Wygląd czy jest ważny?

0
99
Facet uśmiechając się na randce, w barze; Widuje się

“Cześć Celes, czytałem twoją bratnią duszę serii o tym, jak poznałeś Kena. Czy mogę zadać ci pytanie: Czy ożeniłbyś się z nim, gdybyś nie był fizycznie przyciągany do niego? Osobiście spotkałem dobre / nice / okay facetów, którzy wyrazili swoje zainteresowanie, ale odrzuciłem je, jak nie byłem fizycznie przyciąga do nich.

Moje kluczowe pytanie brzmi: co zrobić, jeśli tylko jak czyjś charakter, ale nie czujesz fizycznej atrakcyjności do niego? Czy małżeństwo wymaga fizycznej atrakcyjności, czy też powinien być porzucony wygląd? Z góry dzięki i naprawdę nadzieję, że można odpowiedzieć na to pytanie. Patrzę na ciebie jako wzór do naśladowania. 🙂 ” – Rachel

Czy kiedykolwiek myślałeś, czy wygląd jest ważny w decyzji małżeństwa? Jak wysoko powinieneś cenić, wybierając partnera życiowego? Czytelnik Rachel niedawno wysłane w tym pytaniu i myślałem, aby odpowiedzieć za pośrednictwem blogu.

Małżeństwo to bardzo osobista decyzja. Niektórzy wolą partnerów, którzy są bardzo przystojni, podczas gdy niektórzy nie. Niektórzy lubią swoich partnerów, aby być pełniejsze, podczas gdy niektórzy wolą swoich partnerów chudy. Dodajmy do tego, że piękno jest subiektywne, niemożliwe staje się udzielenie temu pytaniu jednoznacznej odpowiedzi.

Ale jeśli poprosisz mnie o moją opinię, IMO, wygląda, w wspanialszym schemacie rzeczy, powinny być kryterium wtórnym. To dlatego, że wygląd jest tymczasowy, podczas gdy nasz umysł i dusza, są wieczne.

Moje doświadczenie

Do tej pory większość z was wiedziałaby, jak poznałam mojego męża Kena; jeśli nie można przeczytać mój bratnią duszę serii, gdzie szczegółowo naszą podróż od tego, jak spotkaliśmy się, jak wiedziałem, że jest jednym.

Więc kiedy po raz pierwszy spotkałem go w szkole, myślałem, że jest bardzo przystojny. Później dowiedziałem się, że był zwiadowcą być w konkursie manhunt kampusu. Wysoki, dobrze zbudowany i przystojny, był dla mnie jak “spełnienie marzeń”, choć nigdy nie szukałem kogoś przystojnego. Jako dziewczyna, która była wtedy bardzo samozapładna, nie myślałam o sobie, aby myśleć, że kiedykolwiek będę miała “szansę” z kimś o tak dobrym wyglądzie.

Kiedy ponownie zapoznaliśmy się dziewięć lat później, nadal wyglądał dobrze, choć w wieku, jak palił i pił tak dużo w poprzednich latach. Od tego czasu odwrócił szkody, wygląda mądry, po rzuceniu palenia i picia. A potem, kiedy przyszło do oceny naszej zgodności w innych dziedzinach, okazało się, że jest moim idealnym dopasowaniem, więc stało się nie myślenia, że on jest dla mnie.

Wypadanie włosów mojego męża

Teraz chodzi o to, że Ken cierpi na poważne wypadanie włosów. (Nie mówiłem o tym wcześniej, ponieważ nie sądziłem, że to moja rzecz do powiedzenia, ale sprawdziłem z nim i mówi, że mogę napisać, co chcę.) Ken ma przedwczesne wypadanie włosów typu męskiego, stan, w którym mężczyźni i kobiety tracą włosy w skroniach i / lub górnej części skóry głowy. Przyczyna nie jest znana – zabawnie jego tata ma 60 lat i ma mnóstwo włosów.

Teraz nie wiem, jak postrzegasz wypadanie włosów, ale w Singapurze, wypadanie włosów jest postrzegane jako rażąco nieatrakcyjne, haniebne i żenujące. Jeśli spojrzysz na starsze męskie gwiazdy w Singapurze w porównaniu do tych w Hollywood, przekonasz się, że męskie gwiazdy w Hollywood mają znacznie wyższe linie włosów (Leonardo Dicaprio, Nicholas Cage, Jude Law, Bill Murray) niż gwiazdy tutaj. Tutaj, w Singapurze, każdy mężczyzna sławna ma dużo włosów, nawet w ich 50s (Li Nanxing, Terence Cao, Thomas Ong, itp.), a ich grube włosy jest oczywiście z leczenia przeciw wypadaniu włosów, a nie naturalną rzeczą. Wielu męskich gwiazd jest tu również ambasadorami firm zajmujących się wypadaniami włosów.

