemy, że się mylimy i że nie obchodzimy świąt “we właściwy sposób”.

Pracowałeś zbyt ciężko przez lata i zasługują na więcej niż się wciągnąć w myśl, że robisz wakacje źle. W tym roku nadszedł czas, aby wyobrazić sobie, co oznacza dla Ciebie najlepszy sezon wakacyjny, niezależnie od tego, gdzie jesteś w swoim życiu.

Jeśli jesteś sam, nadal jesteś godzien świętowania sezonu w dowolny sposób. Zmiana sytuacji rodzinnej nie oznacza, że jesteś skazany na złe samopoczucie. Oznacza to po prostu, że masz teraz możliwość decydowania, jak chcesz, aby wakacje były, niezależnie od tego, co ktoś myśli.

Twoja selektywna pamięć może być twoim najgorszym wrogiem.

Kiedy jesteśmy sami, mamy tendencję do myślenia o czasach, kiedy rodzina była razem, kiedy małżeństwo było silne, a kiedy święta były “idealne”. Wszyscy jesteśmy winni pamiętania o naszych ostatnich wakacjach, kiedy byliśmy jeszcze małżeństwem jako doskonałe. Łatwo wpaść w tę pułapkę, gdy jesteśmy rozwiedzeni. Ale to, o czym zapominamy, to wszystkie rzeczy, które nie były świetne podczas wakacji, kiedy byliśmy małżeństwem. Kiedy zamykamy te niedoskonałe wspomnienia z rodzinnych wakacji, podświadomie przygotowujemy się na porażkę. Trzymamy nasz obecny nastrój wakacje do niemożliwego ideału selektywnych wspomnień, które mogą nie być poprawne. Robimy to, gdy czujemy się w dół, starając się wyobrazić sobie szczęśliwszy czas.

10 sposób myślenia nie służy wam, ponieważ trzymasz się ideału, którego nie da się osiągnąć. Czujesz się winny lub oburzony lub tęsknota za przeszłością nie będzie ci służyć w tym sezonie świątecznym. Jedynym sposobem, aby rozpocząć kochać święta ponownie jest odzyskać dla siebie … Nwo.

Jak rzeczywiście objąć sezon zamiast bać się go.

Podczas wakacji, zwłaszcza w czasach, kiedy byłeś żonaty lub wychowywał rodzinę, prawdopodobnie tak bardzo wpadłeś w próby zadowolenia innych. Prawie na pewno starałeś się uczynić rzeczy tak doskonałe, że nigdy nie wziąłeś czasu dla siebie.

Ale z widokiem na własne potrzeby zatrzymuje się teraz.

To święto, zwłaszcza jeśli spędzasz go samodzielnie i martwisz się o samotność, daje wyjątkowy prezent. W tym sezonie możesz zadać sobie pytanie i zrobić coś dla siebie, czego być może nigdy wcześniej nie miałeś okazji zrobić. Możesz wybrać sezon dla siebie.

Pierwsze kroki do nauki kochać święta ponownie rozpocząć tutaj. Świętowanie cię w tym rozdziale swojego życia zaczyna się od odpowiedzi na następujące pytania. Zadaj sobie pytanie:

Co naprawdę chcesz zrobić?

Co da Ci radość w tym sezonie świątecznym?

Jakie kroki podejmiesz, aby się tam dostać?

To wszystko, co musisz zadać sobie pytanie. Odpowiedzi te nie muszą być skomplikowane. Nie musisz wydawać na nie dużo pieniędzy.

Teraz jest twoja szansa, aby odzyskać święta.

Otrząsając się z samotności i odzyskanie wakacji jest o dbanie o swojesiebie na zmianę. Jest to rok, w którego możesz powiedzieć “nie” rzeczom z minionych wakacji, które nie cieszyły się stresem, takim jak podróżowanie, widzenie toksycznych członków rodziny, wydawanie zbyt dużo pieniędzy.

Jest to również rok, w którym można wybrać tradycje, które kochasz i wyrzucić resztę. Jest to rok, w który możesz określić, co dla ciebie oznacza radosny sezon i wybrać, jak chcesz świętować.

I nauka miłości wakacje ponownie, nawet jeśli jesteś rozwiedziony, zaczyna się od kopania tych nierealistycznych oczekiwań do krawężnika i ignorując selektywną pamięć, która gra sztuczki na ciebie.

Te nowe kilka tygodni może być sezon, że w końcu uznają, że zasługujesz na radość wakacje.  I masz prawo to definiować na własnych warunkach. Czy przyjmiesz 10 prezent?

Submit Podkreślając o święta? Below’ co musisz wiedzieć. pojawił się po raz pierwszy na Surviving Your Break up.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł11 Noworoczne postanowienia dla par
Następny artykułPoczucie własnej wartości – jak przetrwać?
Karolina
Mam na imię Karolina i mam 27 lat. Z zawodu jestem fryzjerką i co dzień słyszę wiele historii od ludzi. Zawód fryzjera to też moje hobby. Dużo rozmawiam i poznaję ciekawych ludzi.