Znajdź dobrą nowinę

0
84
Znajdź dobrą nowinę | LoveAndLifeToolBox (LoveAndLifeToolBox)

Dla tych, którzy czują się zasypyni złymi wiadomościami.  Rick Hanson, PhD omawia negatywności mózgu stronniczości i znaczenie jest w stanie rozpoznać pozytywne rzeczy też.

Dlaczego warto znaleźć dobrą wiadomość?

“Powiedz prawdę”. To podstawa nauki – i fundament zdrowych relacji, społeczności i krajów.

Ale prawda rzeczy jest skomplikowana. Aby uprościć, istnieje dobro rzeczy, które są przyjemne i pomocne, złe rzeczy, które są bolesne i szkodliwe, i neutralne rzeczy, które nie są ani.

Musimy uznać naprawdę złe wieści dla własnego dobra i dbać o innych. Ale musimy również rozpoznać dobrą nowinę: rzeczy, które są użyteczne, uspokajające, inspirujące, możliwości, rozwiązania itp.

Błąd negatywności mózgu

Niestety, mamy mózg, który zazwyczaj utrwala się na złe wieści i pędzle przeszłości dobre wieści. W ciągu 600 milionów lat ewolucji układu nerwowego, nasi przodkowie:

  • Musiałem uniknąć dwóch rodzajów błędów: (1) myśląc, że w krzakach jest tygrys, ale w rzeczywistości wszystko jest dobrze, lub (2) myśląc, że wszystko jest dobrze, podczas gdy w rzeczywistości jest tygrys, który ma zamiar rzucić. Jaki jest koszt pierwszego błędu? Po prostu niepotrzebne zmartwienie. Ale jaki jest potencjalny koszt drugiego błędu? Ulp, nie więcej błędów . . . Zawsze. Mamy więc mózg, który ma tendencję do popełniania pierwszego błędu raz po raz, aby uniknąć kiedykolwiek popełnienia drugiego.
  • Musiał dostać “marchewki”, takie jak jedzenie i unikać “kijów”, takich jak drapieżniki. Wyobraź sobie, że żyjesz z powrotem w epoce kamienia łupanym , a nawet w Parku Jurajskim. Jeśli nie dostaniesz marchewki dzisiaj, to jutro będziesz miał kolejną szansę. Ale jeśli nie uniknąć każdego kija dzisiaj, recreation over. W związku z tym, negatywne doświadczenia są szybko śledzone w pamięci – “raz spalone, dwa razy nieśmiały” – podczas gdy większość pozytywnych doświadczeń prześlizgnąć się przez mózg jak woda przez sito. W efekcie mózg jest jak rzep dla negatywnych doświadczeń, ale teflon dla pozytywnych.

W rezultacie rutynowo przeceniamy zagrożenia, nie doceniając możliwości i zasobów. Niektórzy ludzie mają “nastawienie optymizmu” w tym, co Powiedzieć. Ale w ich Działania, badania pokazują, że większość ludzi pracuje ciężej, aby uniknąć bólu niż czerpać przyjemność i pamiętać porażki i odrzucenia więcej niż sukcesy i życzliwość od innych. Jednym z rezultatów jest to, że media skupiają się na złych wiadomościach, ponieważ na to ludzie zwracają uwagę tak, powiedzenie w dziennikarstwie, “jeśli krwawi, to prowadzi.”

Życie w złym śnie

To tak, jakbyśmy żyli w subtelnym koszmarze, w którym cienie i zagrożenia są bliskie i intensywne, podczas gdy nasze zasoby i możliwości wydają się odległe i słabe. Uważamy, że marzenie jest prawdziwe, więc nie ma sensu próbować się z niego obudzić. Nasze przekonania w pułapkę marzeń nas jak bary niewidzialnej klatki.

Jak wielu nauczyło, uważam, że główną przyczyną cierpienia i krzywdy jest ignorancja, iluzja, nie widząc rzeczy, jakie są w rzeczywistości. Więc kiedy budzimy się i widzimy fakty i żyjemy w świetle, czujemy się znacznie swobodniej, bardziej swobodnie, wyraźniej o prawdziwych zagrożeniach i bardziej pewni siebie w radzeniu sobie z nimi.

Budząc się i widząc wyraźnie

Pamiętaj o czasie w swojej przeszłości, kiedy zdałeś sobie sprawę, że rzeczy nie były tak złe, jak myślałeś. Jak to było obudzić się w 10 sposób?

Na przykład, uznałem w moich dwudziestych, że jako dziecko się byłem prawdziwym frajerem – ale na pewno nie mięczak. To była dla mnie ogromna ulga.

W innych przykładach znam ludzi, którzy przyszli, aby to zobaczyć:

  • mogą być silne, a inni nadal ich
  • baw się bez brzęczenia z narkotykami lub alkoholem
  • większość innych osób nie dbała o swój wygląd
  • często mniej stoi na drodze naszych marzeń, niż nam się wydaje

Tak, czasami, kiedy się budzimy, to zła wiadomość, że nie rozpoznaliśmy. Być może zdajesz sobie sprawę, że trafiłeś w sufit w swojej pracy, albo byłeś zbyt zepsuty ze swoimi dziećmi lub przyjaciel nie jest godny zaufania w ważny sposób.

Życie w prawdzie oznacza wyraźne postrzeganie dobra i zła.

Ale ze względu na ewoluował błąd w mózgu, przez większość czasu, kiedy się budzimy, to naprawdę dobra wiadomość.

Jak?