Dodaj do tego, że wiele firm leczenia wypadania włosów tutaj wydać mnóstwo pieniędzy wybuchowych ich reklamy i stworzyć wiele wstydu i negatywności wokół wypadania włosów, to utrwala ideę, że wypadanie włosów jest niedopuszczalne, haniebne i obrzydliwe. Wśród ogółu społeczeństwa, ludzie na ogół czują, że jeśli tracisz włosy trzeba naprawić to jak najszybciej, nawet jeśli trzeba wydać mnóstwo pieniędzy.

Dla Kena problemem nie było tylko to, że tracił włosy, ale to tracił go w młodym wieku. Male-pattern wypadanie włosów uderza 70% mężczyzn w pewnym momencie w ich życiu, ale dla niego, zaczęło się w połowie lat 20-tych i dostał naprawdę źle w jego późnych 20-tych. W tym czasie miał 30 lat, stracił ponad połowę włosów na skórze głowy. Jego linia włosów miała wyraźny kształt “M”, a reszta jego włosów była bardzo cienka.

Skala wypadania włosów typu męskiego

Skala wypadania włosów typu męskiego. Linia włosów Kena w latach 20-tych znajdowała się gdzieś pomiędzy Pattern #2 klasa 5 i 6. (Zdjęcie © Alvi Armani)

Utrata tak dużo włosów tak szybko było naturalnie smutne doświadczenie dla niego. To nie było naturalne wypadanie włosów przez dziesięciolecia, ale szybkie wypadanie włosów w ciągu kilku lat. To sprawiło, że wyglądał o wiele starszy, jak człowiek w późnych latach 40-tych, a nie 29-30, który był jego prawdziwym wiekiem wtedy. Podczas gdy próbował wziąć jego wypadanie włosów do kroku początkowo, w końcu zobaczył lekarza, który przepisał mu lek. Ten lek wydawał się działać dobrze, jak jego włosy zaczęły odrastać, a do czasu, kiedy ponownie (miał 31 lat, a ja 28), miał odrastały większość jego włosy.

Co zrobić, jeśli Ken był łysy, kiedy go poznałem?

Teraz chodzi o to, co zrobić, jeśli jego włosy nigdy nie odrosły? Co zrobić, jeśli był prawie łysy, kiedy ponownie zapoznaliśmy? Czy chciałbym go? Czy uważałbym go za romantycznie? Czy ożeniłbym się z nim, cytując pytanie Rachel?

Po pierwsze, jest to dziwne pytanie do rozważenia, jak Ken jest moim mężem i jesteśmy małżeństwem od kilku lat. Widzę go jako kluczową część mojego życia, tak jak PE jest podstawową częścią tego, kim jestem, i nie ma znaczenia, czy ma jedną nić włosów, bez włosów, czy też miał zupełnie inną twarz – nadal bym go poślubić.

Ale jeśli mam sobie wyobrazić, że nie znam żadnej z tych rzeczy, to Jestem moim 28-letnim singlem, bez świadomości tego, przez co przeszliśmy, oraz że Ken i ja po prostu spotykamy się po raz pierwszy po latach, to powiedziałbym, że byłbym zszokowany początkowo.

  • Po pierwsze, znałem go już z powrotem, kiedy miał dużo włosów i wszystkich, więc zobaczyć go łysienie i patrząc tak różne po zaledwie kilku latach byłoby dość zaskakujące.
  • Po drugie, kiedy spotkasz perspektywę daty po raz pierwszy, ogólnie oczekujesz, że przynajmniej spojrzy na swój wiek, sans dobry wygląd lub inteligentny opatrunek. Już wiedziałem, że wygląd nie były tak ważne dla mnie w tym czasie, ale nie podświadomie oczekiwać, że moje daty będą przynajmniej patrzeć na ich wiek – plus-minus kilka lat. Ponieważ Ken będzie wyglądać bardziej jak miał 45 lat, a nie jego prawdziwy wiek 31 z tak dużo wypadanie włosów, to było coś, co będę musiał “normalizacji” pierwszy.

Nie sądzę jednak, aby zmieniło to wynik naszego związku. Dlaczego tak mówię?