Rozpoznaj złe wieści

Powtarzam, nic, co mówię tutaj, nie jest o pozytywnym myśleniu, patrzeniu na jasną stronę lub widzeniu przez różowe okulary. Musimy dostrzec realne zagrożenia, realne problemy na wszystkich szczeblach. Na przykład, jako osoba, musiałem zobaczyć, że muszę zwolnić niektóre jak się starzeję. Para może trzeba zobaczyć, że musi przestać się tak wciągnąć w okrągłe argumenty. Ludzkość musi się z recoże wysypisko 100 mln ton Dzień dwutlenku węgla do powietrza ma już katastrofalne skutki, które tylko gorzej dla naszych dzieci, i ich.

I – aby poradzić sobie z naprawdę złe wieści, to naprawdę pomaga rozpoznać dobrą nowinę, która jest również prawdą. Stawia to wyzwania w perspektywie, podkreśla zasoby i przywołuje pozytywne doświadczenia, które są główną podstawą do wzrostu wewnętrznych mocnych stron, takich jak ziarnistość, wdzięczność i współczucie.

Rozpoznać, kiedy nie ma tygrysa w krzakach – lub, że można sobie z tym poradzić

Zastanów się nad swoimi obawami. Szczególnie te codzienne, takie jak:

  • Jeśli powiem, jak naprawdę się czuję, ludzie mnie skrzywdzą lub zostawią.
  • Jeśli poproszę o podwyżkę, stracę pracę.
  • Jeśli szukam partnera, nikt mnie nie będzie chciał.

Ile z tych obaw jest rzeczywiście prawdziwych? Oto trzy naprawdę ważne pytania: Jakie są ich szanse? Gdyby rzeczywiście się wydarzyły, jak źle by to naprawdę się czuło? A jeśli nieprawdopodobne zdarzenie miało miejsce i jeśli czuł się naprawdę źle, jak byś sobie poradził?

Pomyśl o wielu rzeczach, które cię chronią i wspierają, od zamków po prawa, przyjaciół po ubezpieczenie zdrowotne. (Ponownie, chodzi o jasne widzenie, a nie o przeszacowanie zasobów w swoim życiu). W szczególności zastanów się nad wewnętrznymi atutami, które wykorzystałeś w trudnych czasach w przeszłości i które możesz wykorzystać, aby poradzić sobie z wyzwaniami dzisiaj.

Rozpoznawanie szans sprzedaży

Co zawsze chciałeś zrobić – ale powiedziałeś sobie, że jest poza zasięgiem?

Zadaj sobie pytanie, co by się stało, gdybyś zainwestował zaledwie 20 minut dziennie w medytację, ćwiczenia, lub w wspierającą rozmowę z przyjacielem lub partnerem – lub co by się stało, gdybyś zainwestował tylko godzinę dziennie we wszystkie trzy.

Co by się stało, gdybyś spędził pół godziny dziennie na jakimś projekcie, takim jak pisanie książki, kładenie podstaw dla zmiany kariery, nauka instrumentu muzycznego lub tworzenie sztuki – i czy te godziny mogą się sumować w ciągu jednego roku?

Rozpoznaj dobre wieści o sobie

Zastanów się nad jednymi z wielu sposobów, w jakie cię widziano, włączono, doceniałeś, polubienie lub kochałeś.

Pomyśl o ludziach, którzy widzieli prawdziwe ciebie – i nadal troszczył się o ciebie. Czy widzisz siebie jako inną osobę może . . . i rozpoznać dobre serce w tobie, szczere wysiłki, tęsknota za światem sprawiedliwego, talenty i umiejętności, intuicje i wyobraźnię, a wrodzona naturalna dobroć i mądrość w was – i wszyscy inni?

Kiedy się rozglądamy, sprawy mogą wydawać się przytłaczające, zwłaszcza na poziomie społeczeństwa i jego polityki. Łatwo zgubić się w bezradnym oburzeniu. Niewielu z nas ma prawo do dokonywania gruntownych zmian w kraju – ale Wszystkie z nas ma moc, aby robić coś każdego dnia, co sprawia, że życie trochę lepiej dla tych, którzy nas wokół. I stopniowo te wysiłki tętnią w poszerzających się kręgach, w sposób widoczny i niewidzialny, aby dotknąć całego świata.

Patrząc wstecz na zamiatanie ludzkiej historii, dobro, które stopniowo się rozwija, jest głównie wynikiem powoli gromadzących się wysiłków niezliczonych nienazwanych ludzi. Nie jesteśmy bezradni w naszym życiu! Słowa, które wypowiadamy, uwaga, którą oferujemy, głosy, które oddajemy, ręce, które trzymamy, marzenia, które honorujemy . . . te wszystkie Sprawa. Mają znaczenie dla innych i mają znaczenie dla siebie: wiedząc, że zrobiłeś to, co możecie w jednym życiu, które masz. Sam wysiłek jest dobry i wiedząc, że zrobiłeś to jest głęboko dobra wiadomość.

Uwielbiam te ostatnie wiersze w wierszu Dylana Thomasa, Wzgórze Paproci:

Czas trzymał mnie na zielono i umierał
Chociaż śpiewałem w moich łańcuchach jak morze.

Zobacz podcast Ricka Being Perfectly.

3

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo różni kobiety od mężczyzn
Następny artykuł3 Proste zmiany umysłu
Damian
Mam na imię Damian i od zawsze interesuję się psychologią. Jako 28 latek potrafię rozpoznać ludzkie potrzeby oraz problemy. Moje hobby to żeglarstwo lecz bardziej interesuje mnie psychologia i człowiek.