Po pierwsze, powodem, dla którego mam razem z mężem nie jest ze względu na jego wygląd. To ze względu na jego życzliwość, otwartość, niezawodność i uczciwość. Pamiętam, że byłem pod wielkim wrażeniem go na początku, kiedy rozmawialiśmy, jak był tak bezinteresowny i dając. To, że okazał się bardzo inteligentny i świadomy, było dla mnie spełnieniem marzeń, więc kiedy przyszło do tego, czy go poślubić, było jasne, że on jest dla mnie. Być może jego wygląd mógł ułatwić nasze połączenie na początku, ponieważ posiadanie kogoś, kto wygląda atrakcyjnie dla Ciebie, naturalnie wzbudziłoby twoje zainteresowanie w romantyczny sposób, ale bez wszystkich jego innych cech nasza przyjaźń nigdy nie awansowałaby nigdzie w pobliżu poziomu związku.

Drugą i ważniejszą rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest coś, czego nauczam Dusza bratnia podróż, mój kurs na znalezienie miłości. Podczas Dusza bratnia podróż, Proszę moich uczestników, aby zastanowili się nad partnerem, jakiego chcieliby mieć, gdy mają 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 i 100 lat.

Wyobraźcie sobie siebie w tym indywidualnym wieku. Jakich cech szukalibyś w każdym wieku? A jakie są wspólne cechy, których szukalibyście u partnera w każdym wieku?

Para spotyka się w kawiarni

Czego szukasz w idealnym partnerem, gdy masz 30 lat?

Szczęśliwa para w średnim wieku

… jak o tym, kiedy masz 40 lat? … 50? … 60?

Starsza para, pocałunek

… lub gdy masz 70 lat? … 80? … 90? … lub 100?

Chociaż istnieją cechy, które mogą wydawać się ważne w poszczególnych fazach naszego życia – na przykład, wygląda prawdopodobnie rangi wyższe, gdy jesteśmy 20 lub 30 – są szanse, że istnieją cechy, które stale pojawiają się w każdej grupie wiekowej, takich jak empatia, niezawodność, opiekuńczość, i tak dalej. Są to prawdziwe cechy, na które należy zwrócić uwagę w partnerze życiowym, w porównaniu z cechami, które są dla Ciebie ważne tylko teraz. To dlatego, że ta ostatnia grupa jest przejściowa, ale pierwsza odzwierciedla twoje rzeczywiste potrzeby w partnerze.

Więc kiedy pomyślałem o tym pytaniu, zdałem sobie sprawę, że najważniejsze rzeczy dla mnie w partnerze, czy jestem 30, 40, 50, 60, 70, a nawet 100 są ktoś, kto jest (1) rodzaju i (2) zobowiązała się do jego wzrostu. Są to cechy, które mają dla mnie największe znaczenie i które staram się utrzymać, a tym samym cechy chciałbym, aby mój partner życiowy też miał.

Ken spotkał się z tym w każdy możliwy sposób, i po tym, jak się spotkaliśmy, sposób, w jaki zawsze będzie tam dla mnie, być cierpliwym i wspierającym wszystko, co mówię / robię, i być troskliwym, niezawodnym, otwartym i godnym zaufania w prawie wszystkim, co jasno dawało do zrozumienia, że jest to człowiek, z którym widzę siebie na całe życie. Że on jest dobry wyglądnd wszystko, co nie było nawet niejasne czynniki brane pod uwagę. Małżeństwo jest rzeczą przez całe życie i fizyczne wygląda znikną z czasem, tak jak gwiazdy przychodzą i odchodzą, gdy ich wygląd zanika. Będzie dzień, kiedy zarówno Ken i ja będziemy starzy i pomarszcowi, ale kim jest jako osoba? To jest to, z kim będę żyć na zawsze.

zaręczynowa sesja: odbicie w wodzie

Teraz powiedzieć, czy Ken były naprawdę brzydkie (zgodnie z definicją społeczeństwa) lub był poważnie łysienie, kiedy się spotkaliśmy. Być może będę się wahał, aby umówić się z nim początkowo ze strachu przed tym, jak inni mnie postrzegają. Miałem wtedy 28 lat i inni zazwyczaj oczekiwaliby, że powinienem umówić się z kimś, kto wyglądał na mój wiek. To, że mam publiczny profil ze względu na moją pracę, nie pomogło – wiele osób już sprawdzało, z kim umawiam się i czy ten facet będzie atrakcyjny (ponieważ jest to najbardziej od razu zauważalna część osoby).

Jednak, jak wchodziliśmy w interakcje bardziej jako przyjaciele, nieuchronnie czuję się bardziej uwagę na niego ze względu na siłę jego duszy, jego inteligencji i wszystkie inne jego wielkie cechy – życzliwość, współczucie, hojność, autentyczność, itp. Stopniowo byłem rozgrzany jego sercem i życzliwością, co mnie na początku dotknęło. Chciałbym zacząć widzieć, jak atrakcyjny jest jako osoba, z lub bez włosów, z lub bez konwencjonalnych dobry wygląd. Chciałbym zacząć zdawać sobie sprawę, że jest on rzeczywiście bardzo atrakcyjny sposób, w jaki jest i podziwiać jego cechy i szukać tego, co są. Chciałbym również zacząć zdawać sobie sprawę, że moje obawy były bardziej próżność napędzane obawy, ponoszone z życia w świecie materialnym, takich jak Singapur.

I jestem pewien, że i tak zacząłbym się w nim zakochać, tak jak w prawdziwym życiu.

Przyciąganie fizyczne

Facet uśmiechając się na randce, w barze

Aby ustawić rekord prosto, nie neguję roli przyciągania fizycznego w związku. Ważne jest, aby być fizycznie przyciąga do swojego partnera. Ważne jest, abyś uważał swojego partnera za atrakcyjnego, tak jak on. Jeśli nie, mogą być problemy później nie chce być fizycznie intymne z partnerem po ślubie, jest fizycznie odparty przez niego / jej, jak widać go / jej dzień po dniu, i tak dalej.

Jednak odkryłem, że początkowa atrakcyjność fizyczna jest zwykle wynikiem kondycjonowania od najmłodszych lat. Na przykład, być może uczono cię postrzegać X wyglądać jak piękny lub przystojny, a tym samym grawitować w kierunku facetów / dziewcząt, którzy wyglądają w ten sposób dorastania. Być może uczono cię postrzegać Y wyglądać jako atrakcyjne, a zatem gravitate do facetów / dziewcząt z Y wygląd.

Jeszcze przyciąganie fizyczne nie jest czymś osadzonym w kamieniu. Z mojego doświadczenia wynika, że przyciąganie fizyczne (lub nieprzychyw) w kierunku kogoś może z czasem się zmieniać, a zwykle jest formowane przez charakter, serce i duszę danej osoby.

Mam w różnych przypadkach znaleźć bardzo atrakcyjnych mężczyzn odrażające patrząc po odkryciu bardzo brzydką cechę o nich, takich jak ich jest bardzo materialistyczne, osądzające, lub fałszywe.

Mam (w przeszłości) również spotkał facetów, których czułem się całkowicie nieatrakcyjne, ale później wzrosła do ich polubić i rzeczywiście znaleźć je bardzo przystojny – bardziej niż konwencjonalnie atrakcyjnych facetów.

Oczywiście, te połączenia nie wyszły, i cieszę się, że nie, bo nigdy nie znalazłem mojej prawdziwej bratniej duszy inaczej.

Do Ciebie

Teraz rozumiem, że niektórzy z was mogą mieć preferencje dla określonego typu lub wyglądu i nie znajdziesz kogoś atrakcyjnego, chyba że pasuje do tego typu lub wyglądu. To jest całkowicie zrozumiałe.

Proszę tylko o to, aby jesteś bardziej otwarty w tym, jak postrzegasz czyjś wygląd. Piękno jest we wszystkich formach, kształtach, rozmiarach i kolorach, a powodem, dla którego postrzegamy kogoś jako atrakcyjnego lub nie od razu, jest to, jak zostaliśmy uwarunkowani, aby zobaczyć piękno. Jednakże, jeśli będziemy bardziej otwarci w jaki sposób postrzegamy piękno, jestem pewien, że zaczniemy widzieć piękno we wszystkich rodzajach wygląda: wysoki lub krótki, muskularny lub “chudy”, ostry podbródek lub okrągły podbródek, podwójne powieki lub mono powieki, wysoki nos lub okrągły nos, ostra twarz lub okrągła twarz.

Jeśli obecnie znasz kogoś, kto ma miłą osobowość, ale nie znajdziesz go / jej atrakcyjne, nie wykluczaj tego połączenia jeszcze. Oto co polecam:

  1. Poznaj go lepiej jako osobę. Wszystkie wielkie romantyczne połączenia mają tendencję do zaczynania jako przyjaźnie. W przeciwieństwie do oceniania tej osoby przez jego / jej patrzy na początku, proponuję spojrzeć na niego / jej jako tylko przyjaciel próbujesz poznać więcej pierwszy. W ten sposób możesz skupić się bardziej na połączeniu, w przeciwieństwie do skupiania się na jego wyglądzie. Poświęć trochę czasu, aby porozmawiać z nim / jej. Spędzaj czas jako przyjaciele. Poznaj go/jej better.
  2. Poproś go o grupowe wycieczki. Jeśli czujesz się niezręcznie wychodząc solo z osobą zbyt często, zaprosić go do grupowych wycieczki, gdzie oboje mogą spotkać innych ludzi podczas spędzania czasu razem w tym samym czasie. Pozwoli to zobaczyć inne aspekty go / jej też, jak on / ona wchodzi w interakcje z innymi ludźmi.
  3. Poznaj obszary podobieństwa. Czy masz jakieś wspólne interesy? Poznaj je. Jeśli masz jakieś nowe cele, działania, które chcesz zbadać, podziel się z nim i zaprosić go razem. Chcesz razem wykorzystać swoje podobieństwa i sprawdzić, czy istnieje potencjał, aby to połączenie poszło dalej.
  4. Poszerz swoją definicję piękna. Jak już wspomniałem, prawdziwe piękno jest we wszystkich formach, kształtach, rozmiarach i kolorach. Jeśli naprawdę nie uważasz tej osoby za atrakcyjną w Wszelki sposób, a następnie spróbować i zobaczyć osobę, dla kogo on / ona jest i jak on / ona wygląda, bez psychicznie benchmarking go do niektórych obrazów piękna. Jest piękno w każdej funkcji fizycznej i wygląd. Musimy tylko nauczyć się tego widzieć. Przeczytaj ten artykuł: Piękno jaźni
  5. Oceń swoje połączenie w czasie. Po pewnym czasie razem, ocenić połączenie. Czy widzisz potencjał do tego, aby rozwinąć, czy to jako przyjaźń lub romantyczny związek?Jeśli tak, to nadal pielęgnować go i zobaczyć, gdzie to idzie. Nie ma potrzeby umieszczania osi czasu, takich jak: “Mam zamiar odciąć tę osobę, jeśli nie czuję się przyciąga do niego w ciągu 3 miesięcy.” Nawet jeśli nie czujesz się przyciągany lub romantycznie zainteresowany tą osobą, trzymaj go jako przyjaciela. (Chyba że nie jesteś nawet zainteresowany, aby go / jej jako przyjaciela – to niech go . Wiele wspaniałych relacji rozwija się organicznie. Znam parę, która zakochała się w sobie dopiero po roku bycia dobrymi przyjaciółmi. Wcześniej zawsze wychodzili tylko jako przyjaciele, cieszyli się nawzajem i nigdy nie myśleli o sobie nawzajem jako o romantycznych perspektywach. W rzeczywistości były przeciwieństwem tego, czego szukali w romantycznym partnerze.

    Z drugiej strony, jeśli ta osoba nie jest nawet kompatybilny z tobą jako przyjacielem i nie jesteś zainteresowany, aby pozostać w kontakcie w ogóle, a następnie pozwolić mu odejść. Nie ma potrzeby, aby coś zmusić do tego. Potraktuj to jako niezbędny krok, aby przyciągnąć więcej właściwych ludzi do swojego życia.

Wszystkie 10 wskazówek w 10 krokach, aby przyciągnąć autentyczną miłość stosuje się. 🙂

Jeśli chodzi o Ken, jego wypadanie włosów powoli powrócił, jak zgodziliśmy się dla niego, aby przestać brać leki na wypadanie włosów. To dlatego, że nie sądzę, że to zdrowe do przyjmowania jakichkolwiek leków na bieżąco, zwłaszcza jeśli jest to dobrowolne vs jest medycznie wymagane. To nie ma znaczenia, jak łysienie jest po prostu inny wygląd, podobnie jak o dużo włosów jest inny wygląd. Tak czy inaczej, zawsze będzie dla mnie atrakcyjny. 🙂

Dużo miłości do podróży miłości, i daj mi znać, jak wszystko idzie! 🙂

Sprawdź też:

Zdjęcia: Randki, Młoda para, Para w średnim wieku, Starsza para, Facet w barze

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRomantyczne gesty
Następny artykułJak być asertywnym, nie będąc agresywnym
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.